המדריך המלא: איך להצביע בקלפי שאתם לא רשומים בה – בחירות 2021

האם אתם אמורים להצביע בקלפי שרחוקה ממקום מגוריכם? בואו נגלה לכם סוד: ממש לידכם יש ״קלפי למוגבלי־ניידות״ ואתם יכולים להצביע בה

כל אזרח ישראלי בעל זכות הצבעה רשאי להצביע באחת מ־2,226 קלפיות למוגבלי־ניידות הפזורים ברחבי הארץ, לאחר שהצהיר שהוא מוגבל־ניידות.

אם אתם רוצים להצביע (ואתם רוצים), אבל כתובת המגורים שלכם במשרד הפנים לא עדכנית, ורשמו אתכם לקלפי שנמצאת במקום מרוחק, אתם יכולים פשוט ללכת להצביע בכל קלפי למוגבלי־ניידות הקרובה אליכם. החוק לא קובע מיהו מוגבל בניידות, וכך למעשה כל אחד יכול להצהיר שהוא ״מוגבל בניידות״ ולהצביע. קמתם בבוקר עם כאב ראש? הגב כואב? העיניים שורפות? אתם מוגבלי ניידות וזכותכם להצביע בקלפי למוגבלי־ניידות.

כמובן שאם אתם בוחרים להצביע כך – זה על אחריותכם, אבל מעולם לא שמענו על מישהו שהסתבך בכך שרצה לממש את זכותו הדמוקרטית להצביע באופן הזה (והיינו שומעים). בכל אופן בכל בחירות עשרות אלפי אנשים מצביעים באופן הזה וחוסכים לעצמם שעות רבות של טרטורים בכבישים.

לממש את זכות ההצבעה – זה אלפבית של דמוקרטיה!

וכך תעשו את זה:

❶ אתרו את הקלפי הקרובה אליכם/ן מתוך רשימת הקלפיות הרשמית למוגבלי ניידות.

❷ שימו עליכם איזה בגד חגיגי וצאו אל הקלפי להצביע!

❸ בקלפי יבקשו מכם להציג תעודת זהות, דרכון בתוקף או רשיון נהיגה, (לא צריך את פנקס הבוחר). בנוסף תִּדָּרְשׁוּ לחתום על תצהיר על־כך שאתם אכן מוגבלי תנועה/ניידות. כאמור, החוק לא הגדיר מיהו ״מוגבל ניידות״. קמתם בבוקר עם כאב ראש? הגב כואב? העיניים שורפות? אתם מוגבלי ניידות וזכותכם להצביע בקלפי למוגבלי־ניידות.

❹ הצביעו! (במעטפה כפולה) הידד! השתתפתם בחגיגת הדמוקרטיה הישראלית. הקול שלכם ייספר בסוף, ביחד עם קולות החיילים, הימאים והמבודדים.

זהו. אתם מוזמנים לחזור לכאן אחרי שהצבעתם ולספר לנו איך היה ולשתף את המסר הזה עם החברים שלכם שיודו לכם על כך שחסכתם גם להם נסיעה מיותרת.

טיפ: מומלץ ללכת להצביע בשעות הבוקר והצהריים כשאין תורים. וגם, אם יש מאחוריכם בתור נכים או זקנים – תהיו בני אדם ותנו להם להצביע לפניכם.

הורדת רשימת הקלפיות הנגישות 

 

גרים בתל־אביב? כאן יש רשימת קלפיות לפי מיקום

האמור לעיל אינו מהווה המלצה משפטית ו/או ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי.


הוסף/י תגובה

125 תגובות

״מוגבל תנועה" הוא לא נכה. אם תגיע לקלפי למוגבלי תנועה ותראה שם נכים מחכים בתור תן להם להיכנס לפניך.
החוק לא הגדיר מיהו "מוגבל תנועה". אם התעוררת עם מיגרנה ואתה לא מסוגל לנסוע לעיר אחרת עד לקלפי שלך, אתה מוגבל תנועה. עד היום לא שמענו על אף אחד שהסתבך בגלל שהוא רצה לממש את זכות ההצבעה שלו באופן הזה (והיינו שומעים בתקשורת). אם כל האנשים ששכחו לשנות את הכתובת לפני חודש במשרד הפנים יממשו את הזכות שלהם להצביע בקלפי הקרוב לביתם אולי אז הממשלה תבין שהיא צריכה לשנות את השיטה שמכריחה כל אחד להצביע בקלפי הקרובה לכתובת המגורים שרשומה במשרד הפנים. השיטה הזו מקשה מאד בעיקר על צעירים וסטודנטים ולעיתים יעדיפו מסיבה זו לא להצביע. אין בזה היגיון ולראיה שיעור ההצבעה הנמוך ככל שמתרחקים מהמרכז: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/428/759.html

