הספריה 5 ספרים מספרייתו של דן ריזינגר

רותם קפלן, מנהלת האוסף הדיגיטלי של מרכז שנקר לחקר העיצוב בישראל, בחרה עבורנו חמישה ספרים מיוחדים מספרייתו של המעצב החשוב, לקראת העברת ספריית העיצוב הענפה שלו למרכז והקמת חדר עיון על שמו

Leaflet For The Fluxus Internationale Festspiele Neuester Musik

זהו העלון המעוצב שמתאר את כל 14 האירועים שהתרחשו בפסטיבל של תנועת הפלוקסוס (שהם בקצרה, ממשיכי הדאדא) בגרמניה בסתיו של שנת 1962. בין דפי העלון תוכלו למצוא משחקי טיפוגרפיה סן־סריפים מיוחדים, וצילומים המציגים את המיצבים והמופעים שהעלו האומנים בפסטיבל.

 

Weaving as Metaphor

ספר הסוקר את עבודותיה של אמנית ומעצבת הטקסטיל האמריקאית שילה היקס. בין דפי הספר נמצאות יריעות מיניאטוריות שארגה היקס, בהן היא מפגינה את הידע התרבותי הרב אותו חקרה במהלך חייה ואת השליטה בטכניקה ובצבע.

 

Paper Pools

זהו ספר העוסק באחד מנושאיו המרכזיים של הצייר דיוויד הוקני, מן הציירים האמריקאים המפורסמים והמצליחים ביותר - בריכות שחיה. הספר כולל 122 איורים ו־87 ציורי צבע נפלאים של בריכות כחלק מסדרת עבודות בעיסת נייר שמציגות את משחקי האור וההשתקפויות על המים.

 

ABC3D

ספר פופ־אפ המציג את כל אותיות ה־ABC הלטיניות בגווני שחור־לבן. יתכן ותחשבו שהרעיון פשטני, אך אחרי שתדפדפו בין האותיות, אנחנו מבטיחים לכם צהלות גיל ושמחה. בכל מקרה, הספר הוא רב־מכר בינלאומי.

 

AGI-New Voice

בשנת 1979 נבחר דן לחבר כבוד באגודת המעצבים הגרפיים הבינלאומית AGI, והיה הישראלי השני שהתקבל לאגודה. מאז ועד מותו לקח חלק בפעילויות האגודה, ובכנסים השנתיים שלה, בהם עוסקים גם בשאלות מהותיות כגון כיצד מעצבים גרפיים יכולים לתרום לעולם, לאנושות ולחברה. בקטלוג זה מוצגים המעצבים החברים באגודה נכון לשנת 2004 וגוף העבודות שלהם, בנוסף לסקירה של תערוכות שונות שהוצגו בכנסים השנתיים.

 


זאת גם הזדמנות להזמין אתכםן לאירוע "מהסטודיו לאוסף" – השקת חדר העיון על שם דן ריזינגר.

באירוע, שיתקיים ביום שישי 10.02.2023 בשעה 11:00, יוצגו שבע עבודות צבע לצד עשרות סקיצות, קולאז'ים ופריטים מהסטודיו של דן. חדר העיון ע"ש של דן ריזינגר מספק הזדמנות יוצאת דופן להנכיח את המורשת החזותית המקומית בארץ ואת האנשים שעומדים מאחוריה, ויהיה פתוח לעיון לקהל הרחב בתיאום מראש החל מיום שישי הקרוב.