אינסטגרמרים טיפוגרפיים – חלק ז׳

לכבוד החלק השביעי של הסדרה האינסטגרמית שלנו - מצאנו שבעה חשבונות חדשים מפתיעים ומעניינים שכדאי לכם לעקוב אחריהם

נכון, טיקטוק משתלט על העולם, הבינה המלאכותית עוד שנייה עוקפת אותנו בסיבוב, אבל בתכל׳ס הפתרון הכי טוב לכל הקקופוניה הדיגיטלית הזו הוא לנוח רגע על הספה, לפתוח את האינסטגרם ולמצוא עוד קצת השראה בפוסטים מעוצבים לעילא, שנייה לפני שגם אותם יכבוש הרייל הבא.

 

שלטים יפים מפעם shlatim_yafim_mipaam@

לא תאמינו כמה מרגשת יכולה להיות טיפוגרפיה עברית על גבי שלטי חנויות ישנות שבעל או בעלת החשבון הזה מתעדים בלי סוף.

כדאי לעקוב כי: יש פה זהב טהור לרבייבלים חדשים בשביל כולם, רוצו לחפש את השלט ״סיון״ ותבינו.

 

 

קרטונאז׳ 01 cartonnage_01@

חשבתם פעם מי מעצב את הקרטונים של הירקות או עשרות הארגזים שיוצא לכם לראות בשוק ובסופרמרקטים? אז זהו, שגם אנחנו חשבנו על זה, ואז האלגוריתם הקריפי של צוקרברג בדיוק שלח לנו לפיד את החשבון הנהדר שלפניכם, שמזכיר לכולנו כמה השראה אפשר למצוא אפילו בקרטוניה של המיחזור.

כדאי לעקוב כי: זה יהפוך לכם את הקניות למסע של צילום ותיוג ריגושים טיפוגרפיים.

 

 

טיפוגרפיה צה״לית idf_typography@

האמת שהחשבון הזה כבר לא פעיל תקופה לא קצרה, אבל הפנינים שנאספו על ידי החייל או החיילת החרוצים עשו לעורך שלנו געגועים לשירות הסדיר שלו, שהיה מזמן מזמן (מזמן). המדור ממליץ לכל מי שעושה מילואים, או לחיילים שקוראים אותנו (יש כאלה?) להמשיך לצלם ולתייג טיפוגרפיה צה״לית ולעורר את החשבון הזה (ומפעיליו) מחדש.

כדאי לעקוב כי: זה יעזור לכם להתגבר על הפוסט־טראומה מהשירות הסדיר.

 

 

שלטי רחוב ישנים מאמייל israeli_street_signs@

זאת לא הפעם הראשונה שנתקלנו בחשבונות העוסקים בשלטי רחובות ישראלים ובטיפוגרפיה האותנטית שאפשר למצוא בהם, אך החשבון היחסית חדש הזה מציג אוסף ספציפי מאוד. שלטי האמייל הישנים והידועים של הערים הגדולות בישראל, מקבלים פה עדנה מחודשת ויכולים להיות כר פורה של השראה טיפוגרפית מורכבת, הכוללת לפעמים מערכת דו־לשונית ואפילו ניקוד!

כדאי לעקוב כי: לכו תדעו איזה עוד שלטים מדהימים יצוצו בחשבון האוסף הזה של ידידיה איש־ שלום.

 

 

בולים מעוצבים filatelia_grafica@

כמו שניתן להבין מתרגום שם החשבון האיטלקי הזה – בולים גרפיים, האספן הזה מתענין במיוחד בעיצוב הגרפי של בולים מרחבי העולם, על הצורניות, האייקונוגרפיה, המיתוג וכמובן הטיפוגרפיה, שעושות כל בול באוסף למיוחד.

כדאי לעקוב כי: מדי פעם צץ בפיד בול ישראלי חדש־ישן שידגדג לכם את חוש הפטריוטיות העיצובית שלכם.

 

 

איורי תל־אביב drawingtelaviv@

פול קורן, עולה (כבר לא כל־כך) חדש מקנדה ותושב תל־אביב כבר כמעט עשור, מאייר את העיר העברית הראשונה בשלל סגנונות חינניים ומשלב בהם לעיתים טיפוגרפיה עברית עם נגיעות השראה יפניות, שיעשו לכם טוב בלב.

כדאי לעקוב כי: זה יזכיר לכם למה אתם אוהבים את העיר הכל־כך פקוקה הזאת.

 

 

שגיא כרמי sagush_wow@

שגיא כרמי הוא מעצב גרפי וקליגרף שפעם אפילו התארח אצלנו במדור יום עבודה וצילם קורס קליגרפי שכדאי לכם לראות. כרמי מתחזק חשבון נמרץ עם עבודות קליגרפיה וחיבה עזה לסדרות אלפבית שאנחנו בטוחים שתאהבו.

כדאי לעקוב כי: כרגע שגיא נמצא בתחילת קמפיין אינסטגרם בשם ״מועדון 27 אות״ שמזמין את כולכם/ן להצטרף ולתייג כל יום אות אחרת שעיצבתם/ן בסדר האלפבית. איך אומרים? מהרו להירשם...