שו״ת השאלון עם אלעד משען

הכירו את אלעד: שותף ומנהל קריאייטיב ראשי בחברת המיתוג פירמה, מרצה למיתוג בבצלאל, ובזמנו החופשי מוצא זמן לנגן, לטייל, לרוץ, לרכוב על אופניים וגם על סקייטבורד. מתגורר בכפר סירקין נשוי לרוית ואבא של איתמר, רועי ומיקה. בואו נשמע את מה יש לו להגיד ואיך הוא ענה על השאלון שלנו.

ראיה

אסתטיקה מעל הכל. אני מסוגל לעמוד נפעם דקות ארוכות מול כל דבר שיש בו יופי. פעם אפילו לקחתי קורס שעסק בפילוסופיה של האסתטיקה. מתוך כוונה להבין את זה טוב יותר. יצאתי כלעומת שבאתי, למעט תובנה אחת פשוטה. היופי הוא באמת בעיני המתבונן.

שמיעה

יש כמה אלבומים שהשאירו חותם עמוק אצלי לאורך השנים, כל אחד בישר שינוי פנימי כזה או אחר (כל קישור הוא שיר אחד מתוך האלבום). הראשון שאני זוכר היה iron maiden seventh son of a seventh son פעם ראשונה שנחשפתי לעולם הרוק הכבד וזה בלע אותי. הבא אחכ היה sting dreams of the blue turttles. תקליט נפלא של אומן נדיר. השלישי pink floyd the final cut תקליט קונספטואלי מבריק עם פנינים בפנים. red hot chilli peppers blood sugar sex magic היה בתקופת הווקמן. הקסטה הזו לא יצאה לי ממנו לתקופה ארוכה מאד. בהמשך הגיע תורו של massive attack protection הראשון. פתאום גיליתי את נפלאות הפשטות. הנקיון. גם במוזיקה. האחרון שאני זוכר היה של beck midnite vultures וירטואוז ייחודי שפתאום גילה לי איך אפשר לעשות דברים חדשים עם כלים ישנים.

מישוש

אומה, הכלבה שלי. להתחפר לה בפרווה. פעם קראתי שליטוף כלבים הוכח כאקט מרגיע פיזיולוגית.

ריח

כל ריח שמצליח להכנס ישירות אל התאים האפורים הנדחקים ביותר ובשניה להציף זכרון מוחשי. זה יכול לקרות בכל מקום ובכל מצב. אני אוהב לעצור הכל ולנסות להתענג על הרגע.

טעם

קפה. מכל הסוגים ומכל המינים. בכל זמן ובכל מקום. בחורף, בקיץ. אני מכור.

צורה + צבע

אפור. מהכהה ביותר ועד הבהיר ביותר.
עיגול. שלם. נוכח. סגור ופתוח באחד.
elad-shape

משפט

אני אספן משפטים. כותב ומתעד אותם כל הזמן. צייד מילים. בשנים האחרונות סיגלתי לעצמי הרגל לחתום מיילים מהאייפון עם ציטוט מתחלף כל חודש חודשיים. נכון לעכשיו זה ציטוט של בוב דילן - he not busy being born is busy dying.

המלצה

Google

אות

א. התחלה של כל דבר. מרגשת, מיסתורית. מסקרנת ומפתיעה. לא דומה לאף אות אחרת. תמיד הראשונה כשאני מעצב פונט, אבל אף פעם לא קובעת חוקים. גם האות הראשונה בשם שלי.

מילה

אולי. פתוחה ומאפשרת. לא מאיימת - מזמינה. אפילו הצליל שלה מתוק, כמו ציפור מצייצת בחלון, מלאת תקווה, אופטימית.

פונט

כתב היד של אבא שלי. קליגרפיה אומנותית מדרגה ראשונה. תמיד הערצתי כל אות, את הזרימה, את הסדר והחופש שזורים אחד בשני.

אישיות אהובה

גרפילד. החתול. תמיד אהבתי את הגישה שלו לחיים. הקיצוניות, הציניות וההומור.

שעות שינה

יש לי שלושה ילדים בגילאי שנה עד שמונה. אפשר לעבור לשאלה הבאה.

קפה

8 ביום. אספרסו, שחור, נס. מה שיוצא אני מרוצה.

מקום

בתוך האוטו, בפקק לעבודה בבוקר. השעה היפה ביותר של היום. רק אני, במרחב המוגן, משקיף על עולם שבו כולנו שווים. עושה מה שאני רוצה. חושב. שומע מוזיקה. מדבר.

זמן

בשלב מסויים בחיים מצאתי את עצמי גר בת״א. עצמאי במקצוע. כל רכושי הסתכם בשני פריטים חשובים - לפטופ והטוסטוס. האחד להתנייד פיזית והשני להתנייד מחשבתית. לא הייתי צריך שום דבר נוסף בחיים.

עבר-הווה-עתיד

הלוואי והיינו מייחסים את החשיבות הראויה לכל אחד ואחד מאלו. נדמה שאנחנו עסוקים מידי בראשון ובאחרון, הרבה מאד על חשבון ההווה. הכאן והעכשיו. במקום שהעבר והעתיד רק יעזרו לנו להגדיר במדויק יותר את ההווה, הם הפכו לדבר עצמו. לעיתים קרובות מידי אנחנו שוכחים את עצמנו והולכים שם לאיבוד.

את מי היית לוקח לאי בודד?

אף אחד. לא הייתי נוסע מלכתחילה. לא אוהב להיות לבד ומנותק. לא מאחל את זה לעצמי אז למה שאגרור איתי עוד אנשים לסבול כמוני.

דסקטופ

סידרתי אותו במיוחד בשבילכם:

elad-mishan-desktop


הוסף/י תגובה

4 תגובות