טל פוגל זכתה במלגת אאא לנשים בעיצוב גרפי לשנת 2021

אנחנו שמחות להכריז על הזוכה במלגת אאא לנשים בעיצוב גרפי לשנת 2021, שמטרתה לקדם סביבת ניהול ויזמות נשית

טל פוגל, מעצבת גרפית ומאיירת, זכתה במלגת אאא לנשים בעיצוב גרפי הכוללת מענק כספי בסך 10,000 ₪, תכנית מנטורינג אישית ומינוי לספריית הפונטים של אאא למשך שלוש שנים.

מבין עשרות המעצבות שהגישו מועמדות, ועדת השיפוט – שמנתה את ליה אופירנורית קוניאק, יפעת אנזלביץ ואברהם קורנפלד – בחרה בטל פוגל, כמועמדת המתאימה ביותר לקבלת המלגה, על בסיס הקריטריונים: כישורים עיצוביים, רוח יזמית, יכולת ניהולית, חזון ואג׳נדה.

טל פוגל, נולדה בשנת 1990 בבאר שבע, הגיעה לעסוק בעיצוב בדרך פחות קונבנציונלית – כזו שלא כוללת לימוד פורמלי באקדמיה. מגיל צעיר היא התעסקה באמנות ובמוזיקה, ובשנים האחרונות החליטה לעשות הסבה לתחום התקשורת החזותית דרך לימוד אוטודידקטי. כמוזיקאית, היא עיצבה לעצמה את עטיפות האלבומים שלה, ומתוך כך ניצת בה התשוקה לעולם העיצוב. ההתמחות העיקרית של טל היא בעיצוב ואיור עבור מוזיקאים ומוזיקאיות, ובשנה החולפת היא עבדה עם ג'יין בורדו, יוסי מזרחי (הקולקטיב), אביתר ברנוביץ' באלבום מחווה לשיריו של דוד אבידן, אלבום אוסף לשיריו של יענקל'ה רוטבליט תחת הלייבל 'נענע דיסק', לירון עמרם ועוד.

כיום היא גרה ויוצרת בחיפה, וחברה בקולקטיב {המעצביםות} החיפאי סירה.

״לפעמים כשאני ניגשת לעבוד, אני נכנסת לנעליים של אותה ילדה שיושבת שעות בחדר עם דלת סגורה״, מספרת טל, ״הייתי רוצה שהילדה הזו תקבל את היד המלטפת הזו, שמישהו יגיד לה זה בסדר, מותר לך להישאר בחדר ולצייר בזמן שכל העולם מתרוצץ שם בחוץ. המלגה תעזור לי מאד, לקדם את החלומות שלי, למעני, למען יוצרים ויוצרות שמסביבי, לעשות את הדברים עם קצת יותר נשימה. הלוואי.״

מבחר מעבודותיה של טל

פוסטר עבור תערוכת ״עיר נמל״ של קולקטיב סירה

סינגל לג׳יין בורדו ואברהם לגסה

עטיפת ויניל לאביתר ברנוביץ׳, משיריו של דוד אבידן

עיצוב לאירוע חנוכ׳קטע 5

איור עבור תערוכת פסקול - שבוע האיור 2020

לאתר של טל פוגל
לאינסטגרם של טל פוגל


הוסף/י תגובה

7 תגובות