קיץ - זמן טוב להטעין מצברים. בחום הזה לעבוד הרי ממילא אי אפשר, אז למה לא לנקות את הראש ולספוג קצת השראה; בפעם הבאה שיש לכם ערב פנוי - בחרו לכם סרט מהרשימה וצמצמו פערים. הכי כיף לארגן ערב הקרנה עם חברים, אבל גם אם אין לכם, תמיד אפשר להשאר מתחת לפיקה ולהתכרבל עם החתול (שימו לב - בסוף הקיץ בוחן *פתע* על כל החומר).

The Happy Film

ב"סרט השמח" מתעד המעצב האוסטרי סטפן סגמייסטר, את המסע הפרטי שלו בחיפוש אחר האושר. סגמייסטר רותם את כישוריו המקצועיים כדי "לעצב את עצמו מחדש", ומנסה שלוש שיטות בדרך לשם: מדיטציה, פסיכולוגיה ופסיכיאטריה. התוצאה היא סרט צבעוני, מקסים, משעשע ומלא חיים כמו שרק הוא יכול ליצור.

צפיה בקדימון:

 

 

Sign Painters

תעשיית העיצוב שמבוססת על עבודת־יד נעלמה כמעט כליל בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית והמעבר לשימוש בתוכנות מחשב, ולמרות זאת עיצוב ידני זוכה לאחרונה לעדנה. הסרט מציג את המעצבים הבולטים בז׳אנר בארצות־הברית בעבר ובהווה.

צפיה בקדימון:

 

 

Helvetica

כוכב הסרט הוא הפונט Helvetica, שמסמן יותר מכל דבר אחר את העיצוב השוויצרי המודרני. זהו סרט באורך מלא שעוסק באופן שבו פונט יכול להשפיע על סביבתו. הסרט סוקר מרחבים אורבניים בארצות־הברית ובאירופה ואת הפונטים שמאכלסים אותם, לצד שיחות עם מעצבים על תהליכי העבודה שלהם והבחירות האסתטיות שמאחורי תהליכי עיצוב האות.

צפיה בקדימון:

 

 

Linotype

מכונת ה־לַיִנוֹטַיִיפ, הייתה מכונת סדר שאיתה עיצבו שורות טקסט של אותיות עופרת. תומאס אדיסון קרא לה "הפלא השמיני של העולם", והיא שינתה את עולם הדפוס והחברה כולה. הסרט סוקר את מכונת הלינוטייפ ומספר את הסיפור המפתיע והמרגש סביב ההמצאה החשובה הזו.

צפיה בקדימון:

 

 

Art & Copy

הסודות שמאחורי מעצבי הפרסום המובילים של זמננו נחשפים בסרט הזה. הוא מספק הצצה לסיפורים המיוחדים של George Lois, Mary Wells, Dan Wieden Lee Clow, Hal Riney ואחרים, שהיו אחראים למסעי הפרסום המבריקים ביותר - החל ממוצרי צריכה ועד לבחירתם של נשיאים, ועוסק בהשפעתם החברתית והתרבותית.

צפיה מלאה:

 

 

Exit Through the Gift Shop

בעל חנות היד־השנייה Thierry Guetta בלוס אנג'לס יוצא לתעד אמנות רחוב, אמני רחוב ואמני פופארט מפורסמים. זהו סרט מרתק ומעורר מחשבה של אמן הגרפיטי האגדי בנקסי.

צפיה בקדימון:

 

 

Banksy Does New York

במהלך אוקטובר 2013 התעוררו מדי בוקר אלפי ניו־יורקרים נרגשים, כדי לאתר את העבודה החדשה של בנקסי במקום לא ידוע בעיר. אמן הרחוב הבריטי השתלט על המרחב העירוני שלהם והפך אותו למיצג אחד גדול.

צפיה בקדימון:

 

 

Logorama

צפיית חובה לכל מי שמתעסק בתקשורת חזותית בכלל ובעיצוב לוגו בפרט. לוגורמה הוא סרט אנימציה על דיסטופיית לוס אנג'לס שבה לכל דבר ולכל איש יש לוגו. בשנת 2010 הוא זכה באוסקר בקטגוריית סרט האנימציה הקצר הטוב ביותר.

צפיה מלאה:

 

 

PressPausePlay

הטכנולוגיה הדיגיטלית פתחה את גבולות רבים עבור אמנים ויוצרים, והעמידה לרשותם מגוון רחב של אפשרויות ושפע אתגרים חדשים. המהפכה הזאת מתוארת בסרט באמצעות ראיונות עם אמנים בולטים מתחומים שונים כמו Moby, Sean Parker, Lena Dunham, Robyn.

צפיה מלאה:

 

 

Typeface

סרט מהנה וקליל שעוסק בכל מה שבין טכנולוגיה לעיצוב. קבוצת אמנים בינלאומיים נפגשת במוזיאון וחנות הדפסה בעיירה קטנה בארצות־הברית, ודנה בעיצוב מודרני, טכנולוגיות מסורתיות, דפוס בלט וטכנולוגיות הדפסה שונות. לינק לצפיה מלאה.

צפיה בקדימון:

 

 

Design & Thinking

מה שבאופנה ומה שכבר לא, בעולם העיצוב של המאה ה־21. וגם: כיצד חשיבה יצירתית משפיעה על המודל העסקי של חברה, ואיך אנשים משנים את העולם עם מוחם היצירתי.

צפיה בקדימון:

 

 

Everything's a Remix - חלק ג׳

החלק השלישי מתוך סדרה דוקומנטרית בת ארבעה פרקים על ההיסטוריה והמשמעות התרבותית של יצירה משותפת. 11 דקות.

צפיה מלאה:

 

 

The History of Typography

סרטון אנימציה קצרצר ומשעשע על ההיסטוריה של הטיפוגרפיה. גם לחנונים שכבר יודעים הכל וגם להדיוטות סקרנים.

צפיה מלאה:

 

 

Graphic Means

שריינו ביומנים: בסוף 2018 יצא לאקרנים הסרט שיספק הצצה לכל שלבי ההפקה הגרפית משנות ה־50 עד שנות ה־90, מהמעבר מ־linecaster ל־photocomposition, ומ־paste-up ל־PDF.

צפיה בקדימון:

 

 

Design Canada

סרט דוקומנטרי שמספר על תור הזהב של העיצוב הגרפי הקנדי. הסרט כולל ראיונות עם מיטב המעצבים הגרפיים הקנדיים ומלווה באנימציות משובחות. הסרט צפוי לצאת רק בסוף 2018 אבל בינתיים יש טריילר מעולה וגם אתר מדליק בטירוף לסרט.

צפיה בקדימון:


Ù הוספת תגובה

5 תגובות

תגובות פייסבוק