סקר החותמות הגדול – מי מכין את החותמת הטובה והמשתלמת יותר?

אנחנו שמחים להגיש לכם את סקר החותמות המקיף שעשינו לכבוד השנה החדשה, כדי בפעם הבאה שתרצו להזמין חותמת חדשה תדעו איפה הכי כדאי. ובהזדמנות זו נאחל לכולכם גמר חתימה טובה.

במהלך השנים השתמשנו אצלנו בסטודיו בחותמות רבות המיועדות לאינספור שימושים. החל מחותמות של הלוגואים שלנו בכל מיני וריאציות, דרך חותמות מיוחדות לאירועים ולחגים ועד חותמת של ״שביר״, ״נא לא לקפל״ למעטפות שאנחנו שולחים. לכבוד השנה העברית החדשה החלטנו שאנחנו חייבים לדעת אחת ולתמיד אצל מי הכי כדאי להחתים (באיזור המרכז). מי מכין את החותמות האיכותיות ביותר? אצל מי הכי זול? השאלה הכי חשובה - עם מי הכי כיף לעבוד? אחרי הכל יש לנו גם את רשימת בעלי המקצוע שכיף לעבוד איתם שאנחנו צריכים לעדכן מפעם לפעם.

מלאכת ההחתמה צריכה להכנס תחת הכותרת "מספק באופן מוזר" (oddly satisfying), משלל סיבות מגוונות ומוזרות. הראשונה שבהן היא העובדה שחותמת היא חפץ חמיד (מלשון לחמוד), אנחנו מאמינים שלכל אחד מאיתנו היתה לפחות תקופה אחת בחיים שהרביץ החתמות רבות, או פירק את המכשיר והרס להוריו/סביו/דודיו חותמות של העסק ועל הדרך גם השאיר טביעות אצבע בכל הבית. השניה היא צליל ההחתמה! דבר מספק מאין כמוהו. הסיבה השלישית - איכות ההחתמה על הנייר שזה בדיוק המקום הזה שבו היושב״מ נמצא - בפרטים הקטנים.

אספנו עבורכם חותמות מחמש בתי־מלאכה שונים לייצור חותמות - מהידועים והותיקים ועד לחנויות קטנות ופחות ידועות. בין אם פתחם עסק ואתם זקוקים לחותמת חברה עם הלוגו שלכם או אם סתם מתחשק לכם להכין חותמות כדי להחתים את כל מה שמסביב - הרשימה הזה תעזור לכם להחליט איפה להדפיס את החותמת הבאה שלכם.

stamps

איך ביצענו את הסקר?

בחרנו 5 בתי־מלאכה/חנויות לחותמות ולכולם שלחנו את הלוגו שלנו עם בקשה שיכינו לנו אותו כחותמת קפיצית. כולם כמובן קיבלו את אותו הקובץ בגודל 24x22 מ"מ, ולאף אחד מהם לא סיפרנו על־כך שהם משתתפים בסקר החותמות הגדול של אאא. אחרי שקיבלנו את כל החותמות נכנסנו לעובי הקורה: בדקנו אותם בקפידה, חקרנו, מדדנו, החתמנו אותם אינספור פעמים על ניירות שונים וחילקנו ציונים על בסיס פרמטרים שונים. רשמנו בטבלה את כל המרמטרים ובסוף קיבלנו פלט של הציון המשוקלל של כל חותמת.

כמה הערות: המחירים המצויינים כוללים מע״מ; הסקר הזה הוא אוביקטיבי; ברור לנו שיש עוד מקומות מוצלחים בארץ לייצור חותמות, פשוט בחרנו מקומות שנמצאים ברדיוס של 5 ק״מ מהסטודיו שלנו (חוץ מברינר שעברו לפתח תקווה); צום קל.

 

יאללה מתחילים:

 

briner

ברינר

למוסד הותיק הזה (נוסד בפולין בשנת 1895!) יש מוניטין טוב באופן מוצדק, שכן זו אחת משתי החותמות הטובות ביותר שבדקנו. הגלופה מצויינת, מכשיר ההחתמה סופר נח לשימוש וכיף לעבוד מולם באופן כללי. על־אף שהם עברו לפתח תקווה, תוכלו לאסוף את החותמות שהזמנתם בחנות הצמודה למיקומם הישן (איזור גן החשמל בדרום ת״א). לקח להם יום וחצי להכין לנו את החותמת. המחיר גבוה באופן כמעט שערורייתי אבל אם איכות החותמת חשובה לכם במיוחד, לדעתנו שווה את ההשקעה.

מחיר: 140 ₪

ציון משוקלל: 90

רבניצקי 6, פתח־תקווה (איסוף מהחשמל 12 ת״א)
03-5602991
[email protected]
briner.co.il

 

 

 

gotesgnade

גוטסגנדה

ניצה, שמתפעלת את העסק המשפחתי הותיק (נוסד ב־1921), עוזרת להכין את הקובץ ולתת את האינפוט שלה לגבי איך אפשר לשפר את הגלופה של החותמת. החותמת של גוטסגנדה היתה מוכנה עבורנו תוך יומיים מרגע ההזמנה. מכשיר ההחתמה ריבועי, פרופורציונלי לגודל הגלופה והוא מרגיש איכותי ביד. ההחתמה יחסית נוחה, אך מצריכה לחיצה חזקה, (מה שמחזק את שרירי כף היד). המחיר שווה את האיכות הטובה.

