בוגרים איך תשרדו את עונת תערוכות הבוגרים

עונת ההגשות ותערוכות הבוגרים החלה! זה הזמן לארגן את לוח השנה ולהיזכר מה היה בשנה שעברה

עבור סטודנטים לתקשורת חזותית בשנתם האחרונה ללימודים, השבועות הראשונים של יולי-אוגוסט מסמנים את הקו הדק שמפריד בין החיים בחממת האקדמיה לבין היציאה אל העולם הגדול. הבוגרים הטריים עבדו קשה מאוד במשך ארבע שנים ארוכות ומפרכות - עברו הגשות, ספגו ביקורות נעימות יותר ופחות, ורוב הסיכויים שבחודשים האחרונים לא ישנו יותר משעות בודדות בכל לילה. הרגע שעל סף החיים שאחרי התואר הוא מאיים מצד אחד ומשחרר מצד שני. אם אתם נתקלים החודש בבוגר טרי תעשו לנו טובה ותנו לו (או לה) חיבוק גדול מכל הלב.

בכל שנה, במקביל לסיום הלימודים האקדמיים, עולם העיצוב הגרפי מתעורר לחודש חגיגי של עיצוב גרפי, איור וטיפוגרפיה. תערוכות הבוגרים של המחלקות לתקשורת חזותית מקימות את המעצבים הגרפיים הוותיקים ממקומם מאחורי צגי המחשב, כדי לספוג קצת השראה מהכשרונות הצעירים.

bogrim-site

רשימת הפתיחות יכולה להיות קצת מאיימת: יש לא מעט מחלקות לתקשורת חזותית בארץ, המון בוגרים וגם התאריכים לפעמים חופפים. בין אם אתם בעצמכם בוגרים טריים שרוצים לראות את העבודות של המוסדות האחרים של השנתון שלכם, הורים וחברים שרוצים לפרגן, צידיי כשרונות גרפיים או חובבי עיצוב אתם מוזמנים להעזר בלוח תערוכות הבוגרים שיעשה לכם סדר בבלגאן - כך כולנו נוכל לדעת מי מציג מתי, איפה, כמה ולמה. מי שיצליח ללכת לכל התערוכות יקבל מאיתנו ארטיק (וזו התחייבות).

אל לוח תערוכות הבוגרים המלא ↖

 

מה ניתן לצפות מביקור בתערוכות הבוגרים של המחלקות לתקשורת חזותית? עבודות עיצוב מעניינות, תדמיות מרעננות, סרטונים מושקעים, פונטים אקספרמנטליים, טיפוגרפיה מוקפדת, איורים שובי לב, ובכלל יצירות מרעננות ומקוריות, הן בתוכן והן בהגשה. אם תלכו לפתיחות של התערוכות תוכלו גם להתמנגל עם כל המי־ומי – טובי המרצים ואליטת העיצוב החזותי של ישראל (Stay cool). בקיצור - יש סיכוי שתצאו משם עם חברים חדשים והמון המון השראה.

החודש במגזין אות־אות־אות נכוון את העדשה אל הבוגרים. תוכלו לקרוא טיפים וסקירות בנושאים הסובבים את פרויקטי הגמר ותערוכות הבוגרים של בתי הספר לתקשורת חזותית, ובנוסף, לקראת סוף יולי תגלו מי הם הזוכים בפרס אאא למצויינות לשנת זו. כמו תמיד - שווה לעקוב.

וזה הזמן להיזכר בכמה מהכתבות שהתפרסמו אשתקד במדור הבוגרים של המגזין ושאולי יעניינו אתכם:

 

זוכי פרס אאא משנים קודמות

ואלו הם הזוכים בפרסי אאא לקידום ולעידוד יצירה בתחום הטיפוגרפיה והשפה העברית בשנים קודמות: 2015, 2016, 2017

 

 

design-studios-2

סטודיואים לעיצוב ששווה לעבוד בהם

סיימתם ללמוד תקש״ח ומתלבטים איפה לעבוד? בחרנו חמישה משרדי עיצוב ששווה לעבוד בהם ושאלנו כל אחד מהם למה לדעתם הכי שווה לעבוד דווקא אצלם.

 

 

freelance

בשבחו של הפרילנס

סיימתם לימודי עיצוב ואתם מתלבטים בין עבודה כשכירים לבין יציאה לדרך עצמאית? עידו שחם כתב את המדריך הזה עבורכם.

 

 

portfolio

הפורטפוליו המושלם — דדי כהן

הפורטפוליו הוא חלון הראווה של המעצב, דרכו אנחנו מציגים לעולם את יכולותינו ולכן חשוב לדעת להציג אותו בדרך הכי טובה שאפשר.

 

 

interview

איך לשרוד ראיון עבודה בסטודיו לעיצוב — עידו שחם

מזל טוב. הוזמנתם לראיון בסטודיו לעיצוב. מה עכשיו? אנחנו כאן כדי שתבואו אליו מוכנים.

 

 

5 מיתוסים שאולי מונעים מכם מלהיות פרילנסרים

מפתיעה אותנו כמות הפעמים שאנחנו שומעים: "הלוואי והיה לנו את האומץ להיות מעצבים עצמאיים". עם יד־על־הלב - אנחנו לא מבינים מה עוצר בעדכם.

 

 

כך תקימו תערוכת בוגרים שתזכר לדורות

רגע לפני שאתם מגישים את פרויקט הגמר, הכנו לכם רשימה של עצות שימושיות שיעזרו לכם לתכנן את תערוכת הבוגרים שלכם על הצד הטוב ביותר.תגובות פייסבוק