סדרת כרזות של שבעת המינים שאויירו על־ידי שבעה מאיירים מוערכים

לכבוד חג השבועות פנינו לשבעה מאיירים ומאיירות וביקשנו מכל אחד לאייר את אחד משבעת המינים

שבעת המינים הם שבעה סוגי גידולים המתארים את התוצרת החקלאית הטבעית בארץ ישראל בתקופת המקרא: חיטה, שעורה, גפן, תאנה, רימון, זית ותמר. במסורת היהודית ישנה חשיבות מיוחדת לשבעת המינים, ומשתמשים בהם באופן סימבולי פי במנהגים שונים הקשורים בארץ ישראל. כמו: אכילתם בסעודת ט"ו בשבט, תלייתם בסוכה בסוכות והבאתם כביכורים בטקסי חג השבועות.

ולכן, לכבוד חג השבועות החלטנו לפנות אל שבעה מאיירים ומאיירות מוכשרים ומוכשרות. כל אחד קיבל את אחד משבעת המינים בתבנית זהה ועם בריף זהה והיה עליו להחזיר לנו איור בסגנונו הייחודי. אנחנו שמחים לשתף אתכם בתוצאות:

 

חיטה — אביאל בסיל

בתנ״ך, עם ישראל נמשל לחיטה. בחרתי לאייר את מה שהרגשתי שמאפיין אותנו כרגע, או יותר נכון את הכיוון שאליו אנחנו הולכים. כשעבדתי על האיור לפני כשבועיים, לא חשבתי לרגע שהתחזית שלי תראה עדינה לעומת המציאות...

instagram.com/

 

 

שעורה — נדב מצ׳טה

כשקיבלתי בפרויקט הזה לאייר שעורה, שמחתי מאוד, כי הרי צהוב הוא הצבע האהוב עליי.
אבל אז חקרתי קצת וגיליתי שמדובר בדגן די בסיסי, פושטי, שמשמש בעיקר להאכלת בהמות.
החלטתי לא להשבר ולהציג את השעורה במלוא הדרה - השדה הפורח שמאפשר חופש, גם ממנה מייצרים בירה ואפילו מחלה - שתעמוד בגאון לצד שאר המינים.

instagram.com/

 

 

גפן — רון לוין

באיור לגפן משבעת המינים בחרתי להביא רוח של כיף וקלילות.
יצרתי שילוב של איור ידני בדיו ועפרון עם עיבוד דיגיטלי בסגול וירוק (כיאה לענבים) ונתתי לכל ענב אופי והבעה משלו.

instagram.com/

 

 

תאנה — נטע כהן

אני במאית אנימציה, מעצבת ומאיירת. אוהבת עיצוב מינימליסטי עם צורות בולטות וצבעים חזקים ונהנית במיוחד לצייר בנות מכל הסוגים והגדלים. התאנה היא החביבה עליי מכל שבעת המינים, במראה ובטעם כמובן, והיא גם בת, כך שזה ממש זיווג משמיים.

instagram.com/

 

 

רימון — טליה נוימן

בשנה האחרונה אני מציירת הרבה טבע דומם. זה התחיל בזכות הפרויקט האינסטגרמי השווה של stillherestllife שסיפק אתגר טבע דומם חדש כל שבוע לאורך שנת המגפה, והמשיך בגלל הזמן הרב שביליתי בבית, והחפצים הפכו לנוף העיקרי שלי. בשביל הרימון המפואר בחרתי בקומפוזיציית סטיל לייף שמשלבת רימון על שלל צורותיו - פרי, גרגרים, פרח ומיץ.

instagram.com/

 

 

זית — אלעד אורן

הזית הוא העץ, הסמל, בעל הקשרים תרבותיים והיסטוריים ומשמעויות רבות, של תקווה וגם עצב, משתייך למקום, לשטח, ואפילו רכוש, ובעל מאפיינים טקסטורליים מרהיבים.
באיור הזית השתדלתי להכניס מספר שכבות סיפוריות מבלי להחסיר מערכו הרב של העץ: הטקסטורה, התקווה, השמן, הפרי וגם תזכורת למחלוקת.

instagram.com/

 

 

תמר — ליהי אופיר

״כשהתבקשתי לאייר מתוך שבעת המינים את התמר, הדבר הראשון שחשבתי עליו הוא שדרות עצי התמר בנסיעה דרומה הבולטים לעין בנוף המדברי הצחיח. וכשחשבתי על הדרך דרומה, לא יכולתי שלא לקשר את האיילים שנראים בדרך. לכן החלטתי לחבר בין שני האלמנטים הכי מרכזיים עבורי בנסיעה דרומה ובחושבי על המדבר הארץ ישראלי.״

instagram.com/


2 תגובות