אינסטגרמרים טיפוגרפיים – חלק ו׳

דווקא כשחשבנו שראינו הכל, גילינו מקבץ חדש של חשבונות אינסטגרם שעוסקים בטיפוגרפיה ואותיות עבריות. כדאי שתכינו מקום בפֿיד שלכם להמון השראה חדשה

כן, אנחנו מכורים לסמארטפון. ורוב הסיכויים שגם אתם. ואם כבר כולנו מכורים כאן, בואו נוציא את המיטב מהמצב הזה ונספוג כמה שיותר השראה. בכתבה השישית בסדרה, ליקטנו עבורכם את האינסטגרמרים הטיפוגרפיים שירעננו לכם את הפֿיד ויוסיפו המון השראה. קבלו שבעה חשבונות אינסטגרם שכדאי לכם לעשות להם Follow.

עיתונות יהודית היסטֵרית hysterical_jewish_press@

מדובר בפיד נוסטלגי שכולו כרזות ישנות ונשיות שיחזירו אתכם לשנות ה־60 הפטריוטיות והתמימות. תמיד נחמד לעקוב אחר האבולוציה שעבר עולם הפרסום הישראלי מאז ועד היום. גם אם לפעמים נראה שיש לנו עדיין כברת דרך ארוכה, הפרופיל הזה מזכיר לנו שאנחנו נמצאים היום במקום טוב ונאור יותר.
כדאי לעקוב כי: גילינו שבנט נותן את הטון גם באופנה.

 

טיפוגרפיה עברית אורבנית urban.hebrew.type@

על החשבון הכיפי הזה כתבנו בהרחבה כאן. ובקצרה, עומר בינדר יוצא לרחובות ומתעד את השלטים הכי יפים שיש לרחוב להציע.
כדאי לעקוב כי: הרחובות יפים דרך העיניים של עומר.

 

מתן יונטף mataniontef@

מתן הוא סטודנט בבצלאל, עם תשוקה גדולה, איך לא, לטיפוגרפיה. הוא משתף עבודות מוצלחות ביותר שהוא עושה בלימודים, גם כאלו שנעשו מחוץ לאקדמיה ומצלם את האות מ׳ בכל צורה שהוא מוצא. אה ואי־אפשר בלי להזכיר שהוא הבן של ינק יונטף האגדי.
כדאי לעקוב כי: התפוח לא נופל רחוק מהעץ.

 

אלון קנצ׳וק a2dk@

לאלון יש עין חדה לאותיות שסובבות אותו. בחשבון האינסטוש שלו הוא הוא מתעד אותיות בכל הצורות, שלטי רחוב, אוטובוסים, כרטיסי ביקור ישנים וחדשים. אלון מצליח לשלב בין נוסטלגי למודרני, ומוצא את היופי שמקיף אותנו גם באותיות רגילות לכאורה.
כדאי לעקוב כי: עבור כל אחד זה אחרת, אבל אין כמו נוסטלגיה עברית.

 

פונטימונים fontimonim@

את פונטימונים אין צורך להציג, אבל אם לא הכרתם את פרופיל האינסטגרם הצבעוני הזה של קבוצת מעצבי הפונטים הכשרוניים האלה באמת הגיע הזמן לעקוב. הפרופיל הזה קיים כדי שתוכלו לקבל השראה של פונטים, כרזות ועוד כל מיני דברים יפים שמעצבים מעצבים צעירים ונכונים.
כדאי לעקוב כי: לפעמים הם גם מחלקים הפתעות.

 

לטרינג בעברית hebrewlettering@

בפרופיל המפתיע הזה נתקלנו ממש במקרה. לבעל החשבון קוראים סלביק והוא אפילו לא מדבר עברית. סלביק מתחבר לשפה העברית דרך לטרינג, הוא עושה את זה בשביל הכיף שלו וכך הוא, לדבריו, מתרגל ומפתח את הקשר בינו לבין אותיות הקודש. לפעמים זה יוצא לו יפה ולפעמים קצת פחות קריא, אבל זה הקטע פה.
כדאי לעקוב כי: יש משהו מעניין בזה שהאיש מעצב בעברית בלי לדעת לקרוא את האותיות.

 

היום־יום hayom.yom@

לוח־שנה אינסטגרמי יומי שיקשט לכם את הפיד, בכל חודש בסגנון אחר. כך תוכלו גם לקבל השראה עיצובית, גם לדעת מה התאריך העברי היום וגם איזה יום מיוחד חוגגים היום בארץ ו/או בעולם. מסתבר שכל יום הוא יום מיוחד למשהו.
כדאי לעקוב כי: זה לוח השנה העברי הכי יפה שקיים היום. נקודה. סוף־פסוק.