דר לאור זכתה במלגת אאא לנשים בעיצוב גרפי לשנת 2019

אנחנו שמחות להכריז על הזוכה במלגת אאא לנשים בעיצוב גרפי לשנת 2019, שמטרתה לקדם סביבת ניהול ויזמות נשית

דר לאור, מעצבת גרפי ומאיירת, זכתה במלגה ללנשים בעיצוב גרפי הכוללת מענק כספי בסך 8,000 ₪, תכנית מנטורינג אישית ומינוי לספריית הפונטים של אאא למשך שלוש שנים.

מבין עשרות המעצבות שהגישו מועמדוּת, ועדת השיפוט – שמנתה את ליה אופירנורית קוניאקאנה גסלב ואברהם קורנפלד – בחרה בדר לאור, כמועמדת המתאימה ביותר לקבלת המלגה, על בסיס הקריטריונים הבאים: כישורים עיצוביים, רוח יזמית, יכולת ניהולית, חזון ואג׳נדה.

דר לאור, נולדה בנתניה ב־1988. לאחר שסיימה את לימודיה בבצלאל, בשנת 2015, עבדה כמעצבת בסטודיו רה־לבנט. לאחר שנתיים, עשתה את צעדיה הראשונים כעצמאית, ובמקביל התחילה ללמד בבצלאל כאסיסטנטית בקורס מיתוג. בשנים האחרונות דר עובדת כעצמאית ולוקחת על עצמה שלל פרויקטים ועבודות פרילאנס עבור משרדי עיצוב מובילים ולקוחות מתחומי התרבות, החינוך והקהילה. בין היתר היא עובדת עם לקוחות כמו מוסררה, עיריית תל־אביב, קזינו דה־פריז, גלריה חנינא, מנופים ועוד. ובנוסף היא משתפת פעולה עם רותם כהן־סואיה עבור מחלקת התרבות בספרייה הלאומית.

״כאשר אישה מקימה סטודיו לעיצוב, מן הראוי שהוא ייראה ויתנהג בצורה שונה מאשר יתר הסטודיואים המנוהלים על־ידי הגברים״

לשאלנו ״מה התכניות שלך לעתיד״ ענתה:

"החלום שלי הוא להקים סטודיו (דה!) אבל העניין האמיתי הוא להבין מה זה בכלל אומר להקים סטודיו בשנת 2019. המודלים הישנים והמוכרים של איך אמור להיראות סטודיו לעיצוב, מתחילים להיראות בעיני פחות רלוונטים. יש כל כך הרבה וריאציות חדשות ששווה לבדוק אותן. מה גם שכאשר אשה מקימה סטודיו לעיצוב, מן הראוי שהוא ייראה ויתנהג בצורה שונה מאשר יתר הסטודיואים-עמיתים המנוהלים על־ידי הגברים. אני שואפת להצליח לפצח סוגיות מרכזיות שמטרידות אותי ולייצר איזה ״אני מאמין״ לפני שאני נכנסת פנימה מכח האינרציה. חשוב לי להבין איך גדילה והרחבת האחריות הופכת להיות דבר מפרה, ולא אמצעי מגביל ומשעבד. בנוסף אני רוצה לחדד ולהדק את הייחוד שלי בשדה העיצוב הגרפי – כמעצבת ויוצרת, כנותנת שירות, כמנהלת וכבעלת עסק.״

ולמה המלגה מגיעה דווקא לך?

״בזמן שעבדתי כמעצבת בסטודיו הרגשתי קושי לעיתים עם חוסר היכולת להכריע על שלל האספקטים של הפרויקט. להיות אמונה ״רק״ על העיצוב הרגיש לי לעיתים שטחי וחד־ממדי, והיה בי רצון להיות חלק ממערכת יותר מורכבת. עניין אותי להיות מעורבת בשיחות העומק עם לקוחות ובגיבוש האסטרטגיה, להיות זו שמנהלת את לוחות הזמנים, זו שהוגה את הקריאטיב, וכן, גם זו שמעצבת. כבר עשיתי צעדים ראשונים והנחתי תשתיות לקראת הקמת סטודיו משלי ובפרק זמן קצר עשיתי כברת דרך שמוכיחה תשוקה אמיתית לתחום וגישה יסודית ואקטיבית. אני השקעה בטוחה ומבטיחה. (מבטיחה!)״

לקט עבודות של דר:

תדמית לתערוכת בוגרים מוסררה 2019.

תדמית עבור ״בלוק כתיבה״.

תדמית תערוכת הבוגרים בצלאל 2017. נעשה בסטודיו רה־לבנט.

איור מתוך תדמית לבי״ס מוסררה שעיצב ואיירה.

קטלוג לתערוכת ״מנופים״.

לוגו לתערוכת ״אוצר ירושלמי״, הספריה הלאומית. נעשה בשיתוף עם רותם כהן־סואיה.

לאתר של דר לאור3 תגובות