07
ברית פרל

היי, אני רק רוצה להיות בטוחה שהבנתי- אני סטודנטית שגרה בת״א ולא הספקתי לשנות את מקום המגורים שנמצא רחוק מת״א, בנוסף המשפחה שלי כבר לא גרה שם, האם זה מספיק כדי להצביע בכל אחת מהקלפיות הרשומות? תודה

אם למישהו יש אחוז נכות בערך 10 אחוז אז האישור מספיק במקום הצהרה ? מדובר על מישהו שאולי לא ירצה לחתום על הצהרה מרוב שהוא אדם ישר ולא יודע לשקר (הלוואי שגם הפוליטיקאים היו ישרים כמוהו)

   21
   רתם

   רק על המעטפה החיצונית מופיעים הפרטים שלך וזה כדי שיוודאו שלא הצבעת בעוד קלפיות. אחרי שיסמנו שהצבעת יפתחו את המעטפה החיצונית, יוציאו את המעטפה הפנימית שהיא סגורה ובלי שום פרטים. משם המעטפה הפנימית תעבור הלאה ורק אחר כך יפתחו אותה וירשמו את ההצבעה שלך.

   22
   אורי

   הייתי יו״ר וועדת קלפי בקלפי נגישות וזה לא בעייה בכלל. אלו פשוט מעטפות כפולות שסופרים אותן אח״כ, זה הכל.

   היו אנשים שאמרו ספציפית שהם לא יספיקו להגיע לקלפי הרחוקה שלהם, והצביעו כך

26
עדי

עצם העובדה שהקלפי שלי מרוחקת מרחק 3 שעות נסיעה לכל כיוון ממני בתחבורה ציבורית (ברכב זה שעה, אבל אין לי רכב), זה הופך אותה בלתי נגישה לי ואותי (ובכלל משתמשי תחבורה ציבורית כושלת) ל"מוגבל תנועה".

29
מיכאל

שלום רב,

לדעתי אתם מטעים את הציבור.
שלחתי שאלה לועדת הבחירות:
ביום הבחירות אני צפוי להיות בעיר אחרת מהעיר שבה אני רשום להצביע שנמצאת במרחק רב ולא אוכל להצביע בקלפי בעירי.

האם מותר להצהיר על מוגבלות בנגישות מפאת המרחק הרב ולהצביע בקלפי נגישה בעיר שבה אני צפוי להיות (על אף שאין לי מוגבלות פיזית אלא גיאוגרפית), או שמדובר בעבירה פלילית?

תשובה:
אם אתה לא בעל מוגבלות בנגישות (פיזית), אתה לא יכול להצביע בקלפי מיוחדת נגישה המיועדת למי שמוגבל בנגישות בלבד.

  30
  איתן אשכנזי

  החוק לא קבע מה הקריטריונים להיות מוגדר כ״מוגבל בניידות״. כך שאם התעוררת עם כאב ראש או אם כואב לך הגב אתה עונה על הקריטריון של ״מוגבל ניידות״ פיזית ולכן רשאי להצביע בקלפי שתבחר במעטפה כפולה. אתה לא צריך להוכיח מוגבלות. אני מצביע כך כבר 3 מערכות בחירות ומעולם לא שמעתי על מישהו שהסתבך בעבירה פלילית על זה שרצה לממש את זכותו הדמוקרטית להצביע בשיטה הזו.

