הטייפ־ג'אם הישראלי הראשון – אירוע האקתון לעיצוב פונטים

גל זוננפלד הביא לארצנו הקטנטונת פורמט בין־לאומי וחדשני בתחום הטיפוגרפיה, ואנחנו פה בשביל להזמין אתכם לבוא

אם אתם מחשיבים את עצמכם מעודכנים ומעולם לא שמעתם את השם 'טייפ־ג'אם', אתם כנראה לא לבד, והנה ההזדמנות שלכם לגלות משהו חדש ומהנה. במשפט אחד, מדובר על האקתון לעיצוב פונטים. את ההשראה ליום המיוחד קיבל המארגן שלו, גל זוננפלד, מאירועים דומים שהתרחשו כבר בסן־פרנסיסקו ובלונדון. אלו נמשכו שלושה ימים והידיעה על הצלחתם התניעה את המהלך להבאתו של הקונספט לישראל. לאחר שג׳ייק פלמינג - מעצב ויוזם הרעיון העולמי נתן את ברכתו, כל שנשאר הוא להתחיל לארגן אותו בהתנדבות בתל־אביב.

מתוך אירוע ה־Type Jam בלונדון

למקרה שאתם עוד לא יודעים, האקתון בהגדרתו המקורית הוא בעצם מרתון פיתוח שהמקור שלו נובע מכתיבת קוד ותכנות ונמשך 24 שעות בדיוק. היום כבר תוכלו למצוא האקתונים בנושאים שונים ומגוונים הנמתחים על טווחי זמן כאלה ואחרים. טייפ־ג׳אם לעומת זאת, הוא אירוע שבו יפגשו מעצבים וגם כאלו שאינם, לבערך 24 שעות, ישמעו הרצאות ממעצבי פונטים מקומיים על עיסוקם, וגם ילמדו קצת על תוכנת עיצוב פונטים. זאת תהיה הפתיחה, ולאחריה יחל מרתון באורך יממה שלמה, בו יעצבו פונטים חדשים מאפס, בקבוצות או ביחידים, על פי בריף ספציפי שידריך וייתן מסגרת עבודה שתסייע לתהליך הפיתוח.

התוצר הסופי של ההאקתון הוא פונט המכיל את כל האותיות בעברית

התוצר הסופי המצופה הוא פונט המכיל מינימום של כל האותיות בעברית. השאיפה מאלו שממש ישקיעו היא להצליח גם לעצב את הסימנים, מספרים ואנגלית, ככל שתאפשר מסגרת הזמן. חשוב לציין כי עיצוב פונט טוב ב־24 שעות זאת משימה בלתי אפשרית, עובדה שמארגן התחרות בהחלט לא מתעלם ממנה. אך המטרה היא לפתוח אנשים לתחום הטיפוגרפיה העברית ולתת למעצבים צעירים ללמוד ממעצבים ותיקים שיעבדו ביחד באותו חלל. התחרות תהווה גם בסיס ראשוני לעיצוב פונט לאנשים שאולי אף פעם לא התנסו בכך. הפונט הנוצר מהטייפ־ג׳אם יכול להוות בסיס לעיצוב ופיתוח עתידי שלו.

האירוע ילווה במוזיקה, אוכל, שתייה ומלא כיף, באווירה קלאסית של האקתון

האירוע ילווה במוזיקה, אוכל, שתייה ומלא כיף באווירה קלאסית של האקתון, אבל שימו לב לספונסרים! ׳גליפס׳, תוכנת עיצוב פונטים, היא הספונסר הראשי – והם גם מספקים לאירוע רשיונות תוכנה זמניים לתחרות וגם רשיונות מלאים כפרסים לפונטים המנצחים. גם ׳הפונטיה׳, אתר הפונטים של בן נתן, יחלק פונטים כפרסים. בנוסף, יהיו גם חולצות, מדבקות, מחברות, ומתנות אחרות.

גל זוננפלד, יוזם האירוע

האירוע ייפתח בהרצאות של בן נתן, שביט יעקב וירונימוס (ירון צור) בנושאים שונים בעולם הכתב העברי ועיצוב אותיות בעברית וייסגר בפרזנטציה של הפונטים של הקבוצות/מעצבים, כאשר הטובים שבהם יזכו גם בפרסים.

ההרשמה לאירוע מתחילה ביום שישי ה־19 ליולי. בתאריך זה יפורסם בשעה 10:00 בחשבון האינסטגרם של האירוע. חמישים הנרשמים הראשונים בלבד יקבלו מייל עם אישור הרשמה שיהווה גם כרטיס הכניסה. אל חשש, אנחנו נהיה שם כדי לסקר למי שלא יצליח להיכנס.

נתראה בטייפ־ג'אם:

בית הבאר, דרך סלמה 6, יפו

יום שישי, 2.8.2019

פוסטר לאירוע שאיירה איה טלשירתגובה אחת