הספריה 5 ספרים חדשים לשנה אזרחית חדשה

בחרנו חמישה ספרים שיצאו לאחרונה כדי להתחיל את השנה עם הריח הכיפי הזה של ספר שיצא הרגע מעטיפת השרינק

GOOD By DESIGN

הנושא של עיצוב גרפי בעל מודעות סביבית־חברתית נהיה חם, ובעקבותיו בחרו בהוצאת הספרים המיוחדת הזו מהונג קונג ללקט 77 מקרי בוחן שמציגים עיצוב למען החברה, הסביבה והעולם בכלל.

 

CAPS LOCK

סקירה מקיפה של הקשר (שכמעט) בלתי ניתן לניתוק בין עיצוב גרפי לקפיטליזם ושיווק. המחבר – המעצב והכותב רובן פטר, שכתב כבר ספר אחד על הקשר בין עיצוב גרפי לאידיאולוגיות שונות – ממשיך להפתיע ואף מציע פתרונות להתרת הקשר.

 

Bauhaus Typography at 100

כחלק מסיכום של תערוכה המוצגת כעת בארכיון Letterform המחודש בסן־פרנסיסקו, יצא לאחרונה הספר החשוב הזה שמרכז את החומרים הטיפוגרפים מתקופת הבאוהאוס שנמצאים ברשות הארכיון, וגם כאלה שלא.

 

MYCELIUM WASSONII

במשפט אחד, הספר הזה הוא פשוט מדריך מאויר לפטריות הזיה. בשני משפטים, הספר מציג את מסע המחקר שעשו זוג מדענים מארצות הברית במטרה לגלות את השפעותיהן של פטריות וצמחים שונים. האיורים הזויים בהתאם וזה משגע.

 

Make to Know

הקורונה הארורה הזאת ערערה את העולם לגמרי, ובין היתר גם את האנשים האחראים על הפן הקריאטיבי שלו - המעצבים. בספר בוחן לורן בוכמן את ההשפעה הזאת דרך ראיונות עם מעצבים מובילים בעולם, ובסוף גם מעניק עצות להתמודדות עם חוסר הוודאות של התקופה, שהלוואי ותיגמר כבר.