חמישה סטודיואים מחוץ לתל־אביב ששווה לעבוד בהם

רוב חברות העיצוב הגדולות ממוקמות בתל־אביב, אבל אנשים יצירתיים ומוכשרים נמצאים בכל מקום. בחרנו חמישה משרדי עיצוב בולטים מחוץ לעיר ושאלנו אותם למה שווה לעבוד דווקא בהם

נכון, רוב חברות העיצוב הגדולות ממוקמות במרכז הארץ – ובעיקר בתל־אביב. אבל אנשים יצירתיים ומוכשרים נמצאים בכל מקום. מי החליט שצריך להתמקם דווקא במרכז כדי להצליח? נכון, למשרדי עיצוב בתל־אביב יותר קל לגייס עובדים, כי מעצבים שגרים בתל־אביב יעדיפו לעבוד בסטודיו שנמצא קרוב לביתם. אבל מעצבים רבים בוחרים להתגורר במקומות פסטורליים יותר, הרחק מהרעש וההמולה של העיר הגדולה, איפה שיש טבע וחניה בשפע. מה גם שבסוף כולם ממילא עובדים היום בעיקר בזום. בחרנו חמישה משרדי עיצוב בולטים שנמצאים מחוץ ל״מרכז העניינים״ התל־אביבי ושאלנו אותם כמה שאלות על איך נראים חיי היום־יום שלהם בסטודיו.

 

מוֹזי › עמק חפר

צילום: אורי מגנוס

מה מבדיל אתכם מסטודיואים אחרים?

הסטודיו שלנו הוא צעיר, משפחתי ואינטימי. אנחנו שותפים לתהליכי עבודה כמו גם לתהליכים בחיים. חולקים עיצובים, סרטים, מוזיקה, השראות וסתם צחוקים (קבוצת הוואטסאפ שלנו פעילה גם בשבתות וחגים). האווירה בסטודיו היא קלילה, גמישה ומאפשרת – יש אמון מלא אחד בשני ותמיכה מיידית איפה שצריך. חוויית הלחץ האופיינית לתחום העיצוב כמעט ולא מורגשת אצלנו, כל אחד מנהל את עצמו. כך אנחנו אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד ותמיד עומדים ביעדים.

מה הערכים שלכם?

עיצוב לא מתפשר, יחסי אנוש טובים ומכילים, ליווי בכל שלבי הפרויקט וכמובן אוזן קשבת ועין ביקורתית גם לאחר שסיימנו. הסיפור של הלקוח מוביל אותנו בעיצוב ולכן אנחנו מאוד קשובים ורגישים. כן, זה עולה לנו בבריאות מפעם לפעם אבל היי, בשביל זה אנחנו קמים בבוקר!

״חוויית הלחץ האופיינית לתחום העיצוב כמעט ולא מורגשת אצלנו, כל אחד מנהל את עצמו״ערך נוסף וחשוב שאנחנו מביאים איתנו הוא כנות. הלקוח תמיד ידע מה אנחנו מרגישים לגבי התהליך, שלבי העיצוב, ניהול הפרויקט וכמובן התוצרים הסופיים. אנחנו לא מסתירים את רגשותינו, אם זה בוער בנו אז חשוב שכל המעורבים ידעו, וזה מה שיביא לתוצאה הטובה ביותר.

איזה סוג של א.נשים עובדים/ות אצלכם?

עובדים/ות אצלנו א.נשים עם ראש פתוח, שחושבים מחוץ לקופסה, זורמים, עם הרבה חוש הומור ואהבה למוזיקה וחומוס. המרחק מהעיר לרוב מייצר אתגר בלמצוא מעצבים מוכשרים, יחד עם זאת אנחנו לא מתפשרים על איכותם של האנשים בסטודיו. אנחנו מאוד אוהבים את הגיוון שכל אחד מביא איתו, זה מפרה מחשבתית ויצירתית וברמה האישית נרקמות חברויות ושותפויות. הרצון להיות מוקף תמיד באנשים שמאתגרים אותך רק גורם לך לרצות להיות טוב/ה יותר.

על אילו פרויקטים אתם אוהבים לעבוד?

כל פרויקט הוא חוויה ומסע מרתק לתוך עולם תוכן חדש או מוכר. אנחנו מנסים תמיד להביא נקודת מבט חדשה ומרעננת. אוהבים פרויקטים דיגיטליים, מיתוגים מגניבים ובעיקר כאלה שנוגעים ביותר אנשים שחשופים אליהם.

