סיכום שנת 2019 ב־אאא

קשה להאמין, אך שוב חלפה שנה טיפוגרפית פורה של אאא. זה הזמן לסכם את ההיילייטס

גבירותיי ורבותיי, העתיד הגיע! עשור חדש מפציע באופק וזה הזמן לסכם את השנה שחלפה לה ב־אאא. אז מה היה לנו בשנת 2019? המון עשייה טיפוגרפית: פונטים חדשים, פרסים, מלגות, כתבות, שיתופי פעולה והמון הפתעות.

☆ אם אין אני לי פרנק־רי לי

השנה, אחרי יותר מ־4 שנים של עבודה, השקנו סוף־סוף את פונט פרנק־רי – פונט חדש המבוסס על פרנק־ריהל וכולל אותיות נטויות, אנגלית, ניקוד וטעמי־המקרא והמון אופן־טייפ פיצ׳רים. במבט ראשון הוא ירגיש מאד מוּכר, אבל העין המיומנת תבחין בפרטים הקטנים ובניואנסים. הוא קריא מאד ומתאים גם לדפוס וגם לדיגיטל. בטקסט־רץ הוא ״שקוף״ וכפונט כותרות הוא דורש את הבמה. הוא פונט יומיומי, עכשווי ו... סוּפר שימושי.

 

☆ אסימון ותעמולה v2

השנה הוצאנו לאור גרסאות חדשות ומשודרגות לשני הפונטים הותיקים והאהובים שלנו: אסימון ותעמולה שזכו במשקלים חדשים ופיצ׳רים משודרגים. אם רכשתם אותם בעבר ועדיין לא עדכנתם, תעשו את זה עכשיו דרך האיזור האישי שלכם.

 

 

☆ פונטימונים – קולקציית 2019

וחוץ מזה, בקטלוג הפונטימונים השקנו לא פחות מ־11 גופני כותרת ייחודיים שעוצבו ע״י מעצבים מוכשרים בטירופים. כל פונט שמצטרף לקטלוג הפונטימונים עובר סינון קפדני, כאשר תנאי הסף הוא שעליו להביא איתו רוח טיפוגרפית חדשה ולמתוח את גבולות השפה העברית הכתובה. עזבו את הברבורים, פשוט תראו איזו קולקציה נהדרת:

 

 

☆ כרזות רבותיי, כרזות

ביקשתם, קיבלתם. מכיוון שאנחנו מעדיפים להקדיש את עיקר הזמן שלנו לעיצוב ולפיתוח פונטים, ופחות למכירה של מוצרים כמו כרזות, החלטנו להעלות לאתר שלנו קובצי פי־די־אף וקטוריים של כרזות נבחרות כדי שתוכלו להוריד ולהדפיס לכם. בכל כמה זמן נוסיף פוסטרים חדשים אז תוסיפו את העמוד למועדפים.

 

 

☆ פרסי אאא למצויינוּת ולמצויינוֹת

כמו בשנים עברו, גם בשנת 2019 הענקנו פרסי מצויינוּת, שמטרתם לקדם ולעודד יצירה בתחום הטיפוגרפיה והשפה העברית. השנה זכו בפרס: מיכל שומר, שיר נידם, אריה קופרשמידט, נטע וייס, מיכאל טייבר, רוני קוך, נטע סינר ורוני גינוסר.
בנוסף התחלנו השנה במסורת חדשה של הענקת מלגה מיוחדת שמטרתה לקדם סביבת עיצובית של ניהול ויזמות נשית. והזוכה המאושרת היא: דר לאור שזכתה ב־8,000 שקלים ומינוי לספריית הפונטים שלנו לשלוש שנים.

 

 

☆ ואלו הם אנשי השנה שלנו:

אאא מתקיים בזכות כל היוצרים הנהדרים שלוקחים חלק בפרויקטים האקראיים ובשגעונות שלנו. זאת הזדמנות מצויינת להגיד תודה ענקית לכל האנשים שבלעדיהם כל הכיף הטיפוגרפי הזה לא היה קורה. קבלו במחיאות כפיים, את 95 האנשים שעשו את אאא ב־2019. מקווים שלא שכחנו אף אחד/ת:

אביב מלכי, איתמר מקובר, אלון בונדר, אופק דן, אורי בן־ישי, אורנה שובייב, איל באומרט, איתי וינשטוק, אלכס בלנקי (Dase Boogie), אלעד יאנה, אלעד מלכה, אלעד משען, אניה לשנקו, אברהם קורנפלד, אניל רינת, אסיה אייזנשטיין, ארז שמח, אריה קופרשמידט, בן בואנו, בנצי סליוז, גלית גולדמן, גלעד בר, דבורית אדלר, דדי כהן, דוד גולדשטיין, דין טל, דפנה גבר, דקל חברוני, דקל מועלם, דר לאור, דרור גולדבאום, זאב הררי, זוהר קורן, זיו שמח, חן מכבי, טל סוהיני, יאיר ולדן, יגאל זורע, יהלי זיו, יובל מרגלית, יניב קאוה, יעל קשלס, יצחק למפרט, ליאור ליפשיץ, ליאת בכרך, ליה אופיר, ליעד שדמי, מאיה איש־שלום, מיכאל טייבר, מיכל בצלאל, מיכל מגן, מיכל רוט, מיכל שומר, מירב לרך, משכית מאור, נדב ברקן, נוי ניימן, נועה ניצני, נופר דסקל, נח גליק, נטלי שקד, נטע וייס, נטע סינר, ניקולאי וויסמן, ניר כהן, נֹעם גלעדי, נֹעם וינר, עדה אראל, עדי לזר־בלום, עדי פרש, עופרי גיל, עידו בק, עידו כסלו, עמיר גלברד, ענת גוטברג, ענת ורשבסקי, ענת פרי־טל, ערן בכרך, קרין מלמד, ראובן קרסיק, רוני גינוסר, רוני לבון, רוני קוך, רועי סטרדי, רינת גלבוע, רן שאולי, רעות פרדו, שביט יעקב, שי בן־ארי, שיר נידם, שני איבגי, שניאור אסולין, שר זפרני, תימור כהן, תמר ידין