אינסטגרמרים טיפוגרפיים – חלק ה'

7 חשבונות אינסטגרם נוספים – העוסקים בטיפוגרפיה עברית – שכדאי לעקוב אחריהם. כתבה חמישית בסדרה

עד כה פירסמנו ארבע כתבות בהן סקרנו לא פחות מ־32 אינסטגרמרים טיפוגרפיים שיוסיפו לכם הרבה אותיות לפיד. הכתבה הקודמת בסדרה התפרסמה לפני שנה וחצי, ומאז גילינו לשמחתנו חשבונות טיפוגרפיים חדשים שעושים שמח בלב ויפה בעיניים. קבלו שביעיה נוספת.

 

אולד היברוּ בוּקאברז old_hebrew_bookcovers@

חשבון חדש ומרענן (יחסית) המציג עבודות לטרינג עברי מתוך כריכות של ספרים ישנים. מומלץ לעקוב אם אתם זקוקים למנת השראה נוסטלגית של טיפוגרפיה עברית, ואם חשקה נפשכם בגילוי טיפוסי־אות עבריים מעניינים. החשבון מתופעל על־ידי דוד גולדשטיין.
כדאי לעקוב כי: מדובר בכריכות ספרים רבותיי, כריכות ספרים!

 

 

רוני גינוסר ronydinosaur@

רוני מספקת מבט טיפוגרפי מרענן על העולם דרך עיניה הייחודיות. רוני, בחורה סופר אקדמית, צפויה לסיים בשנה הבאה תכנית לימודים מיוחדת של האוניברסיטה העברית בירושלים המשלבת לימודי מדעי המחשב (תואר ראשון ושני) ולימודי תקשורת חזותית בבצלאל (תואר ראשון). אפשר למצוא אצלה צילומי השראה אסתטיים של טיפוגרפיה עברית, אריזות יפות, צילומי אדריכלות ועוד.

כדאי לעקוב כי: היא מוצאת את הפנינות הטיפוגרפיות האלה שחלפנו על פניהן ברחוף בלי לשים לב.

 

 

קלמן ספרות thejerusalemscribe@

קלמן הוא סופר סת״ם ירושלמי שעובד בשיטות מסורתיות – עם קולמוס. הוא כותב משפטים יהודיים על קלף בקומפוזיציות שונות (יש לו חיבה מיוחדת לעיגולים) ומצייר ציורים קליגרפיים של פסוקים מהתנ״ך. בין־לבין הוא מעביר סדנאות קליגרפיה לתיירים.

כדאי לעקוב כי: מעניין לספוג נקודת מבט אחרת על האות העברית.

 

 

היברוּ טייפ hebrewtype@

חשבון אינסטגרם השראתי שמתופעל מניו־יורק על־ידי המעצב האמריקני ינון אביטל. ב״היברו־טייפ״ ינון אוצר עבודות טיפוגרפיה יפות, אותן הוא מלקט מרחבי האינסטה. הוא גם תמיד דואג להוסיף קרדיט ותיוג כך שאם אהבתם תוכלו לבקר בפרופיל היוצר.

כדאי לעקוב כי: זו דרך טובה לגלות כוכבים טיפוגרפיים עולים.

 

 

אלעד מדן eladmedan@

מעצב גרפי צעיר עם אהבה לטיפוגרפיה ולאות העברית (במיוחד לאות א׳). אלעד אוהב לשחק עם אותיות ולתעד כל מיני הפתעות טיפוגרפיות בנוף העירוני.

כדאי לעקוב כי: יש פה השראה טובה לאות העברית.

 

 

טיפוגרפיה שאיכזבה אותי typo_that_makes_me_sad@

בזמן שחשבונות אינסטגרם רבים יציגו לכם השראה של ה״בסט אוב דה בסט״, החשבון הביקורתי הזה מבקש להציג את המציאות העגומה של מצב הטיפוגרפיה הישראלי. בחשבון – המנוהל ע״י דמות מסתורית שסירבה להיחשף – מוצג הצד ה״מאכזב״ של העיצוב המקומי: עיצובים עם פתרונות טיפוגרפיים חלשים, בעיות קריאוּת קשות ועיצוב לא אסתטי. הדימויים מתפרסמים רק אחת לכשבועיים והם מלווים בהסברים מפורטים (קצת מפורטים מידי לטעמנו).
כדאי לעקוב כי: זה מצחיק. וגם עצוב.

 

 

לירון לביא lironlav@

בחשבון האינסטגרם של לירון לביא טורקניץ׳ תוכלו לקבל מבט על העולם כפי שהוא משתקף דרך עיניה של המעצבת והטאלנטית הצעירה. לירון מעלה צילומים של אותיות מהמרחב העירוני, צילומים של ההדפסים שלה מפרויקט "ערברית" וצילומים מסדנאות והרצאות טיפוגרפיה שהיא מעבירה ברחבי העולם.

כדאי לעקוב כי: הכישרון שלה אש והחיוך שלה כובש.

 


הוסף/י תגובה

4 תגובות