כסטודיו אנחנו מקבלים באהבה כל מי שדופק על דלתינו ולרוב לא בוררים את סוג העבודה, אך תמיד מנסים להביא ערך מוסף לפרויקט. אבל מכיוון ששאלתם, לא נתחמק :) אנחנו מאוד אוהבים לעבוד עם אנשים שפתוחים במחשבתם ומאפשרים לנו את חופש העשיה, התוצאות תמיד יהיו לשביעות רצוננו. עולם התוכן פחות חשוב.

מה אתם עושים בסטודיו בשביל הכיף?

אנחנו הכי אוהבים לאכול יחד, תמיד נחפש (ונמצא!) משהו לחגוג כדי להצדיק ארוחה משותפת. אבל גם יוצאים לטיולים מדי פעם ומארחים הרצאות וסדנאות העשרה בסטודיו, שאינן בהכרח קשורות לתחום. למשל, בקרוב מגיע אלינו אסטרו־פיזיקאי שיספר לנו קצת על מה שקורה מחוץ לכדור שלנו (מחוץ לקופסה, כבר אמרנו?). אבל הכיף הגדול בסטודיו, כנראה, הוא להקשיב לאסף כשהוא מדבר עם לקוחות בטלפון – רוב הזמן זה שגרתי, אך מפעם לפעם זו ההצגה הכי טובה בעיר.

למה שווה לעבוד אצלכם?

כי אנחנו סטודיו שהוא גם משפחה. כי אנחנו מאפשרים מקום לַחְלוֹם, ללמוד ולהתפתח. אנחנו מפרגנים למעצבים, נותנים במה טובה לכל אדם לחקור ולנסות. האווירה בכפר כשלעצמה ממכרת – השקט, הקִרבה לים והחניה בשפע (חשוב!). בקרוב נעבור למשכננו החדש בעמק, שהוא מדהים לא פחות. הישארו מעודכנים.

mozinteractive.co.il
fb.me/mozinteractive
instagram.com/studiomozi

 

גרוטסקה › ירושלים

מה מבדיל אתכם מסטודיואים אחרים?

הבועה הירושלמית מאפשרת עבודה בראש שקט, כך שאנחנו לא כל־כך עסוקים בלהתבדל מסטודיואים אחרים.

מה הערכים שלכם?

תמיד לעשות את הכי טוב שלנו. אנחנו אף פעם לא נתפשר או נעגל פינות. חשוב לנו לעמוד בגאווה מאחורי כל פרויקט שיוצא מהסטודיו, מהגדול עד הקטן ביותר. אנחנו אוהבים לצאת מאזורי הנוחות שלנו, ומאמינים שרק ככה משתפרים ומתקדמים. תמיד מחפשים פרויקטים שיאתגרו אותנו, דברים שעוד לא עשינו ומעניינים אותנו.

חשוב לנו לשמור על אנושיות ולשים את הלב בפרויקטים שלנו, אנשים מגיעים אלינו עם חלום, חזון או רעיון והתפקיד שלנו הוא לקחת את המילים שלהם ולהפוך אותן לחגיגה ויזואלית.

איזה סוג של א.נשים עובדים/ות אצלכם?

״כל אחד תורם מהידע והכישרון שלו וכך אנחנו כסטודיו תמיד הולכים קדימה ומתפתחים״אנחנו אוהבים לעבוד עם אנשים יצירתיים, שאוהבים אתגרים ולא מפחדים ללמוד דברים חדשים. אנחנו תמיד מגוונים –מעסיקים עובדים שונים אחד מהשני, שטובים ואוהבים דברים אחרים. כל אחד תורם מהידע והכישרון שלו וכך אנחנו כסטודיו תמיד הולכים קדימה ומתפתחים. חשוב לנו תמיד שתהיה אווירה נעימה בסטודיו, שיהיה שיתוף ועבודת צוות, מאמינים שביחד מגיעים למקומות יותר מעניינים ומקוריים. בנוסף, חשוב לנו לבנות את הצוות המיומן והמתאים ביותר לכל פרויקט, כך שיוצא לנו לעבוד למשל עם צלמים, מאיירות, מפתחים, קופירייטריות, מעצבי פנים, מאפיינות וכל מי שיכולה להפוך את העבודה למושלמת ומקיפה ביותר עבור הפרויקט.

על אילו פרויקטים אתם אוהבים לעבוד?

