צמד חמד הראל ומעין מעצבים בשניים, בסטודיו Harel & Maayan

חוזרים למרכז תל אביב, והפעם לזוגיות היוצרת של מעין והראל שמלמדים אותנו משהו חדש על עיצוב וזרימה

הראל התחיל לעבוד כמעצב עצמאי ב־2009, אחרי שעבד בסטודיו ״בלו גו״ ואצל גילה קפלן. ב־2012, אחרי שעבדה כמעצבת ועורכת גרפית במערכת עיתון, הצטרפה מעין אליו ומאז הם עובדים יחד.

'זמר בודד הוא הלב' קטלוג התערוכה

העבודה המשותפת התחילה אחרי שנהיו זוג. כשעברו לגור יחד, הראל היה עצמאי ומעין עבדה כשכירה, ובכל פעם שנכנסה הרבה עבודה (או כשנכנס משהו מעניין במיוחד), מעין הצטרפה לעזור. עד שבסופו של דבר, הם הפכו לסטודיו הראל ומעין. שניהם מעצבים ספרים ותערוכות, אתרים, מיתוג ואינפוגרפיקה. הסטודיו נמצא באבן גבירול 106, במתחם ״גבירול״.

איך העבודה בצמד?

סבבה! מהנה מאוד, כשעובדים בצמד יש כפליים רעיונות ומרחב הפעולה גדול יותר. הגישות שלנו לעיצוב שונות, והחיבור מייצר משהו שלישי שלבד לא היינו יכולים להגיע אליו. הרבה פעמים עולה השאלה איך אנחנו מצליחים להיות גם זוג וגם לעבוד יחד, והתשובה שלנו היא שאנחנו עושים את זה כי זה עובד לנו ובא לנו טבעי. אין עניינים של אגו - ההצלחה של האחד/ת היא גם הצלחה של האחר/ת ולהיפך.

עטיפה לתקליט ויניל -BLACK WAX

מהי חלוקת התפקידים?

אין בינינו חלוקת תפקידים של ממש, אנחנו עובדים יחד בצורה די פלואידית. כשאנחנו מתחילים פרויקט, שנינו עובדים על סקיצות ראשוניות (כל אחד לכיוון שלו) ומי שהסקיצה שלו נבחרה, או שהיתה לו כימיה טובה יותר עם הלקוח והנושא, הוא זה שיהיה אחראי לפרויקט. בינינו לבין עצמנו יש דברים שאנחנו משייכים לכל אחד, אבל בסופו של דבר שנינו עושים הכל ובודקים הכל, משלימים אחד את השני, ומה שיוצא יותר טוב - מתמקדים בו וממשיכים איתו הלאה.

מה היתרונות ומה החסרונות של עבודה בזוג?

תמיד יש עוד עין, עוד דעה ועוד רעיון. בחוויה שלנו זה לגמרי משפר את העבודה. אנחנו כל הזמן מתייעצים אחד עם השני, כל הזמן מעורבים במה שהשני עושה. כל אחד מאיתנו ניגש לכל פרויקט בצורה אחרת לגמרי, ותמיד מעניין לראות מה השני עשה. תמיד טוב שיש מישהו לחלוק איתו את כאבי הראש וההתקלות, וגם את ההצלחות והגאוות.

תמיד טוב שיש מישהו לחלוק את כאבי הראש וההתקלות, וגם את ההצלחות והגאוות

חסרונות: לפעמים צריך לבחור כיוון אחד ומישהו צריך לוותר. עוד חיסרון הוא שצריך להתחשב בשני בבחירת המוזיקה ובבחירת ארוחת הצהריים - שני דברים שמאוד יקרים לליבנו.

האם יש לכם המלצות לעבודה משותפת טובה?

הדברים הכי חשובים בעבודה משותפת הם לסמוך אחד על השני, להקשיב ולדעת לוותר. חשוב גם להוציא את הראש מהסטודיו, להתעסק ולהתעניין בדברים אחרים, זה מביא עוד רעיונות ומרענן את העבודה.

קטלוג התערוכה 'ניסיונות בטכניקות של התעוררות'

ספרו על פרויקט מעניין שעבדתם עליו או שאתם עובדים עליו בימים אלו.

לא מזמן סיימנו לעבוד על קטלוג לתערוכה ״זמר בודד הוא הלב״ במוזיאון אשדוד. הקטלוג מאגד מאמרים של כותבים שונים בנושא מוזיקה מזרחית בישראל, וכולל המון דימויים של עטיפות תקליטים, פוסטרים וצילומים של אמנים מזרחיים משנות ה־50 ועד שנות ה־2000. החומרים היו מעניינים, הדימויים הפתיעו אותנו כל פעם מחדש, העבודה מול העורך ערן ליטוין ואנשי המוזיאון היתה נעימה, והתוצאה יצאה משהו שאנחנו מאוד מרוצים ממנו. בנוסף, לאורך השנים אנחנו עובדים עם גופים שונים שעוסקים בנושא של פתרון הסכסוך הישראלי־פלסטיני. אנחנו מעצבים הרבה אינפוגרפיקה ומפות בנושא, וגם ספרים, ספרי מחקר ואתרים של ארגונים. אנחנו מרגישים שיש ערך מוסף משמעותי כשפרויקטים נוגעים בנושאים שאנחנו מאמינים בהם ושחשובים לנו.

השראה

- מוזיקה

מוזיקה לימים שצריך להספיק הרבה: פט שופ בויז, בני המה, intragalactic.fm

מוזיקה לימים גשומים: מוריסי, פרל ג׳אם, ג׳ון פרושיאנטה

עוד מוזיקה ששנינו מצליחים להסכים עליה: ניל יאנג, ביל ווית׳ר, band of horses

- אישיות

מעין: דיוויד הוקני, שר

הראל: פין וג׳ק (מהסדרה המצויירת אדוונצ׳ר טיים)

- מוטו

Dreamers of the dream

- פונט

הדסה - גם לטקסט רץ וגם לכותרות - זה פשוט הפונט הכי יפה שקיים בשפה העברית.

פינה בסטודיו

-

תוכלו לעקוב אחר עבודותיהם באתר - h-mstudio.com
או בעמוד הפייסבוק המשגע שלהם - Studio Harel & Maayan 2 תגובות