מחיר: 108 ₪

ציון משוקלל: 87

דרך מנחם בגין 1, תל אביב
03-5609189
[email protected]
אתר

 

 

 

hagesher

חותמות הגשר

לחותמות הגשר יש שירות נעים ומהיר (החותמת היתה מוכנה בתוך 24 שעות) ומחיר זול מאוד. עם זאת החותמת הגיעה במכשיר החתמה גנרי שהרגיש לנו בסיסי ולא מאוד איכותי, והכי חשוב - שאינו מתאים למידות החותמת (השפיץ העליון של הלוגו שלנו נשאר טיפה בחוץ). פתרון טוב אם אתם זקוקים לייצור מהיר ומוכנים להתפשר מעט על האיכות (ובדרך לתמוך בעסק שנדרס על ידי עבודות הרכבת הקלה).

מחיר: 70 ₪

ציון משוקלל: 82

דרך מנחם בגין 35 (פינת מזא״ה), ת״א
03-56-6163
[email protected]
לאתר

 

 

 

mailbox

מיילבוקס

למיילבוקס יש מיקום מרכזי ביותר (איזור לונדון מיניסטור). החותמת היתה מוכנה תוך פחות מיממה ועלתה גרושים, כך שאם אתם מחפשים את החותמת הזולה ביותר אתם חייבים להכיר את מיילבוקס. בנוסף הגלופה הגיעה בתוך מכשיר החתמה קטן, ריבועי, נחמד ואיכותי. החיסרון הגדול הוא באיכות. בלי להודיע לנו הם שינוי לנו את הפרופורציות של הלוגו - ממש הזיזו את האלמנטים והצרו את הקווים - כדי שלטענתם הלוגו לא יִסַתֵּם (הוא לא נסתם בחותמות שעשינו אצל אחרים עם אותו הקובץ). הכוונות שלהם כמובן טובות אבל למרות כל השינויים שעשו כדי לשפר את איכות ההחתמה היא דווקא לא יצאה איכותית במיוחד (תראו איך כתובת האתר נסתמה ולא חדה).

מחיר: 60 ₪

ציון משוקלל: 85

שד' שאול המלך 8, ת״א (קומה מינוס 1 בבית אמות משפט)
03-6919191
[email protected]
לאתר

 

 

 

eyal

חותמות אייל

באתר כתוב שהחותמת מוכנה תוך 15 דקות, ואחרי ששלחנו מייל וחיכינו כמעט יומיים למענה הבנו שהם מתכוונים למצב שבו אתם אשכרה מביאים את עצמכם עם הקובץ אליהם לחנות בקרית המלאכה (דרום ת״א). אז אם אתם כמונו - מעדיפים לשלוח באימייל - צפו לזמנים ארוכים יותר. אם אתם לחוצים בזמנים או מבינים שממילא תצטרכו לקפוץ לשם כדי לאסוף את החותמת ברגע שהיא מוכנה יכול להיות שאתם יכולים לחסוך מעצמכם את ההתכתבויות. המחיר של חותמות אייל גבוה באופן יחסי, אך האמינו לנו זאת איכות חסרת פשרות - גם המכשיר הקפיצי וגם הגלופה המוקפדת שווים את המחיר. אייל חותמות מספקים תמורה מצויינת למחיר ותגלית נהדרת כחלק מהסקר הזה. הם המנצחים שלנו. כמובן שמיד הוספנו אותם לרשימת בעלי המקצוע שכיף לעבוד איתם.

מחיר: 102 ₪

ציון משוקלל: 92

שוקן 32, תל־אביב
03-6815369
[email protected]
אתר

 

 

טבלת הציונים המלאה

איכות התוצאה (40%) איכות המכשיר (20%) שירות וזמינות (20%) ציון על מחיר (20%) סופי
ברינר 96 95 95 70 90
גוטסגנדה 90 88 90 75 87
חותמות הגשר 80 70 90 90 82
מיילבוקס 70 100 88 95 85
חותמות אייל 99 96 86 80 92

 


יש לכם משהו להגיד? השאירו תגובה למטה או הצטרפו לדיון בעמוד הפייסבוק שלנו.


הוסף/י תגובה

8 תגובות

05
חי רועי דורון

אם נצא רק מאזור ת״א ונעבר לנתניה, חריטה אמנותית אפשרות לעשות 2 סוגי חותמות
1. יציקת פולימר - השיטה הישנה והטובה ליצור חותמות בעזרת הקרנה על שקפים
2. חיתוך פולימר בלייזר
גם מגוון החותמות לא רע בכלל, מכשירי אוט׳ או חותמות עץ ידניות.

08
ניצן ברגר

עשיתי חותמות ב"חתום ונעול" ברמת גן (stamp2go), מגיעים אליהם עם הקובץ וזה מוכן כעבור כמה דקות והאיכות מצוינת. חותמת גדולה (רוחב 90 מ"מ) עלתה בסביבות 100 ש"ח. ממליצה בחום.