מה מעצבים גרפיים צריכים לדעת על NFT

כתבנו בא לעשות לכולנו סדר בדבר החם הבא בעולם האמנות הדיגיטלית: טכנולוגיית הבלוקצ׳יין שמחברת בין עולם ההשקעות האינטרנטי לבין עיצוב ואמנות. ויש מצב שאתם חייבים להיכנס לשם

NFT או בשמו המלא Non-Fungible Tokens (אסימונים שאינם ברי חליפין), היה בשבוע שעבר הדבר החם בעולם הרשת האמריקני ובעקבותיו בכל העולם. לפחות 60 מיליון דולר הושקעו במהלכו על פריטי אומנות ועיצוב דיגטליים, והשאלה האמיתית היא, איפה אתם הייתם?

אז לטובת אלו שלא היו בעניניים, בואו נסביר קודם כל על מה מדובר. לעולם המסחר הדיגיטלי נכנסו לפני כמה שנים אסימונים (טוקנים) מיוחדים של איורים של חתולים בשם CryptoKitties. בזירת האספנות הזו, כל איור של חתול הוא יחיד ומיוחד ומוצע לרכישה בלעדית. הרוכש המאושר שלו יכל לסחור בו על־גבי רשת האיתריום (מטבע וירטואלי פופולארי) ולמכור אותו, בשאיפה, במחיר גבוה יותר משקנה אותו.

ומשם הדרך לעולם האמנות (והאיור) הדיגטליים היתה קצרה מאוד. כרגע כל {אמן/מעצב/מאייר/ת} יכול להצטרף לעולם החדשני הזה ולהציע עבודות וירטואליות למכירה, בתמורה לאיתריום. נשמע מפתה? לפחות לפי שוק האינטרנטי האמריקני התשובה היא בהחלט כן, ואנחנו מאמינים שבקרוב גם הישראלים יקפצו על העגלה.

אבל למה שמישהו יקנה עבודה דיגיטלית שאין לו בה שימוש? כדי לענות על השאלה הזו נשאל שאלה אחרת: למה שמישהו ירצה לקנות יצירת אמנות שעולה מיליוני דולרים? התשובה היא שמי שקונה יצירה כלשהי למטרות אספנות מאמין שבעתיד היא תהיה שווה יותר מאשר הסכום שבו הוא רכש אותה. גם אם במקרה שלנו היא יצירה דיגיטלית. עצם ההצמדה שלה לבלוקצ׳יין הופך אותה לחד פעמית ולא ניתנת לשכפול.

איך מוכרים יצירות NFT?

הדבר הראשון שעליכםן לעשות הוא לפתוח ארנק דיגיטלי ב־MetaMask ולדאוג שיהיה בו קצת איתריום.
לאחר מכן תוכלו להיכנס לאחד מהפלטפורמות שמציעות NTF למכירה כגון:
OpenSea, Foundation App, Known Origin, Super Rare, Nifty Gateways, ולפתוח חשבונות על שמכם. לרוב הפלטפורמות צריך להתקבל וזה לוקח הרבה זמן, כי כולם רוצים כרגע, אבל אפשר להתחיל ב־OpenSea מאחר והיא יותר ידידותית.

לאחר מכן מגיע השלב השני, בו חשוב להבין אם אתם מעצבים/אומנים המעונינים להעלות טוקנים שעיצבתם לאותם אתרים או לחילופין אספנים המעונינים לסחור או סתם לקנות טוקנים יחודיים. אם אתם מעוניינים להעלות טוקנים שיצרתם או עיצבתם זה ייקח יותר זמן עד שיאשרו אתכם ככאלה. אם אתם מעונינים לרכוש, זה כבר אמור לקרות באופן מיידי.

זהו פחות או יותר בקליפת האגוז, אבל אם אתם מעוניינים לדעת וללמוד יותר אפשר להצטרף לרשת החברתית החדשה Clubhouse, שם תוכלו למצוא עוד הרבה מידע ודיונים שונים בנושא. יאללה תביאו את המיליונים!2 תגובות