11 פודקאסטים מומלצים על עיצוב גרפי ומה שמסביב

אספנו פודקאסטים מעולים בעברית ובאנגלית שתוכלו להאזין להם בזמן שאתם/ן מעצבים/ות דברים יפים

אחרי שצפיתםן בכל ההרצאות הטיפוגרפיות וראיתםן את כל סרטי ההשראה שהמלצנו לכםן, הגיע הזמן לדבר הבא: פודקאסטים. אספנו כמה מעולים ומעוררי השראה שעוסקים בעולם העיצוב והיזמות. תוכלו למצוא פה הכל: השראה למעצבים, דיבורים מעולם האיור, טיפים לעיצוב חוויות משתמש וגם על העולם העסקי של העיצוב. עכשיו כולנו נהיה סוף־סוף מעצבים/ות חכמים/ות יותר.

 

הוקוס פוקוס

המעצבים של Awesome מנהלים שיחות מרובות משתתפים על מאחורי הקלעים של תהליכי העיצוב והברנדינג של הסטודיו. הפודקאסט כולל המון עצות וטיפים מקצועיים החל מנושאי עיצוב ועד ניהול זמן ותקשורת.

פרק מומלץ: מה המרכיבים למיתוג מנצח

awesometlv.co.il/podcast

 

 

דיבור עצמאי

פודקאסט על עיצוב ועסקים. מיכאל שוורץ יודע שכדי להיות מעצב מצליח צריך ״להתלכלך״ גם בעסקים, הוא מראיין אנשים מובילים מעולם העיצוב הישראלי, אוסף מהם טיפים ובודק איך הם הגיעו לאן שהגיעו.

פרק מומלץ: שיחה על מיתוג אסטרטגי עם מעיין פרוינד (Awsome)

gushon.com/podcast

 

 

מקשקש - פודקאסט שמדבר איור

מקשקש, פודקאסט איור בהנחיית שחר בכור (שחי) מייסד חבורת הטושים, מאייר ומעצב גרפי. בפודקאסט הוא פוגש מאיירים ומעצבים שמתעסקים, חיים ונושמים איור. זאת דרך מעולה להכיר מקרוב את עולמם של המאיירים, ואת האתגרים והסיפורים ומאחורי האיורים.

פרק מומלץ: ירמי פינקוס - מאיור לטקסט ובכיוון ההפוך

mekashkesh.simplecast.com

 

 

המנגל

פודקאסט ״המנגל״ הוקם במטרה לתת ערך וידע ליזמים, בעלי עסקים, פרילנסרים, מנכ״לים, מנהלי שיווק, אנשי דיגיטל, סטארטאפים וכל מי שמתעניין במיתוג שיווק, דיגיטל, אסטרטגיה, יזמות ומיתוג. ב״המנגל״ תשמעו על טיפים וכלים מעשיים שיעזרו למעצבים עצמאיים ויזמים לקדם את עצמם ואת העסק שלהם.

ha-mangal.com

 

 

פופקורן

ליאור פרנקל, יזם בתחום החינוך והעיצוב, מראיין את אנשים עם קריירות שונות ומעניינות בעולם החדש. בכל פרק הוא פוגש מישהו אחד ומשוחח איתו או איתה על איך הגיעו לאן שהגיעו, איזה טעויות עשו בדרך, ממה הם מפחדים ומה הם יכולים ללמד אותנו.

פרק מומלץ: איך לעצב את הבאלאנס שלך, עם נדב ברקן

frnkl.co/podcast

 

 

Design Details

פודקאסט באנגלית על הפרטים הקטנים של העיצוב. מארשל ובריאן, שני מעצבים מובילים בעיצוב UX ומשחקים, מדברים על עיצוב ופיתוח ממשקים.

פרק מומלץ: פיתוח הקריירה כמעצב מוצר

designdetails.fm

 

 

בלאנס

פודקאסט של המגזין החרדי לעיצוב ״הפורמה״ על נושאים שמעניינים מעצבים ומעצבות: עבודה עם לקוחות, שיטות עבודה, שילוב בין הורות לקריירה, הוראה ועוד. בכל פרק מתארחת מעצבת אחרת מהעולם החרדי/דתי לספר על תהליכי העבודה שלה.

open.spotify.com/show/1OilVcBHC254xq2FHL5wXP

 

 

Presentable

אם מישהו יודע משהו על עתיד העיצוב זה בטח ג׳ף ווין, חבר בצוותי מנהיגות העיצוב של גוגל ואדובי. פעמיים בחודש ג׳ף מראיין מומחים לעיצוב, כאלה שעבדו עם חברות הטכנולוגיה הגדולות כדוגמת אפל ואמזון, ויחד הם חוקרים את תפקיד המעצבים בעולם הדיגיטלי.

פרק מומלץ: על יצירתיות ואיך לא להיתקע

relay.fm/presentable

 

 

OHNO Radio

מעצב הפונטים ג׳יימס אדמונדסון מראיין קולגות – מעצבים גרפיים ומעצבי פונטים לטיניים אחרים – על תחום העיצוב, על עיצוב גרפי ועל פיתוח פונטים. בנוסף הוא מספר על עצמו ועל עדכונים מהסטודיו שלו.

ohno-radio.simplecast.com

 

 

תיק עבודות – הפודקאסט של פורטפוליו

מידי שבוע יובל סער מזמין אנשי תרבות, אמנות ועיצוב לפודקאסט שלו כדי להכיר אותם יותר לעומק. הם מספרים על תחילת הקריירה שלהם, דרכי עבודה, פרויקטים בולטים ועוד כל מה שמעניין.

prtfl.co.il/podcasts

 

 

בסופו של דבר

שיר מאיר, מאיה אברמובסקי ונטע פרדקין, בוגרות הנפרדות מהמחלקה לתקשורת חזותית בשנקר בסדרת שיחות עם מרצים ודמויות שפגשו בדרך. לאורך הסמסטר האחרון של הלימודים בתואר הראשון הן ניסו לייצר שיח כנה, פתוח ואישי, ולדבר על כל מה שלא מצא את מקומו בכיתה. "בסופו של דבר" הוא פודקאסט עצמאי מבית הסלון.

https://rephonic.com/podcasts/bsvpv-shl-dbr