יום עבודה יום עבודה – הפרויקטים שזכו למימון בשנת 2021

בשנת 2021 סייענו לחמישה יוצרים ויוצרות לפנות לעצמם/ן יום עבודה אחד כדי להוציא לפועל פרויקט מגירה שלהם, כי זה מי שאנחנו, סייענים של טיפוגרפיה

פרויקט ״יום עבודה״ התחיל בשנת 2012 מתוך מטרה לממן פרויקטי מגירה בתחומי יצירה הנושקים לטיפוגרפיה ולשפה העברית. מאז ועד היום זכו כ־20 יוצרים ויוצרות בתמיכה הכספית. בסבב הנוכחי שישה פרויקטים זכו למימון בסך 1,000 שקלים כל אחד. פרויקט אחד לא יצא אל הפועל, כך שנשארנו עם חמישה פרויקטים נהדרים. במידה ותרצו עוד מידע לגבי איזה מהפרויקטים הרגישו חופשי לפנות ליוצרים באופן אישי.

ענת גוטמן – לוח־עד מאויר

ביום העבודה שלה ענת איירה ועיצבה ׳לוח עד׳ – לוח שנה הכולל את כל האירועים הקבועים שיש בשנה. כל חודש זכה באיור מינימליסטי ההולם את אירועי החודש ועונת השנה. דברו איתה לקראת ראש השנה ותוכלו לרכוש לכם עותק משלכם של לוח השנה המהמם הזה, שלשמחתנו יישאר רלוונטי לעד.

לאתר של ענת גוטמן

 

 

דור סגיב – אנימציית תלת־ממד של האות א׳

זה לא סוד שיש לנו חולשה לאות הראשונה של האלפבית העברי, אבל כשדור הציע שביום העבודה שלו יכניס את האות באנימציית תלת־ממד לתוך שקית ניילון פשוט לא יכולנו לעמוד בפיתוי ונפלט לנו: ״Shut up and take my money״. התוצאה: יאמי!

לאתר של דור סגיב

 

 

 

שגיא כרמי – מדריך קליגרפיה למתחילים

הרעיון של שגיא לצילום קורס קליגרפיה נבע מהתעניינותו בכתיבת אותיות עבריות וחיפוש שווא אחר סרטוני הדרכה פשוטים וידידותיים למעצב המתחיל. ביום העבודה שלו יצר שגיא סרטון הדרכה מקיף למתחילים/ות, המאפשר גישה ראשונית לקליגרפיה עם מינימום אמצעים ודרמה. אז קדימה להוציא דפים ולהרים את העטים הקליגרפיים באוויר.

לאתר של שגיא כרמי

 

 

אפרת דה־בוטון – 8 שרבוטים של אותיות

אפרת ביקשה ליצור דפי צביעה של אותיות מפונטים אהובים של אאא. לכל אות שנבחרה יצרה אפרת דף מאוייר לצביעה עם מילים המתחילות באותה האות. הדפים נעשו בתהליך ידני שכלל את העתקת האותיות באמצעות שולחן אור, שאיפשר להבין לעומק את התחושה והאופי שיש לכל פונט.

לאינסטגרם של אפרת דה־בוטון

 

 

אריאל אדלר – קורס מבוא לטיפוגרפיה

אריאל ביקש להקליט במהלך יום העבודה שלו קורס מבוא לטיפוגרפיה, שיכלול 5 שיעורים ואתר ייעודי. אמנם ביום העבודה שלו אריאל לא הספיק לסיים להקליט את כל הקורס, אך הוא התניע את הפרויקט ושמחנו להיות שותפים לפשע. בקורס הוא מדגים את עקרונות הטיפוגרפיה דרך עיצוב מחדש של אלבום מוזיקה ישראלי.

לאתר של אריאל אדלר