עומר בינדר מצלם לאינסטגרם שלטים יפים של מספרי בניינים

עומר מטייל ברחובות ולא מפספס את שלטי הרחוב. אחרי שתיעד את השלטים במשך תקופה, הוא משתף איתנו את מאגר התמונות שלו

בשנתיים האחרונות מצאתי את עצמי נעצר מול שלטי־רחוב שונים ומתעד טיפוגרפיה אורבנית שלכדה את עיניי - החל מסמטאות ירושלים, דרך רחובות קטנים ופסטורליים בתל־אביב ועד קיבוצים שונים. צילמתי מספרים, אותיות וקומפוזיציות מעניינות שהיה לי חבל שיעלמו עם הזמן וישארו ללא תיעוד. מפה לשם, נאספו אצלי עשרות כתובות שונות שצויירו ידנית, חלקם ביד מקצועית וחלקם בידי חובבים.

הפרויקט התחיל במהלך לימודי בבצלאל, כשהסתובבתי ברחובות מרכז העיר ירושלים, בין בליל טיפוגרפי של גופנים שונים המעטרים את שלטי הרחוב באקראיות מסחררת וכל כך ישראלית. ברחוב אחד, זה לצד זה, מצאתי את פונט הדסה, אריאל, פרנק־ריהל, חיים, נרקיסים, דוד, קורן ואחרים. ודווקא כשחזרתי לדירתי בנחלאות, בעודי ממשיך לסרוק את כניסות הבתים, נתקלתי בשלטים שונים שנמחקו עם הזמן וציירו בידי הדיירים בעצמם, מה שהוליד מופעים טיפוגרפים חובבניים אך יפים ומיוחדים כל כך. מהרגע שהתחלתי להתבונן – הם היו בכל מקום.

עד גמר הלימודים המאגר היה כה גדול, שהחלטתי לפתוח עמוד אינסטגרם urban.hebrew.type – אליו אני מעלה את תיעוד השלטים, ומזמין את העוקבים לשלוח אלי מופעים טיפוגרפים מיוחדים שהם פוגשים ברחוב. כך נוכל לפתח מאגר טיפוגרפי חברתי לשימור ותיעוד פנינות שכאלו במרחב העירוני שלנו. אשמח לרתום עוד אנשים להביט סביבם ולבחון את העיר בזווית אחרת. תייגו #urbanhebrewtype - זה מדבק :)


 2 תגובות