   31
   יעל

   לא נכון בעליל , מוגבלים הם אנשים שמתמודדים יום יום עם מוגבלותם ומוכרים על ידי מוסדות המדינה , עייפות היא לא מוגבלות , גם לא מרחק נסיעה , מצביעים רק בקלפי שנקבעה מראש לפי כתובת תעודת זהות - זה לא שכונה
   ואל תעשו מהבחירות שכונה

    32
    אביגיל

    הכל בסדר אל תקחי כל כך קשה אני לא הספקתי לעדכן וממש לא הולכת לסוע שעתיים וחצי לכל כיוון בבחירות הקודמות הצבעתי כך בגלל ההריון וכרגע בגלל התינוק הקטן שיונק ואפילו שאלתי את הנציגים וזה מה שהנחו אותי לעשות.... אל תנבי לסדר את כל העולם העיקר שאנשים ילכו להצביע

36
יעלי ח

ביום של הבחירות אני טסה לחו"ל ולכן לא אספיק להגיע למקום מגוריי שנמצא במרחק של כשלוש שעות נסיעה מהמרכז בתחבורה ציבורית. האם אני יכולה לגשת לכל אחת מהקלפיות שברשימה ולהצביע בהן? והיכן ניתן לבדוק את שעות ההצבעה של הקלפיות?

37
ליאל

אני ובעלי גרים בחולון.
בעלי רשום במשרד הפנים בעיר אחרת בדרום הארץ.
איך הוא יידע לאיזה כיתה להיכנס?
ומה הסיבה שהוא יגיד לנציגים שם?
לא נראה לי שהם יקבלו רק את התשובה "אני מוגבל וזהו"

   39
   אברהם אברמוביץ

   אני מזכיר קלפי וההוראות שקיבלנו הם שע"פ חוק אסור לנו לשאול מה המוגבלות אפי' אם המצביע נראה בריא כשור בהצלחה
   כמובן שאינני ממליץ לעבור על החוק אך ככל הידוע לי אין אכיפה ואין עונשים על עבירה מעין זו

    40
    יעל

    לא מדויק בעליל, כמזכירת קלפי לשעבר אקבל להצבעה רק מי שרשום אצלי בספר אחרת יהיו הצבעות כפולות .
    תפסיקו להטעות אנשים ,
    תתאמנו ותלכו להצביע בקלפי בה אתם רשומים

     42
     דניאל

     תגידי מה יש לך? את נגד שאנשים יצביעו? מוגבל תנועה זה מי שאינו יכול להגיע לקלפי שלו וזהו! בקלפי נגישים כבר ידעו לקבל אותם. רק באמת תתחשבו בנכים וזקנים ותנו להם להצביע קודם. נצלו את זכותכם להשפיע!

     43
     .mor

     כנראה לא היית מזכירת קלפי ניידת...
     אפשר גם אפשר .
     חותמים על תצהיר ,ומצביעים במעטפה כפולה.
     הקולות נספרים ,בדיוק כמוקולות החיילים והישראלים מעבר לים...

44
שי חובב

עשיתי את זה שנה שעברה. הצבעתי בקלפי ליד הבית למרות שלא הייתי רשום בה וזה עבר חלק לגמרי. אמרתי שאני מוגבל ניידות ומעוניין לחתום על תצהיר ולהצביע. לא שאלו שאלות ונתנו לי טופס לחתום. הצבעתי במעטפה כפולה. חסך לי שעתיים של נסיעה לכל כיוון לקלפי שבו הייתי רשום. לכל החוששים - אין מה לחשוש.

46
נעמה

עשיתי זאת בבחירות הקודמות ועבר חלק להדהים.
פשוט באתי, אמרתי "באתי לחתום על הצהרה" ונתנו לי את הטופס. חשבתי שאצטרך להסביר מה הסיבה אבל אף אחד לא שואל. גם לא ישאלו. אם במקרה מישהו ישאל אמרו שזה עניין רפואי פרטי, וזה לגמרי נכון. זה חא עניינו של אף אחד אם נקעתם רגל או אם חטפתם שלשול. העיקר שתשלשלו פתק לקלפי.

47
תמיר כהן

באופן עקרוני אתם מטעים כאן אנשים. מיגרנה וכאב בטן הן לא סיבות שמצדיקות הצבעה בקלפי נגישה, וברמת העקרון בהצהרה שבה המצביעים מתבקשים לחתום מצויין שמי שאינו מוגבל יכול אפילו לקבל עונש מאסר. בפועל אין באמת דרך לבדוק את זה, מזכירי הקלפי מונחים שלא לשאול אדם מה המוגבלות שלו וכמובן שעדיף שאדם יצביע בקלפי נגישה מאשר שלא יצביע בכלל, אבל עדיין אני חושב שראוי שהקוראים ידעו את כל האמת.

