סיכום שנת 2017 ב־אאא

רגע לפני ששנת 2017 הופכת לנוסטלגיה רחוקה, אנחנו כאן כדי לסכם אותה

השנה, ממש לאחרונה, הוצאנו לאויר העולם גרסאות חדשות לשלושה מהפונטים הותיקים שלנו:

אלמוני חדש 4.0 – פונט סנס־סריף מוקפד וניטרלי הכולל 10 משקלים, 800+ תווים ואינספור אופן־טייפ פיצ׳רז. זהו הפונט הפופולארי ביותר שלנו שגם משמש אותנו לכתיבת הטקסטים באתר:

 

אלמוני חדש צר 4.0 – אחיו הצר של אלמוני חדש שזכה גם הוא לאנגלית מובנית. זהו פונט כותרות סנס־סריף, צר, מוקפד וניטרלי הכולל 8 משקלים, 800+ תווים ואינספור אופן־טייפ פיצ׳רז. פונט חובה על כל מחשב של כל מעצב/ת:

 

מקומי דו־לשוני 2.0 – פונט סריף־מונוליין קריא וזורם לטקסט־רץ ולכותרות השואב את השראתו הצורנית משורשי האות של הגופן הקלאסי פרנק־ריהל. הוספנו לו תמיכה ב־150 שפות לטיניות, ניקוד מדוקדק ומלאאא אופן־טייפ פיצ׳רז:


✱ אם רכשתם בעבר את אחד מהפונטים הללו מגיע לכם שידרוג ללא תוספת תשלום. אם עדיין לא קיבלתם את השדרוג באימייל כתבו לנו.

☆☆☆

מוקדם יותר השנה השקנו את אחיו השובב והמעוגל של פונט מכמורת. אם אתם אנשים שמחפשים יציבות ושמחה בחיים מכמורת מעוגל הוא מה שאתם צריכים ;)

עיצוב כרזה: אלון בונדר

 

☆☆☆

במהלך הקיץ הפגנו את שעמום אוגוסט עם #חידוןהאותיותהעולמי. יתכן וזוהי תחילתה של מסורת קיץ חדשה? ימים יגידו

 

☆☆☆

מגזין אות־אות־אות חזר לקצב פרסומים נאה, הודות לאלעד יאנה עורכינו הנאמן. בשנת 2017 התפרסמו לא פחות מ־75 כתבות חדשות בנושא טיפוגרפיה ומה שמסביב.

 

☆☆☆

קצרצרים:

☆ לרגל הראשון באפריל מתחנו אתכם כהוגן והשקנו את פונט אריאל ניו. תודו שנבהלתם לרגע.

☆ המחזור הראשון של קורס עיצוב פונט הסתיים בהצלחה רבה. אם נחליט לפתוח עוד מחזור מתישהו ב־2018-19 אתם תהיו הראשונים לדעת.

☆ ב־2017 אירחנו את משימה עברית לייב – מפגש הרצאות על טיפוגרפיה, החלפת השראות והתעמלות לטרינג משותפת;

☆ כחלק משבוע האיור ולכבוד חנוכה אצרנו את תערוכת החנוכיות תשעה קנים. כן, אולי שמתם לב שהשנה לא התקיים אירוע נגה״פ המיתולוגי. אנחנו עובדים לפי מוזות, ומקווים שתסלחו לנו כי היה לנו בוער לסיים את הגרסאות החדשות של האלמוניים והמקומיים.

☆ 8 בוגרים טריים זכו בפרס אאא לקידום ולעידוד יצירה בתחום הטיפוגרפיה והשפה העברית לשנת 2017

☆☆☆

ואלו הם אנשי השנה שלנו
אאא מתקיים בזכות כל היוצרים הנהדרים שלוקחים חלק בפרויקטים האקראיים ובשגעונות שלנו. זאת הזדמנות מצויינת להגיד תודה ענקית לכל האנשים שבלעדיהם כל הכיף הטיפוגרפי הזה לא היה קורה. קבלו במחיאות כפיים, את האנשים שעשו את אאא ב־2017:

אבי אשכנזי, אבירם בן־שושן, אבישג סיבוני, אדם פיינברג, אור רוזנשטיין, אורי טור, איל באומרט, איתי רווה, אלומה משולמי, אלון בונדר, אלי מגזינר, אלעד יאנה, אלעד משען, אלענה גסו‎, אלפרד פרנקו, בנצי בינדר, ג׳יי צימבלוק, גור מרגליות, גיא טמם, דבורית אדלר, דדי כהן, דנה כהן, הדס גולצאקר, זוהר כהן, חן ליבמן, חן מכבי, טל לוי, טלי בקשי, יגאל זורע, יהלי זיו, ינון אביטל, ירדן שדה, ירון צור, ישי בן־דוד, ליה אופיר, ליהי יעקב, לירון לביא טורקניץ׳, מאיה בר־יהודה, מידן ארוש, מיכל רוט, נגה שמשון, נדב ברקן, נוי ניימן, נועה כהנא, נועה שניר, נֹעם וינר, ספיר משיח, אברהם קורנפלד, סתו אקסנפלד, עודד בן־יהודה, עידן אהרונסון, עמיר גלברד, ערן בכרך, ערן בנדהיים, פיליפ בולקיה, ראובן קרסיק, רומי ניקול שניידר, רוני קוך, רונלי פאר, רועי אלדר, רועי דלאל, רועי חמאוי, רועי סטרדי, רחלי חבה־שרפשטיין, רן שאולי, שביט יעקב, שים גיל, שני אבני, שני איבגי, תומר אלעד, תמיר שפר, תמר ידין, שפרה קורנפלד, פסח כהן, גילי לוין, יוסי שילון, שוקי וקנין, דימה ספדי, דריה ליטובסקי‎