בוגרים.ות כך תשרדו את עונת תערוכות הבוגרים

עונת ההגשות ותערוכות הבוגרים החלה! זה הזמן לארגן את לוח השנה ולהיזכר מה היה בשנה שעברה

עבור סטודנטים לתקשורת חזותית בשנתם האחרונה ללימודים, השבועות הראשונים של יולי-אוגוסט מסמנים את הקו הדק שמפריד בין החיים בחממת האקדמיה לבין היציאה אל העולם הגדול. הבוגרים הטריים עבדו קשה מאוד במשך ארבע שנים ארוכות ומפרכות - עברו הגשות, ספגו ביקורות נעימות יותר ופחות, ורוב הסיכויים שבחודשים האחרונים לא ישנו יותר משעות בודדות בכל לילה. הרגע שעל סף החיים שאחרי התואר הוא מאיים מצד אחד ומשחרר מצד שני. אם אתם נתקלים החודש בבוגר טרי תעשו לנו טובה ותנו לו (או לה) חיבוק גדול מכל הלב.

 

בכל שנה, במקביל לסיום הלימודים האקדמיים, עולם העיצוב הגרפי מתעורר לחודש חגיגי של עיצוב גרפי, איור וטיפוגרפיה. תערוכות הבוגרים של המחלקות לתקשורת חזותית מקימות את המעצבים הגרפיים הוותיקים ממקומם מאחורי צגי המחשב, כדי לספוג קצת השראה מהכשרונות הצעירים.

רשימת הפתיחות יכולה להיות קצת מאיימת: יש לא מעט מחלקות לתקשורת חזותית בארץ, המון בוגרים וגם התאריכים לפעמים חופפים. בין אם אתם בעצמכם בוגרים טריים שרוצים לראות את העבודות של המוסדות האחרים של השנתון שלכם, הורים וחברים שרוצים לפרגן, צידיי כשרונות גרפיים או חובבי עיצוב אתם מוזמנים להעזר בלוח תערוכות הבוגרים שיעשה לכם סדר בבלגאן - כך כולנו נוכל לדעת מי מציג מתי, איפה, כמה ולמה. מי שיצליח ללכת לכל התערוכות יקבל מאיתנו ארטיק (וזו התחייבות).

אל לוח תערוכות הבוגרים המלא

מה ניתן לצפות מביקור בתערוכות הבוגרים של המחלקות לתקשורת חזותית? עבודות עיצוב מעניינות, תדמיות מרעננות, סרטונים מושקעים, פונטים אקספרמנטליים, טיפוגרפיה מוקפדת, איורים שובי לב, ובכלל יצירות מרעננות ומקוריות, הן בתוכן והן בהגשה. אם תלכו לפתיחות של התערוכות תוכלו גם להתמנגל עם כל המי־ומי – טובי המרצות והמרצים וסצינת העיצוב המקומית. בקיצור – יש סיכוי שתצאו משם עם חברים חדשים והמון המון השראה.

החודש במגזין אות־אות־אות נכוון את העדשה אל הבוגרים. תוכלו לקרוא טיפים וסקירות בנושאים הסובבים את פרויקטי הגמר ותערוכות הבוגרים של בתי הספר לתקשורת חזותית, ובנוסף, לקראת סוף יולי תגלו מי הם הזוכים והזוכות בפרס אאא למצויינות לשנת זו. כמו תמיד - שווה לעקוב.

וזה הזמן להיזכר בכמה מהכתבות שהתפרסמו אשתקד במדור הבוגרים של המגזין ושאולי יעניינו אתכם:

 

זוכי פרס אאא משנים קודמות

רשימת הזוכות והזוכים בפרסי אאא לקידום ולעידוד יצירה בתחום הטיפוגרפיה והשפה העברית בשנים קודמות.

 

לאן להמשיך מכאן? המלצות לסטודנטים/יות המסיימים/ות לימודי תקשורת חזותית

 

חמישה סטודיואים גדולים לעיצוב גרפי ששווה לעבוד בהם

 

שמונה טיפים למעצבים/ות בתחילת הדרך

 

בשבחו של הפרילאנס

 

הפורטפוליו המושלם

 

איך לשרוד ראיון עבודה בסטודיו לעיצוב

 

5 תירוצים שאולי מונעים מכם מלהיות פרילנסרים

 

7 דגשים שישדרגו את תערוכת הבוגרים שלכם

 

איך לא לבנות פורטפוליו גרוע? 11 טיפים שעושים את כל ההבדל