הכותב הוא מזכיר קלפי

  החוק לא הגדיר מיהו מוגבל בניידות, כך שזה פתוח לפרשנות אישית. אנחנו רק מעודדים הצבעה בהתאם לחוק ומבחינת החוק עצם העובדה שמישהו חותם על הצהרה שהוא מוגבל תנועה מאפשר לו להצביע כחוק והקול שלו כשר ונספר.

53
יוסף יום טוב

טעות חמורה!!!
וועדת הבחירות צפויה לאחר הבחירות לבדוק קלפיות ומי שהצביע בקלפי לבעלי מוגבלות בלי שיש לו סיבה טובה למוגבלות פיזית בגוף שמונעת ממנו ללכת להצביע בקלפי שלו, צפוי למשפט ולעונשים הקבועים בחוק.

המצביע חותם על זה לפני הבחירה.
אתם מטעים את הציבור.

57
תקווה

לא בטוח בכלל שהקול הזה נספר!!
ההצבעה נכנסת למעטפה כפולה ונשלחת לקלפי אחר בו בודקים את הקולות ומחליטים על פי הנתונים של המצביע אם יש לו מוגבלות.
אז אל תיהיו חכמים גדולים ובטוחים בעצמכם. יכול מאוד להיות שהקולות האלה נשרפים!
מי שחשוב לו להצביע ולהשפיע שיצביע בביטחון בקלפי הרשום לו.
חבל שקולות רבים וטובים ישרפו בבחירות האלה.

61
זקן לפניכם בתור

אם יש לפניכם בתור זקן - הוא לא צריך שתעשו לו שום טובה הוא לפניכם. אם יש אחריכם בתור זקן או נכה - תעשו טובה ותתנו לו להציע לפניכם

68
גלית גלבוע

התעוררתי הבוקר עם גב תפוס חבל״ז אז החלטתי לנסות את זה... וזה עבר ממש חלק. זה גאוני. ממש לא שאלו שאלות, רק נתנו לי טופס לחתום והצבעתי במעטפה כפולה. מזל שמצאתי את הכתבה הזו. תודה!

70
חגית

בוקר טוב, לצערי לא עבר עבור הבן שלי. אנו גרים ברמת הגולן והוא שוכר דירה בחיפה, מכיוון שהוא עובד זו טרחה מאוד גדולה להגיע רק על מנת להצביע. שלחתי לו את הכתבה והוא שמח לדעת שיש פתרון. הגיע לקלפי מונגשת ושם נאמר לו שאין אפשרות אלא אם יציג להם תעודת נכה. אז הוא פשוט חזר על עקבותיו. מבעס!

72
רועי

הצבעתי על הבוקר ביקשתי את הטופס של מוגבל והיושב ראש לא הסכים הוא טען שאני לא מוגבל והמזכירה התחילה להתוכח איתו שהוא לא יכול לקבוע אם אני מוגבל. בסוף הוא רשם בפרוטוקול "שלעניות דעתו אני לא מוגבל". אני סובל מכמה פריצות דיסק וקשה לי להתנייד למרחק הייתי עם נכות מביטוח לאומי כ 3 שנים. והיו"ר קלפי קבע עובדה! אם לא הייתה את המזכירה הוא לא היה נותן לי לבחור!! זה עוול ממדרגה ראשונה.

  74
  נעמה

  לך לקלפי אחר ואל תשאל אותם, פשוט תאמר: שלום אני רוצה לחתום על הצהרה של מוגבל בניידות.
  אסור להם לשאול אותך שאלות על מצבך הרפואי, זה בינך לבין הרופאים שלך. זה מידע אישי חסוי.

  75
  דני

  כשאני היתי מזכיר המדריכה שלנו אמרה לנו - חס וחלילה לשאול. זה אסור חוקית היור לא מבין כי הוא לא עבר שום הדרכה. לכן זה לא ניראה לי עוול. כי המדינה דואגת מאוד מאוד לזכות הזאת. שוב היא אמרה לנו בפנים הועדות שאסור ממש לעשות את זה. מאוד שמחתי לשמוע שהמזכירה כן התעקשה על זה

81
אילתי

א) "מוגבל בניידות" - מונח שאפשר לפרש איך שרוצים.

