להתקבל לעבודה בעיצוב: טיפים מ־13 מעצבים ומעצבות שעשו את זה לאחרונה

בשעה טובה המשק נפתח שוב, וזאת הזדמנות נהדרת לשתף אתכםן בכמה טיפים למציאות עבודה. מזל שעומר בינדר ישב עם חברים וחברות שהתחילו בשנה האחרונה עבודה חדשה ואסף טיפים וחוויות ממקור ראשון

טימור, מעצב סניור בסטודיו: "יוצא לי לראות מלא מעצבים חדשים שמגיעים ועושים טעויות כי הם מתפדחים לשאול שאלות. תשאלו כמה שיותר, גם אם זה נשמע לכם בסיסי ומטופש – זה טבעי. מי שאיתכם יבין את זה שאתם חדשים כאן ורוצים ללמוד. בהקשר הזה – נצלו את הזמן ה״מת״ שיש בעבודה, הפסקות וכו' כדי לדבר עם הקולגות שלכם – ככה לומדים הכי הרבה."

עופרה, בוגרת ויצו: "הטיפ הכי טוב במציאת עבודה זה קצת לא לרצות אותה – להיות ב'מוד' פנימי של אחד שבוחן את הצד השני, לא מתפשר, לא מתחנן שיקחו אותך, וקצת לא באמת רוצה להתקבל. נשמע מצחיק אבל זה גורם למקומות להתייחס אליך ברצינות ולהעריך אותך. בקיצור, 'הארד טו גט'. ולא לפחד לשלוח קורות חיים למקומות – תנו להם לסנן אותך, אל תסנן את עצמך."

דניאל, מעצב עצמאי: "גם אם מציעים לי פרויקט שאני לא יודע איך לעשות אותו – אני תמיד אומר כן. ככה אתה גם לומד משהו חדש, וגם משלמים לך על זה. יש יותר טוב?"

לירון, בוגרת HIT: "התראיינתי לאיזו משרה שווה בזום והכל הלך סבבה, עד שהכלבה שלי נבחה בלי הפסקה והייתי צריכה להוציא אותה מהחדר. העניין הוא שלא טרחתי להתלבש כמו שצריך, ונשארתי עם מכנס פיג'מה, וככה יצא שכשקמתי מהכיסא כולם ראו לי את המיני־מאוס."

דור, מעצב בכיר בחברת סטארטאפ: "בכל מקום עבודה מבחן הבית בודק משהו אחר – אם מתמיינים למשרות מסויימות בהייטק לדוגמה, הייתי מציע להשקיע את החשיבה על איך העיצוב שלכםן חוסך או מייצר כסף לחברה, ופחות על אסתטיקה או עיצוב חדשני. במשרות סטודיו בדיוק ההפך – צריך להבין מה הם מחפשים לראות ממך. אגב, ממליץ גם לשים לב שקורות החיים שלך ותיק העבודת מעוצבים כמו שצריך – אם את/ה גרפיקאי/ת, זה למעשה העיצוב הראשון שהמעסיק רואה ממך."

גלעד, מעצב ג'וניור בחברת הייטק: "שלחתי את קורות החיים שלי לכל מיני מקומות ולא הבנתי למה לא חוזרים אלי. רק אחרי חודשיים (!) קראתי שוב את מה שכתבתי והבנתי למה – כשעיצבתי את קורות החיים השתמשתי באותה פסקה כמה פעמים כדי לבחון את הגריד, ושכחתי לעדכן בהן את הפרטים שלי! איזו פאדיחה..."

דנה, בוגרת בצלאל: "לא הייתי מציעה לעשות *כל* מבחן בית שנותנים לכם – אפשר לוותר על המקומות שאתם לא באמת רוצים, אבל להשקיע את המקסימום בעבודות הבית למקומות שאתם כן רוצים – אפילו שזה מבאס ולוקח מלא זמן, ככה בוחנים אתכם וזה חלק ממש חשוב. לא לזלזל."

רונן, מעצב בכיר בסטודיו: "בסוף, העובדה שהוציאו אותי לחל"ת ממש עזרה לי. ניצלתי את המצב של הגל הראשון ופיניתי לעצמי זמן לחפש עבודה בנחת בלי לחץ שאין לי הכנסה בין העבודות"

דן, בוגר שנקר: "אני לא מוכן לעשות מבחני בית בחינם. אתה משקיע זמן יקר וימי עבודה בלי לדעת שתקבל את המשרה בסופו של דבר. אני יודע שזה הליך נפוץ, ולא רק בתחום שלנו, אבל כבר שמעתי על מקרים שחברות משתמשות אחר כך בתוצרים של המבחנים האלו לעצמן. מי שרוצה להתרשם ממני – בשביל זה יש תיק עבודות."

ליאור, בוגרת HIT: "במקביל לעבודה שלי בסטודיו, יש לי גם עוסק פטור שמדי פעם אני עושה בו עבודות פרילאנס. יצא לי כבר כמה פעמים לקבל עבודות מחברים בסטודיו שפנו אליהם, או מפרילאנסרים אחרים שלא היה להם זמן לעבודה והעבירו אותה אלי – זאת אחלה דרך למצוא לקוחות חדשים."

אלון, מעצב עצמאי: "תשמרו על קשר טוב עם הלוקחות שלכםן. לקוח שנהנה מתהליך עבודה איתך יחזור ויעבוד איתך שוב, או שימליץ עליך לחברים – זה לא פחות חשוב מלהיות מעצב טוב."

רמי, מעצב בכיר בסטודיו: "תכלס, העובדה ששמרתי על קשר טוב עם המרצים שלי מתקופת הלימודים ממש עזרה לי – קל למצוא עבודה בתחום אם אתה מכיר אנשים בברנז'ה שיזרקו עליך מילה טובה."

אבי, בוגר שנקר: "לחפש עבודה יכול להיות לפעמים מבאס, אבל אסור להתייאש גם אם מתעלמים מפניות או שמקבלים דחיות. צריך לזכור שהרוב לא בשליטתנו ויש כל מני שיקולים למעסיקים בבחירת העובדים. בסוף מוצאים את המקום המתאים. ואם לא תהיו מבסוטים שם – תמיד אפשר להחליף מקום בהמשך הדרך."


הוסף/י תגובה

6 תגובות

01
אודי רז

בהמשך לטעות של גלעד שחזר על אותה פסקה שוב ושוב, הפסקה הזאת חוזרת פעמיים:
ששמרתי על קשר טוב עם המרצים שלי מתקופת הלימודים ממש עזרה לי – קל למצוא עבודה בתחום אם אתה מכיר אנשים בברנז'ה שיזרקו עליך מילה טובה."

06
Yes

כתבה מעולה. תודה!
רק לא מסכימה עם הטיפ - לא לרצות מידי את המשרה, להיות 'הארד טו גט' כדי שיעריכו אותך.. יעריכו אותך באמת אם לא תשחק משחקים ותראה בביטחון מה אתה יודע לעשות. (: