האוסף שלי אוסף הפחיות הנוסטלגי של שחר ויטונסקי

אוסף הפחיות החל אצל אחי הגדול - אורן. על המדף בחדר המשחקים המשותף שלנו החלו להתווסף פחיות משקה שונות שאז עוד היו תופעה חדשה. הפחיות נהגו לשקף את רוח המשקה והן היוו מקום להעברת מסרים. מפעם לפעם העיצוב של הפחיות שונתה כדי לציין ארועים, חגים ומבצעים.

כילד קטן ספגתי את הדברים, דרך אחי, ומאוחר יותר מוניתי להיות ממשיך האוסף. לאחר שהצטבר מלאי גדול של פחיות מיינו אותם, והשארנו את המיוחדים, המוזרים והיפים ביותר. כיום כשאני מביט בהם אני מבין שכבר אז גיליתי עניין בטיפוגרפיה ובעיצוב ולמדתי עם השנים להעריך יותר ויותר את האוסף שלנו, אולי שם כבר נזרע הנבט הראשון, לעיסוקי הגרפי כיום.


הוסף/י תגובה

4 תגובות

01
עינת ויטונסקי

אחי היקר, גם אני זוכרת את אוסף הפחיות הזה לפרטי פרטים היו שנים שהוא היה מסודר בחדר בו ישנתי על המדף הגבוה מעל החלון, כמו חיילים אדומים, כחולים, כתומים...זוכרת את השנים של המונדיאל בזכות הפחיות האלה... אני שמחה שסוף סוף יש להן את התצוגה שראויה להן...

אוסף מרהיב, במיוחד לטיפוגרפים, אבל היום כשוינטג' כל כך באופנה זה רחב הרבה יותר. די.ג'יי. קולה, בתמונה התחתונה יותר, נראה לי כמו פחית ציאניד - אבל אולי זה רק כי אתמול היה יום השואה. וב-RC קולה (מניח שמהדורה ראשונה) הפונט של "קולה" ממש גרם לי להרגיש אמפתיה לפחית. אאא או ידעני אותיות נוספים - איך קוראים לגופן הזה?
ותרומתי הצנועה לאוסף: לא מזמן השיקה רשת הקיוסקים הגדולה ביותר בשוויץ מותג בשם OK, והוא טיפוגרפי לחלוטין. המשחק הוא אך ורק עם צבע האותיות וצבע הרקע. בין היתר נמכרות תחת המותג פחיות של משקאות אנרגיה, הנה טעימה: http://n2b.goexposoftware.com/events/asdm13/FORMfields/uploads/allcans-image1-1355888446_tn.jpg
האמת שכבר ניסיתי להבריח אחת ארצה לחבר מעצב, אבל בשוויץ כמו בשוויץ, יש דבר כזה שאין דבר כזה (מעל 100 מ"ל נוזל במטוס ואל-קעידה וזה).
אם אתה רוצה שאביא לך ריקות אפשר לנסות לארגן את זה, תשאיר לי פה הודעה.