אנחנו אוהבים לעבוד על פרויקטים שמעניינים אותנו ברמה האישית, שאנחנו מוצאים אליהם חיבור רגשי. בנוסף, אנחנו משתדלים מאוד שהפרויקטים שאנחנו עובדים עליהם בו זמנית יהיו שונים זה מזה.

מה אתם עושים בסטודיו בשביל הכיף?

מסורת 20 שאלות של הארץ חזקה פה בסטודיו, לכן מחכים לארוחת צהריים של יום ראשון כל השבוע, ומשתדלים ״טו סמולר דה״ השפלה. בימי חמישי בדרך כלל משמינים ונהנים עם עוגה של בוטיק סנטרל ומוזיקה מרימה. אנחנו מאמינים שבכל מעצב חבוי גיק קטן, לכן בימי כיף אנחנו אוהבים חדרי בריחה.

למה שווה לעבוד אצלכם?

הסטודיו שלנו קטן ולכן יש לכל מי שעובד איתנו הזדמנות להביע את עצמו ולעסוק במגוון גדול של תחומים – מעיצוב אתרים מורכבים, דרך תהליכי מיתוג ועד עיצוב ספרים ואירועי תרבות. חשוב לנו שהעובדים יתנסו בדברים חדשים ולכן אין תפקידים קבועים – טוטאל דיזיין.

grotesca-design.com
fb.me/grotesca.design
instagram.com/grotesca.design

 

סטודיו מיכל סודאי › הוד השרון

מה מבדיל אתכם מסטודיואים אחרים?

הסטודיו הוקם על־ידי מיכל סודאי והיום נמצא בשותפות עם נדב שטריימר. השקט מאוד ייחודי לנו, אנחנו קצת מנותקים מהמרחב העירוני שבו יש רעש ויזואלי מסביב. הסטודיו נמצא ברחוב שקט, צמוד לשדה חיטה ועץ אקליפטוס גדול. השקט במרחב מאפשר איזו התרכזות אחרת ויחד עם זאת יש יותר בחירה ונקודת חיבור בין האורבניות לבין תחושת הפשטות הכפרית. אנחנו יחסית קרובים למרכז אבל עדיין יכולים להסתכל עליו מהצד ולבחור מתי להיכנס ולצאת מתל־אביב. יש לנו חיבור ואהבה גם לטבע וגם לעיר, והקונטרסט הזה משתקף בהרבה מהפרויקטים שלנו.

מה הערכים שלכם?

בוטיק, משפחתיות, עכשוויות, יחס אישי, מצויינות.

איזה סוג של א.נשים עובדים/ות אצלכם?

״השקט במרחב מאפשר איזו התרכזות אחרת ויחד עם זאת יש יותר בחירה ונקודת חיבור בין האורבניות לבין תחושת הפשטות״קשה להגדיר, אנחנו קבוצה מגוונת, יש פה בעיקר אנשים עם שאיפה להצטיין ותשוקה לעיצוב. כאלה שרוצים לעשות דברים אחרת. לכל אחד יש את הצבע שלו ואת הטעם שלו, ויחד עם זאת – בסופו של דבר, בגלל שהסטודיו קטן ומשפחתי יש חיבור של אחד אל השני. אנחנו משתדלים מאוד לשים את האגו בצד, ולעבוד ביחד כצוות עם שיתופי פעולה יצירתיים שנוצרים רק בסטודיו שבו אחד מפרה את השני.

על אילו פרויקטים אתם אוהבים לעבוד?

אנחנו עובדים על מגוון רחב של פרויקטים, מיתוג חברות, קוסמטיקה, תיירות ונדל״ן, אבל עיקר העבודה שלנו היא בעולמות המזון (מסעדות שף, רשתות בתי קפה, קונדיטוריות, גלידריות) וכן עיצוב אריזות למותגי מזון קטנים וגדולים בארץ ובעולם, זה תחום שאנחנו מאוד אוהבים כי הוא מאפשר לנו להיות מאוד יצירתיים וחושיים.

מה אתם עושים בסטודיו בשביל הכיף?

בעונות הסתיו והאביב אנחנו יוצאים החוצה אל השדה שמאחורי הסטודיו ויושבים לאכול ארוחת צהריים ביחד, נהנים מהשמש והאוויר. ומשתדלים במהלך השנה לצאת לטיולים בטבע ולעשות ימי כיף.

למה שווה לעבוד אצלכם?

