בוגרים תערוכות הבוגרים 2016 – כל מה שאתם צריכים לדעת

עונת ההגשות ותערוכות הבוגרים החלה! זה הזמן לארגן את לוח השנה ולהיזכר מה היה בשנה שעברה

עבור סטודנטים לתקשורת חזותית בשנתם האחרונה ללימודים, השבועות הראשונים של יולי-אוגוסט מסמנים את הקו הדק שמפריד בין החיים בחממת האקדמיה לבין היציאה אל העולם הגדול. הבוגרים הטריים עבדו קשה מאוד במשך ארבע שנים ארוכות ומפרכות - עברו הגשות, ספגו ביקורות נעימות יותר ופחות, ורוב הסיכויים שבחודשים האחרונים לא ישנו יותר משעות בודדות בכל לילה. הרגע שעל סף החיים שאחרי התואר הוא מאיים מצד אחד ומשחרר מצד שני. אם אתם נתקלים החודש בבוגר תעשו לנו טובה ותנו לו (או לה) חיבוק גדול מכל הלב.

בכל שנה, במקביל לסיום הלימודים האקדמיים, עולם העיצוב הגרפי מתעורר לחודש חגיגי של עיצוב גרפי, איור וטיפוגרפיה. תערוכות הבוגרים של המחלקות לתקשורת חזותית מקימות את המעצבים הגרפיים הוותיקים ממקומם מאחורי צגי המחשב, כדי לספוג קצת השראה מהכשרונות הצעירים.

bogrim-site

רשימת הפתיחות יכולה להיות קצת מאיימת: יש לא מעט מחלקות לתקשורת חזותית בארץ, המון המון בוגרים וגם התאריכים לפעמים חופפים. בין אם אתם בעצמכם בוגרים טריים שרוצים לראות את העבודות של המוסדות האחרים של השנתון שלכם, הורים וחברים שרוצים לפרגן, צידיי כשרונות גרפיים או חובבי עיצוב אתם מוזמנים להעזר בלוח תערוכות בוגרים ממעבדות אאא, שיעשה לכם סדר בבלגאן - כך כולנו נוכל לדעת מי מציג מתי, איפה כמה ולמה. מי שיצליח ללכת לכל התערוכות יקבל מאיתנו ארטיק (וזו התחייבות).

אל לוח תערוכות הבוגרים המלא ↖

 

מה ניתן לצפות מביקור בתערוכות הבוגרים של המחלקות לתקשורת חזותית בשנת 2016? תדמיות מרעננות, סרטונים מושקעים, פונטים אקספרמנטליים, טיפוגרפיה מוקפדת, איורים שובי לב, ובכלל יצירות מרעננות ומקוריות הן בתוכן והן בהגשה. אם תלכו לפתיחות של התערוכות תוכלו גם למנגל עם על המי ומי - טובי המרצים ואליטת העיצוב החזותי של ישראל (stay cool). בקיצור - המון המון השראה.

החודש במגזין אות־אות־אות נכוון את העדשה אל הבוגרים. תוכלו לקרוא טיפים וסקירות בנושאים הסובבים את פרויקטי הגמר ותערוכות הבוגרים של בתי הספר לתקשורת חזותית, ובנוסף תגלו מי הוא/היא הזוכה של פרס אאא למצויינות לשנת 2016. כמו תמיד - שווה לעקוב.

וזה הזמן להיזכר בכמה מהכתבות שהתפרסמו אשתקד במדור הבוגרים של המגזין ושאולי יעניינו אתכם:

 

cargo

זוכי פרס אאא 2016

ואלו הם 8 הזוכים בפרס אאא לקידום ולעידוד יצירה בתחום הטיפוגרפיה והשפה העברית לשנת 2016

 

design-studios-2

סטודיואים לעיצוב ששווה לעבוד בהם

סיימתם ללמוד תקש"ח ומתלבטים איפה לעבוד? בחרנו חמישה משרדי עיצוב ששווה לעבוד בהם ושאלנו כל אחד מהם למה לדעתם הכי שווה לעבוד דווקא אצלם.

 

freelance

בשבחו של הפרילנס

סיימתם לימודי עיצוב ואתם מתלבטים בין עבודה כשכירים לבין יציאה לדרך עצמאית? עידו שחם כתב את המדריך הזה עבורכם.

 

פתיחת תערוכת הבוגרים, בצלאל. צילום: נינה פחומובה

פרויקטי הגמר שעשו לנו את זה ב־2015

החל ממשחק אל"ף-בי"ת אינטראקטיבי לילדים עם קשיי הגיה, דרך מחקר צורני של האותיות העבריות ועד איורי חיות ואותיות - בחרנו את עבודות בוגרים שהכי עניינו אותנו.

 

portfolio

הפורטפוליו המושלם — דדי כהן

הפורטפוליו הוא חלון הראווה של המעצב, דרכו אנחנו מציגים לעולם את יכולותינו ולכן חשוב לדעת להציג אותו בדרך הכי טובה שאפשר.

 

interview

איך לשרוד ראיון עבודה בסטודיו לעיצוב — עידו שחם

מזל טוב. הוזמנתם לראיון בסטודיו לעיצוב. מה עכשיו? אנחנו כאן כדי שתבואו אליו מוכנים.

 תגובות פייסבוק