8 פונטים חדשים לשנת 2017

לכבוד סוף השנה השקנו 8 פונטים שפותחו והתפתחו בשקדנות ובדקדקנות במהלך שנת 2016

alefs-hanukkah

 

 

בשעה טובה ומוצלחת אנחנו גאים להציג בפניכם שמונה פונטים עבריים חדשים, שאותם חשפנו לעולם במסגרת אירוע נגהפ תשעז. חצי מהפונטים הם חדשים־דנדשים, והחצי השני גרסאות חדשות לפונטים הותיקים שלנו (השדרוג ללא תוספת תשלום למי שרכש בעבר). שווה לבקר בעמוד של כל פונט כדי לקבל עוד מידע ולגלות הפתעות. למשל, כמעט לכולם יש אופן־טייפ פיצ'רז שווים. בגלל שאתם בטח סקרנים לדעת מה חדש ומה התחדש סידרנו לכם את כולם כאן בדף אחד.

 

spec-mini-mikhmoret

מכמורת

פונט מכמורת נולד מתוך שלט הכניסה הותיק של מושב מכמורת, והמשיך להתפתח דרך הישענות על מקורות השראה של פונטים עבריים קלאסיים כמו גופן אהרוני ואותיות עץ משנות ה־40. זהו פונט דו־לשוני, צר ואסרטיבי בעל צורניות ריבועית יציבה והמון חינניות. יש לו גישה ניואנסית מפתיעה - דבר שמקנה לו אופי ייחודי ומובחן. יחד עם האותיות הלטיניות (Capitals) שלו, זהו פונט שימושי מאד לכותרות עוצמתיות מצד אחד וטקסטים קצרצרים ומשכנעים מצד שני. מכמורת מתאים מאוד לכרזות, לוגואים ועל אריזות.

 

 

 

spec-mini-shluk

שלוק

פונט מתוחכם ושמח שיכניס לעיצובים שלכם ימבה כיף! הוא פותח ע"י שביט יעקב (החבר החדש של אאא!) מתוך משיכות ידניות בטוש־מכחול־קליגרפי יפני ושואב השראה מאותיות רהוטות נוסטלגיות. לאותיות הבסיס פיתחנו וריאציות נוספות ונועזות, אותיות "סופיות", סוושים להדגשה, וכמות רצינית של ליגטורות - מה שמסתכם ב־219 תווים. מומלץ להשתמש בשלוק ללוגואים מלאי־חיים ולכותרות מרעננות. עבדו עם חלון ה־Glyphs למיקסום הכיף.

 

 

 

spec-mini-afek

אפק

אפק הוא פונט סנס נעים וניטרלי שלא ישתלט לכם על העיצוב שתרקחו בעזרתו. הוא יפתור לכם בעיות עיצוביות בלי למצמץ. כן זהו פונט עברי שנועד לעבוד בגאון לצד פונטי סנס לטיניים. מצויין לכותרות וגם לטקסט רץ.

 

 

 

spec-mini-mugrabi

מוגרבי

בגרסא החדשה (2.0) בנינו את כל הפונט מחדש, שיפרנו את העיקולים, הוספנו תווים נוספים ומלא אופ־טייפ פיצ׳רז והוספנו שני משקלים חדשים ואקספרמנטליים: סטנסיל ושלד.

 

 

 

spec-mini-noyland

נוילנד

בגרסא החדשה (2.0) בנינו את כל הפונט מחדש, שיפרנו את העיקולים, הוספנו תווים נוספים וכמה פיצ׳רים והוספנו את משקל הסטנסיל החדש.

 

 

 

spec-mini-yiddishkeit

יידישקייט

פונט כותרת קלאסי שהתחיל כפונט חינמי במשקל אחד (בולד). זהו פונט מקורות מחוספס שנולד מתוך כותרות עיתונים יידישאים משנות ה־40 שהודפסו בדפוס בֶּלֶט. מגיע בשלושה משקלים: רגיל, בולד (משקל חינמי להורדה דרך עמוד הפונטים החינמיים שלנו) וכבד. הפונט כולל כמובן תמיכה מלאה ביידיש (ובעברית גם). מצויין לכותרות עם לוּק יידישאי, יהודי או עִברי נוסטלגי.

עדכון 24.09.2018: פונט יידישקייט עבר לפונטימונים.

 

 

 

spec-mini-gveret-levin

גברת לוין - פונט חינמי

פונט כתב־יד (רהוט) המבוסס על כתב ידה הזורם של גילי לוין. הפונט עבר דיגיטציה (ע״י שביט יעקב) וכולל עברית, מספרים ותווים בסיסיים. הפונט זמין להורדה מעמוד ה"פונטים בחינם" שלנו.

 

 

 

spec-mini-almoniconim

אייקונימונים

סט של 300+ אייקונים שימושיים במיוחד למעצב העברי והבינלאומי. הסמלים עוצבו ופותחו על־ידנו במהלך השנים מתוך צורך לאייקונים פשוטים ושימושיים לאתר שלנו ובכלל. הסט כולל סמלים בנושאים טכנולוגיה, טבע, תרבות עברית, יהדות, תחבורה, משרד, חיצים, וכמו כן סמלים של כל הרשתות החברתיות הנפוצות. סט האלמוניקונים ימשיך להתעדכן אחת לכמה זמן באייקונים חדשים (מוזמנים להציע לנו רעיונות לעוד אייקונים נחוצים) - השדרוגים יהיו ללא תוספת תשלום.

עדכון יוני 2018: פונט אלמוניקונים עבר לפונטימונים, שם עונה לשם אייקונימונים.


הוסף/י תגובה

5 תגובות

01
יסמין

אני מציעה אייקונים לתחומי מדע ועניין, כמו: פילוסופיה, פסיכולוגיה, גאוגרפיה, מתמטיקה, אמנות, טכנולוגיה וכו'. כמו האייקונים של הפורטלים השונים בויקיפדיה, רק כמובן יפים יותר...

  חלק מהאייקונים שציינת כבר קיימים בפונט: גאוגרפיה = גלובוס, טכנולוגיה = גלגלי שיניים או מחשב, תרבות = מסכה, הסטוריה = פירמידות או שעון, תרבות = דמות איש, פילוסופיה = ין־יאנג וכו'.
  אנחנו עובדים על להוסיף עוד כמה בעקבות ההצעה שלך: פסיכולוגיה = מוח, מתמטיקה = פאי, מדע = אטום וכו'

   03
   יסמין

   איזה יופי. תודה על העדכון.
   עוד רעיון - אייקונים שמציינים התקדמות הדרגתית או שלבים. כמו מעגל שמתמלא יותר ויותר, ואפשר לחשוב גם על רעיון ויזואלי אחר. שימושי מאוד למצגות או ליישומים שמציגים התקדמות של תהליך.