בגלל שאנחנו סטודיו קטן יחסית, יש פה עבודת צוות סינרגית שמאפשרת למידה אחד מהשני, והתמודדות עם פרויקטים מורכבים ומעניינים ביחד. אנחנו מאמינים שכל מעצב צריך להביא משהו מעצמו – צבע שלו, תפיסה ייחודית שיכולה להתבטא במרחב של הסטודיו. חוץ מזה, הבונוס הכי גדול היא העובדה אנחנו עובדים עם הרבה מסעדות מצויינות ויצרני מזון בוטיקים (יין, גבינות, מאפים, עוגות, גלידות), ולכן מקבלים כל הזמן הרבה פינוקים ובכללי מאוד טעים פה.

michalsuday.co.il
fb.me/studiomichalsuday
instagram.com/studiomichalsuday

 

מיכל וגאלה › עמק החולה

מה מבדיל אתכם מסטודיואים אחרים?

מה שמבדיל אותנו הוא שאין בעולם אף אחד כמו כל אחת מאיתנו. וחוץ מזה, בסטודיו שלנו עובדות רק נשים (לא שיש לנו משהו נגד גברים – ככה יצא). הסטודיו ממוקם במושב שדה אליעזר בגליל העליון. הטבע, הנוף וההשראה כאן הם ליגה. אנחנו מגיעות מהישובים בסביבה מדן ועד חצור.

הניסיון שלנו מלמד שהמסר צריך לא רק להיראות מצוין, אלא גם לשכנע ולהביא תוצאות אפקטיביות בשטח. החיבור המדויק בין עיצוב לשיווק הוא נקודת המוצא שלנו בכל פרויקט. מלאכת המחקר וגיבוש הקונספט הקריאטיבי הם אתגר יומיומי המניע את גלגלי היצירה. יכולת הניתוח, הבנת הצרכים השיווקיים והתשוקה לפצח את הבריף בכל פעם מחדש, מאפשרות לנו למצוא וליצור שפה ויזואלית ייחודית ומובחנת עבור כל מותג.

מה הערכים שלכם?

הרמוניה – יצירה של הרמוניה דרך התנהלות הרמונית ובתוך אווירה הרמונית. יצירתיות – עיסוק יומיומי ביצירתיות בתוך העיצוב תוך תמיכה ועידוד הערך. הקשבה – הקשבה היא בסיס להבנת הרצון והצורך של הלקוח – מאפשר יצירת חליפה תפורה לפי מידה. מגוונות – יכולת לתת שירותים מגוונים בסקאלות וברמות שונות. שרותיות – שרות זמין, איכותי, מקצועי. יחסי גומלין - בין הלקוחות והסטודיו, בין הנשים בסטודיו, ביצירה עצמה. מקצועיות - תשומת לב לפרטים, איכות, דיאלוג ומשוב, גמישות ומגוונות, כדי להגיע לתוצאה משביעת רצון. שקיפות – תקשורת ושיח בגובה העיניים כלפי פנים וכלפי חוץ. למידה והתפתחות - התפתחות, השתפרות, הסקת מסקנות, למידה והתחדשות.

איזה סוג של א.נשים עובדים/ות אצלכם?

שש מעצבות, יצירתיות, איכותיות, עצמאיות ועוצמתיות, מסורות וענוות. רצות למרחקים ארוכים עם רצון להתפתחות אישית ומקצועית.

על אילו פרויקטים אתם אוהבים לעבוד?

הפרויקטים בהם אנחנו מקבלות אמון מלא ויד חופשית מהלקוח אלה המהנים והמוצלחים בדרך כלל. גם כאלה עם ערך מוסף שתורמים לקהילה (המרכז לסיוע לתקיפה מינית, עמותת אליפלט, הוספיס גליל עליון ועוד). כל פרויקט מביא עימו משהו ייחודי וחד־פעמי.

מה אתם עושים בסטודיו בשביל הכיף?

חוגגות באכילה בכל הזדמנות: ימי הולדת וחגים, ימי כיף, טיולים ללקוחות וציון אירועים מיוחדים. מתפעלות דף פייסבוק הומוריסטי עם אמירה – הדף משמש כלי ביטוי לכל המעצבות.  וכמובן, יצירת שגרת עבודה נעימה במקום מכיל שכיף לבוא לעבוד בו ומאפשר לכל אחת להביא את עצמה בצורה אותנטית בימים טובים ובימים מאתגרים.

למה שווה לעבוד אצלכם?