ב) מכתבה ב-2011 באתר הכנסת הבנתי שאין אכיפה פרטנית אלא רק בדו"ח מבקר המדינה.

ג) גם אם יבואו אלי בטענות, אני מוכן לשבת בכלא כי הצבעתי בחולון ולא באילת.

תודה רבה

82
אנה

הצבעתי ממש עכשיו בקלפי בו לא הייתי רשומה, כי שיניתי כתובת במשרד הפנים אחרי שיצאו הרשומות. אני לא מסוגלת לנסוע בחום כזה שעתיים בתחבורה ציבורית לכיוון אחד לקלפי המקורי. אומנם אחד החברי בקלפי שאל אותי בצחוק מה בדיוק המוגבלות שלי, עניתי שזה עניין רפואי פרטי. הצבעתי במעטפה כפולה, חתמתי על ההצהרה ומימשתי את הזכות שלי להשפיע. לדעתי, עדיף למדינה לתת לכל האנשים להצביע בקלפי הקרוב למגוריהם בפועל ולהשוות עם קלפי הרשמי כדי למנוע הצבעה כפולה , מאשר לפספס את הקולות או לתת תחבורה חינם.

86
דני

שלום חברים. אז ככה. בעניין יעל. באמת על פי חוק אסור למזכיר קלפי לשאול למה אדם רוצה לחתום על הטופס. אך מצד שני באמת אסור לאדם שלא בעל מוגבלות אמיתית להצביע בקלפי נגישות. נכון שלמדינה אין את הכח להתעסק בכל החתימות האלו. אך זה לא משנה את העבירה הפלילת שיכולה להיות עד כחצי שנה מאסר. שוב. לעולם מישהו לא קיבל כזה דבר. אני חייב לציין שכשהייתי מזכיר קלפי הגיעה אלינו אשה מבוגרת כדי להדריך אותנו והיא אמרה לנו שבאמת מותר לכל אחד לעשות את זה מלכתחילה. כשצעקנו עליה שזה אסור והיא לא מבינה כלום היא אמרה שהיא 25 שנה בוועדת הבחירות ושהיא מבינה בזה יותר ממנו. היא סיפרה שאפילו היא המליצה לבת שלה להצביע ליד הבית שלה כדי לא לבזבז שעה מהיום... לשירותכם... ולשיקולכם.

90
ירוחם

באתר כל זכות כתוב שרק אדם המוגבל בניידות מפאת מצב גופני ומי שחותם על הצהרה שהוא מוגבל בניידות והוא לא מוגבל זה עבירה פלילית שיש בצידה חצי שנת מעשר!
האם זה לא סותר את מה שכתוב פה?

92
ישראל

אפשר להצביע בכל קלפי בעלת נגישות מיוחדת (לא נגישות רגילה). ההצבעה פתק אחד במעטפת הבחירות הכחולה. אחר כך מזכיר הועדה יכניסה למעטפה חיצונית נוספת ויציין פרטי הבוחר עליה והיא תשולשל לתיבת ההצבעות הכפולות.

93
נכה לא חצי בן אדם

חבורה של נוכלים חסרי לב. מנצלים לרעה את חוקי הרווחה. מקווה שעד הבחירות הבאות תהיו באמת זכאים להצבעה בקלפי למוגבלים.

  94
  רותם

  למה חסרי לב? אף אחד לא גוזל ממך את זכותך להצביע. ואני מקווה שכאשר תגיע לקלפי, אנשים בריאים שממתינים בתור יאפשרו לך להצביע לפניהם.

  95
  בן אדם

  מה קרה? זה בא על חשבונך? על חשבון מישהו אחר? למה שלא אצביע בקלפי שאשכרה קרובה למקום מגוריו, ולא איפה שאני רשומה שלוש שעות ממנה? למה אנחנו חסרי לב?

96
עומר

נכנסתי ממש עכשיו לקלפי בקיבוץ בו אני גר ועובד. חברי הקלפי היו קצת בשוק בהתחלה ואמרו שאני לא יכול, אבל אז ביקשתי את הטופס ומשם הכל הלך חלק בלי בעיות.
חסכתם לי ולחבר שלי שלוש שעות נסיעה הלוך חזור,
תודה רבה!

97
רונן

טוב מאד. ממליץ לכולם לעשות את זה. כדי שהאוכלי חינם יתעוררו ויבינו שצריך לעדכן את שיטת הבחירות להצבעה באינטרנט. כל דרך לדפוק את המערכת מבורכת.

