תערוכת הכרזות "אנו באנו ארצה" נפתחת במרכז חדש בפלורנטין

47 כרזות, עשרים גזרי נייר, ארבעה מיצגי וידאו וסרט דוקו קצר המתייחסים כולם לעיצוב הגרפי של דור המייסדים בארץ, מוצגים בתערוכה חדשה במתחם החדש של בית חנה שנפתח בדרום תל־אביב

בית חנה הרבי שנפתח לאחרונה, שוכן בבניין תעשייה ישן בפלורנטין ששימש עד לא מזמן כמפעל לתפירה וסריגה. בגלגולו העכשווי משמש הבית כמקום שמחבר בין ספורט ותנועה, מלאכה ויצירה, אמנות ותרבות, עבודה ופנאי, וכחלק מאירועי הפתיחה שלו, בחר גם להציג תערוכת כרזות ייחודית.

התערוכה "אנו באנו ארצה" מבקשת לקשור בין ההיסטוריה של האיזור לרוח החדשה שהמקום מביא איתו ומגישה לקהל הרחב מייצגי וידאו, גיזרי נייר מקוריים ובעיקר כחמישים כרזות מתוך האוסף "ציונות 2000" - אוסף של כאלפיים כרזות משנות העשרים ועד שנות השמונים, שנוצרו בין היתר על ידי מעצבים ויוצרים מוכרים כמו: פרנץ קראוס, אוטה וליש, האחים שמיר, יוחנן סימון, זאב רבן, רודי דויטש דיין ועוד.

הכרזות בתערוכה מציגות את הדינמיקה של חיי היומיום בעשורים שקדמו לקום המדינה ועד לשנות השישים של המאה העשרים, ומחולקת לשש קטגוריות מרכזיות, כפי שתוכלו לראות במקבץ למטה: תרבות, אופנה ומסחר, תעשייה ובניין הארץ, מלאכה, יריד המזרח וספורט. החיבור שנוצר בין הכרזות והמסר החלוצי שלהן ובין חללי המבנה והשימוש המחודש בו כיום, בונים סיפור ישראלי שלם שמזמין את המבקרים לקחת חלק, בין אם בצפיה בתערוכה, בעבודה בחדרי היצירה והמלאכה או בפעילות גופנית בחוגים השונים.

אירוע הפתיחה: 20.5, יום שישי, החל מ־8:00 בבוקר ועד 14:00 בצהריים (התערוכה תהיה פתוחה גם בשבת ה־21.5)
נעילה ב־28.5 בערב.
במהלך השבוע: 7:00 בבוקר ועד 22:00 בערב.
התערוכה פתוחה ללא עלות! אפשר פשוט להיכנס ולהסתובב, במקום יש גם בית קפה ומסעדה בשעות הערב.
כתובת: בית חנה הרבי, רחוב הרבי מבכרך 6, שכונת פלורנטין, תל אביב.

 

הפקה וקריאייטיב: עמית גינצלרעיצוב התערוכה: אייל אליעזר וירדן אדרתוכן אוצרותי: סתו אקסנפלד

 

 תגובה אחת