בגלל שכיף ליצור, בגלל האווירה המשפחתית, בגלל החברות, בגלל הנוף מהחלון.

m-g-studio.co.il
fb.me/michalandgala
instagram.com/michal_and_gala

 

סטודיו OZ › הגליל התחתון

מה מבדיל אתכם מסטודיואים אחרים?

אנחנו יושבים בגוש שגב שבצפון, במקום שהוקם במטרה לקדם את התעשייה הישראלית אל מול השוק הגלובלי. הלקוחות שלנו הם חברות שמוכרות לעסקים (B2B) ולא חברות שמוכרות לצרכנים (B2C). הלקוחות האלה הם פחות ״סקסיים״, הם לא בתי קפה, לא מוצרי צריכה ולא אופנה. הם לקוחות מאוד מגווונים מעולם התעשייה הישראלית גם ה־Lowtech וגם ה־Hightech. אלה מוצרים שביום־יום אנשים נתקלים בהם אבל לא שמים לב אליהם, מוצרים אלו צריכים שיווק כמו כל מוצר צריכה — רק בדרכים אחרות, במדיה שונה, בכמויות אחרות ובהתאמה לקהלי יעד מקצועיים.

איזה סוג של א.נשים עובדים/ות אצלכם?

לעומת המרכז הצעיר, אצלנו עובדים אנשים שהם בעלי משפחות. אנשים בטווח גילאים רחב – החל מצעירים שמסיימים לימודים ועד אנשים שקרובים לפנסיה.

על אילו פרויקטים אתם אוהבים לעבוד?

כמובן שהדיגיטל תפס מקום רחב בעשיה היומיומית ולתת פתרונות דיגיטליים ללקוחות B2B זה מאתגר וצריך לאהוב את זה. המיתוג עדיין זורם בדמנו, ואין כמו ליצור שפה מיתוגית חדשה לחברה שזקוקה לפנים חדשות.

מה אתם עושים בסטודיו בשביל הכיף?

אנחנו אוהבים לאכול, וכל חג הוא סיבה טובה לארוחות שחיתות, פעם כל אחד מבשל משהו ולפעמים מזמינים. פורים אצלנו תמיד הוא סיבה למסיבה וההשקעה כאן גדולה. מחלקת הקריאיטיב נוסעת באופן קבוע לתערוכות סוף שנה ומאז שפסטיבל OFFF נחת אצלנו אז גם פוקדים אותו.

למה שווה לעבוד אצלכם?

כי אנחנו משפחה, כי תחלופת הצוות כאן היא לא כמו גרביים, להיפך, אנשים באים לשנים. כי אין אצלנו אגו, רק אגוזים. כי מאתגר למתג לקוחות B2B. כי אנחנו בצפון וכל מה שמתלווה לזה.

ozglobalb2b.com
fb.me/oz.global.b2b
instagram.com/oz.global.b2b

 


 

אגב, מכיר/ה עוד סטודיואים לעיצוב ששווה לעבוד בהם? כתוב/י/ו לנו בתגובות.
חושב/ת שגם שווה לעבוד בסטודיו שלך? שלח/י/ו לנו הודעה עם פירוטים, נימוקים והסברים ואולי אולי אולי הסטודיו שלך יופיע בכתבת ההמשך.3 תגובות

01
unity and love

כבר רבע שעה אני מנסה להבין למה יש לי כאב בטן מהכתבה הזו.
בסוף נראה לי שהבנתי:
1. הכותבת יוצאת מנקודת הנחה שהדברים הטובים נמצאים בתל אביב. שלום לבועת תל אביב.
2. גם אחרי התגלית המרעישה שיש דברים טובים גם מחוץ לתל אביב(!) וואלה הייתי מצפה לראות טיפה גיוון, אופי אחר של אנשים, ווייב שונה לגמרי - אבל הכותבת בחרה בסטודיואים שלא מתרחקים הרבה מהאופי התל אביבי. משעמם.

[או שכל הקוראים של המגזין הזה הם אותו סוג של אנשים ואז לא אמרתי כלום]
[או שהכל כאן ממומן ואז אין באמת ערך אמיתי]

בברכת אחדות ואהבה

03
s0548467195

כן נהנתי לקרוא על עוד ולפתוח את הראש למרות שזה עדיין בסגנון התל אביבי...
אבל למה קבוצת הוואצאפ שלכפ פעילה גם בשבתות וחגים, או לפחות למה זה כתוב כאן בגאון?
הציק לי