98
ברק

איך תדעו שיש מאחוריכם נכים אתם חושבים שרואים על כל הנכים כמה חמור המצב שלהם ?
אתם חושבים שנכים מסוגלים לריב עם כל אחד מכם ולבדוק מי מכם נכה או לא נכה לענין זכות קדימה ?
הם לא רוצים שיציקו להם בחשדנות נוסף על החיים הנוראיים שלהם. חלקם פגועים מאד בתקשורת ובנפש בנוסף למגבלת ניידות.
היציאה שלהם להצביע היא מסירות נפש שכל רגע בו מחוץ לבית הוא מלחמה.
אתם הבריאים פוגעים בנו הנכים כל הזמן בכל דבר בלי לשים לב אפילו. גם את צלם האנוש אתם לוקחין מאיתנו.
שתדעו לכם שבגללכם אני לא יכול לצאת להצביע
אתם שופכי דמים - תתביישו לכם.

114
יסמין

אני עברתי מפרדס חנה לתל אביב ולא שיניתי את הכתובת עדיין, רק עברו כמה ימים. האם אני צריכה לנסוע לפרדס חנה להצביע או שמותר לי להצביע כ״מוגבלת בניידות״?

117
אזרח שומר חוק

אתה מטעה את הציבור באופן חמור ומעודד ביצוע עבירה פלילית שהעונש עליה הוא 6 חודשי מאסר. בחוקי מדינת ישראל מצויינת הגדרה ספציפית וחד משמעית למושג "מוגבל בניידות", הגדרה שמשמשת גם את הביטוח הלאומי. במדריך למזכיר ובעלי התפקידים בוועדת הכלפי רשומה ההגדרה זו באופן ברור, שחור על לבן ורשום גם באופן ברור שהצהרת שקר על מגבלות היא עבירה פלילית חמורה. מוזמן לעיין: https://bechirot24.bechirot.gov.il/election/about/Documents/knesset%252024/guide_ballot_secretary.pdf
מה שאתה עושה כאן הוא עידוד של עבירה פלילית, מעשה חמור שידווח כמובן לגורמים הרלוונטיים. וזה בלי להיכנס בכלל לפגיע החמורה שאתה מעודד באוכלוסיית בעלי המגבלויות שעבורם הכלפיות האלה נועדו. וכל זה למה? כי כמה תל אביב מתעצלים לקפוץ משרד הפנים בזמן או לעשות נסיעה קצת יותר ארוכה באוטובוס. בושה.

  118
  ש

  צלצלתי למוקד הרשמי של הבחירות ושם אמרו לי לגשת לקלפי נגישה, אמרתי לנציגה שאני לא מוגבלת פשוט גרה במעונות סטודנטים ולכן לא שיניתי כתובת אמרה לי שאין שום בעיה ושאני צריכה לגשת לקלפי נגישה, אל תטעו את הציבור ותגרמו לאנשים לא להצביע, בבחירות כאלה כל קול חשוב

  119
  שש

  צלצלתי למוקד הרשמי של הבחירות ושם אמרו לי לגשת לקלפי נגישה, אמרתי לנציגה שאני לא מוגבלת פשוט גרה במעונות סטודנטים ולכן לא שיניתי כתובת אמרה לי שאין שום בעיה ושאני צריכה לגשת לקלפי נגישה, אל תטעו את הציבור ותגרמו לאנשים לא להצביע, בבחירות כאלה כל קול חשוב

120
א.

עדכון מהיום:
כתבה מטעה!
ניסיתי להצביע בדרך זו ומזכיר הקלפי אמר שהקלפי מיועדת אך ורק לבעלי מוגבלויות או חיילים.
בשום פנים ואופן לא למי שלא מרגיש טוב.
אני כבר אוותר על ההצבעה, כיוון שלא אסע היום כ"כ רחוק ובסוף שבוע בסדר-פסח שוב.
אצביע כבר בבחירות החמישיות.

123
ליאור בר

חבר טוב שלי הצביע עכשיו הקלפי מגישה בביס עליות ברמת גן (הוא רשום בעיר אחרת), מילא טופס בלי בעיה, בלי שאלות מיותרות, הכל מאוד מסודר. בהצלחה!