סיכום שנת 2015 ב־אאא

כולם מסכמים את השנה ואנחנו נשב בצד? אין סיכוי. הכנו לכם סיכום תמציתי של ההיילייטס של 2015. מוכנים?

ובכן, עוד שנה מצויינת של טיפוגרפיה הגיעה לסיומה. כל יום משובח יותר מקודמו, וכדי להוכיח - הכנו לכם סיכום מקוצר של ההיילייטס של 2015. מוכנים?

(קליק על כל תמונה יפתח לינק)

נָגְהַפּ
כבר עברו שבועיים מאז חגיגת החנוכה המסורתית שלנו ואנחנו עדיין בְהַיי היסטרי מכל האנשים שבאו לחגוג איתנו, להתחבק ולהדליק יחדיו את החנוכיה:


פונט תעמולה
באפריל 2015 השקנו פונט מולטי־לשוני חדש ורטרואי - אבל בקטע מודרני:


תערוכת ״אלפבית של בחירות״
לכבוד הבחירות שהתקיימו במרץ אצרנו תערוכת כרזות קבוצתית בקצב האלפבית:


וחוץ מזה השתתפנו השנה בעוד כמה תערוכות מיוחדות:
תערוכת אופס. אוצר: יובל סער
״א עד ת״ - חבורת הטושים

אייקונים של עצמאות
לכבוד יום העצמאות סידרנו לכם סט קְלִיפּ־אָרְט של 67 סמלים ישראליים נוסטלגיים לשימוש חופשי:

קול קורא ליום־עבודה 2016
״יום־עבודה״ חוזר כדי לממן את הפרויקטים הכמוסים שלכם.
סה״כ בפרסים שיוענקו: 2500 ₪. מי שלא מגיש - לא רגיש.

לוח תערוכות
לכבוד תערוכות הבוגרים 2015, השקענו ויצרנו לוח תערוכות שימושי שעשה לכולנו קצת סדר בבלאגן:

מגזין אאא המחודש
שיפרנו את מבנה המגזין שלנו והבאנו אותו אל הקידמה הטכנולוגית העתידנית. הוספנו לו הפתעות ופיצ׳רים, ודאגנו לבסס את כולו על קוד־פתוח. כי זה מה שהולך היום:


אתנחתא
אם אתם ברי־מזל קיבלתם מעטפה כזו אצלכם בתיבת הדאר, ואם לא - תצטרכו להסתפק בצילום הזה ששבר את שיא הלייקים שלנו בפייסבוק. את האמת - לא ממש ברור למה. אבל קול.


ואלו הם אנשי השנה שלנו
אאא מתקיים בזכות כל היוצרים הנהדרים שלוקחים חלק בפרויקטים האקראיים ובשגעונות שלנו. זאת הזדמנות מצויינת להגיד תודה לכל האנשים שבלעדיהם כל הכיף הטיפוגרפי הזה לא היה קורה.
קבלו במחיאות כפיים, את האנשים שעשו את אאא ב־2015:

אבישר גולדמן, אורטל בירקה, אורי לבני, איציק רנרט, אלה כהן, אליה צ׳צ׳יק, אלעד מדן, אלעד שטיין, אמיר פרץ, בן בנחורין, גור מרגלית ויוסי שילון, גיא חג׳ג׳, גיא טמם, גל שקדי, ג׳אסי מרד, דדי כהן, דוב אברמסון, דידי כפיר, הִלה שלג, הדס זהר, ולדה קירילוב, זאב אנגלמאיר, חבורת הטושים, חן מכבי, טל בלטוך, טל סולומן־ורדי, טלי בקשי, יוסף באו, ינון אביטל, יסכה קורנפלד, יקי חסיד, ירום ורדימון, ירונימוס, כרמל גילן, להב הלוי, לימור יוסיפון־גולדמן, לירון לביא טורקניץ׳, מחול רגב חומש, מיה מרום, מני שלום, מרב סלומון, נדב ברקן, נטע רבינוביץ׳, ניל כהן, ניר ברטוב, ספי פישר, עומר הופמן, עומר מסינגר, עומרי אברהם, עידו ספיר, עידו שחם, עלינא דקל, עמית נעמני, עמית שמעוני, ערן בכרך, פאולה שר, צילי פינס, קובי פרנקו, קרן תגר, קרני בן־יהודה, רוני אדרי, רותם כהן סואיה, שביט יעקב, שחר קובר, שני יסמין, שרון תובל, שרית עברני, תום מלניק, תמר ידין, תמר מושקוביץ', תמרה אפרת

ארכיון שת״פים
בהזמנות זאת נספר לכם על הארכיון החדש של כל היוצרים שעשו איתנו שיתופי פעולה במהלך השנים. חמודים אחד-אחת.פרסים רבותי, פרסים!
השנה חילקנו לכם המון פרסים: כרטיסים לכנסי טיפוגרפיה, פונטים, מדבקות ומה לא. כי גם למעצבים מגיע סנטה קלאוס.והנה רשימה חלקית פלוס לינקים להוכחה:
אוהד זלוטניק זכה בכרטיס טיסה וכניסה לכנס Typo Berlin
אבישר גולדמן זכה בחופשה טיפוגרפית וכניסה לכנס ISType Istanbul
35 זכו בפונט תעמולה
20 זכו בסט סטיקרים של נגהפ
10 זכו במדבקת TLV
8 אוֹרים ואוֹריות זכו בכרזת אוֹר
7 זכו בסט גלויות טיפוגרפיות

עתידות - בקרוב אחד/ת מכם יזכה בפרס שווה בטירוף.

 

ואיך אפשר בלי להודות לכם - תודה על שהייתם חלק מאיתנו לאורך השנה הפורה הזאת. תודה שאתם מתעניינים בנו, קוראים את השטויות שלנו ועוקבים אחרינו. אתם משהו אתם. אנחנו מבטיחים להמשיך ליצור, להתפתח, לתת ולקבל השראה - גם ב־2016.