אינסטגרמרים טיפוגרפיים – חלק א'

8 חשבונות אינסטגרם שאתם חייבים להכיר - שעוסקים בטיפוגרפיה עברית. כתבה ראשונה בסדרה

אינסטגרם הפכה בשנים האחרונות לפורטפוליו לא רשמי וחלון הצצה אל תיקי העבודות של מעצבים רבים בעולם, וגם כאן במחוזותינו. מעצבים נוטים לפרסם בעמודי האינסטגרם שלהם שלבים בתהליכי העבודה, סקיצות גנוזות, השראות או סתם תיעוד מחיי היצירה. ה־feed שלכם יכול להיות מעורר השראה באופן מפתיע - אם אתם עוקבים אחרי האנשים הנכונים. ואם באנשים נכונים עסקינן, ליקטנו עבורכם מספר חשבונות אינסטגרם טיפוגרפיים מובחרים, לכל אחד סגנון אישי והתמקדות ייחודית בטיפוגרפיה עברית. הנה שמונה חשבונות שיוסיפו לכם יופי של אותיות עבריות לקפה של הבוקר.

 

ינון אביטל e_known@

ינון אביטל חי מעבר לים - בניו־יורק הרחוקה, ומשם יוצר שלל דימויים טיפוגרפיים בעזרת חומרים שונים כמו מאכלים, פירות ותבלינים. חוץ מזה הוא נהנה ליצור לטרינג עברי באווירה בינלאומית, לבחון גבולות קריאוּת ולפסל אותיות.

e_known

 

 

גל זוננפלד galzooo@

גל הוא סטודנט לתקשורת חזותית בשנתו השניה בבצלאל. פרופיל האינסטגרם שלו מלא בעבודות לטרינג נהדרות בהן הוא מותח את גבולות הקריאות של האותיות העבריות. הדימויים שלו מלאים ברגישות עיצובית רבה ובצבעוניות דרמטית (לא מזמן הופתענו לגלות שהוא בכלל עיוור צבעים).

galsonnenfeld

 

 

ינק יונטף yaneki@

כשהטיפוגרף הגאון הזה לא יוצר מערכות חדשות של אותיות הוא קרוב לודאי רוכב על האופניים שלו ברחובות תל־אביב, מתעד אותיות יפהפיות במרחב הציבורי ומעלה אותן לחשבון האינסטגרם שלו. אם אתם זקוקים להשראה של אותיות עבריות ישנות - החשבון של ינק הוא המקום עבורכם.

yaneki

 

 

גיתית רפאל ונעה צאושו‏ Letteresque@

גיתית רפאל ונעה צאושו‏ הכירו בבצלאל ומאז הן יוצרות יחד עבודות קליגרפיה, גרפיקה ו.. טאיי־דאי! הן עובדות כמעט אך ורק בטכניקות ידניות כמו הדפסי לינולאום, משי, קליגרפיה, קולאז׳ים ועוד. החשבון שלהן אמנם לא פעיל כבר כמה שבועות (לאן נעלמתן? לאן?) אבל אם מספיק אנשים חדשים יעקבו אחריהן - מי יודע - אולי זה ידרבן אותן לחזור לפעילות. אנחנו מחזיקים אצבעות ומרפרשים את הפיד.

Artboard 1 copy

 

 

גיא טמם otiyot@

למקרה שחייתם במערה עד כה ואתם לא מכירים - גיא טמם הוא קליגרף, טיפוגרף ומעצב גרפי בוגר ויצ"ו חיפה. פעם-פעמיים בשבוע הוא מעלה דימויים לחשבון האינסטגרם המהפנט שלו. עיקר העיסוק של המעצב המוכשר הזה הוא לטרינג, קליגרפיה ועיצוב גרפי ידני. קטעי הוידאו שלו מספקים הצצה מרתקת אל תוך העשיה המיוחדת שלו.

otiyot

 

 

חן מכבי henmacabi@

חן מכבי הוא אחד המעצבים הגרפיים העבריים הבולטים במחוזותנו. הוא מעצב עצמאי, בוגר שנקר, שהעיצובים שלו נעים על הגבול שבין וינטג', עיצוב עכשווי וקלירגפיית רחוב. החשבון שלו כולל שלל דימויים קליגרפיים וטיפוגרפיים המתאפיינים בעדינות צבעונית, ווירטואוזיות מעוררת התפעלות ובנוסטלגיה עברית. עקבו אחריו - ואתם לא תתחרטו על כך.

henmacabi

 

 

שביט יעקב holytypo@

שביט יעקב הוא סטודנט לתקשורת־חזותית בשנה ד׳ בבי״ס גורן בעמק יזרעאל. עם יד קליגרפית ורגישות עיצובית, שביט מצליח להביא בכישרון רב את השפה־העברית אל מחוזות חדשים ומרהיבים ע״י חיבור בין נוסטלגיה עברית לעיצוב עכשווי. כל תמונה שהוא מעלה - סוכריה.

shavit-yaacob

 

 

עומרי אברהם omriav@

הבחור המוכשר הזה הוא בוגר שנקר, טרי־טרי. חשבון האינסטגרם שלו ממחיש עד כמה הוא אוהב קליגרפיה ואת האות העברית. תוכלו למצוא אצלו ב־feed בין היתר אקספרמנטים קליגרפיים, שרבוטים של אותיות ולוגוטייפים עבריים.

omriav

 

אנחנו לא אוהבים להחמיא לעצמנו (טוב אולי קצת), אבל אם כבר באינסטגרם ובטיפוגרפיה עסקינן – אתם מוכרחים לעקוב גם אחרינו. זה הפרופיל שלנו:

alefalefalef@

 


הוסף/י תגובה

5 תגובות