צמד חמד דינה ושחר מעצבים בשניים, בסטודיו Gerzon

המדור הזוגי שלנו כבר נהיה קבוע, והפעם עלינו קצת צפונה והתארחנו בסטודיו המואר של הזוג מקיבוץ מעין צבי

דינה ושחר הכירו במהלך לימודי תקשורת חזותית בבצלאל, שם התמחו בעיצוב ופרסום. הם סיימו יחד בשנת 2006. לאחר הלימודים כל אחד מהם עבד כמה שנים טובות במשרדי פרסום בתל אביב, וכשהרגישו שמיצו את עולם הפרסום ואת תל־אביב, הם החליטו לעבור לחיות בקיבוץ מעין צבי (שחר הוא בן הקיבוץ) ולפתוח שם יחד סטודיו למיתוג. כבר שבע שנים שהסטודיו נותן שירותי עיצוב לחברות הייטק, מיזמים, סטארטאפים, עסקים קטנים וגדולים, ושואב השראה מהנוף עוצר הנשימה הנשקף מהחלונות הרחבים של הסטודיו.

הסטודיו של דינה ושחר - Gerzon

איך העבודה בצמד?

אנחנו אנשים מאוד שונים, וכשזה מגיע לעיצוב אנחנו משלימים אחד את השני. הדיאלוג הבלתי פוסק בינינו מאד מפרה ומוביל אותנו פעמים רבות למקומות מפתיעים וזה חלק מהיופי של המקצוע. בכלל, קשה לנו לחשוב על עבודה שאינה מבוססת על אינטראקציה בין מעצבים. מהות המקצוע שלנו היא תקשורת.

מהי חלוקת התפקידים?

שנינו מעצבים ביחד אבל יש חלוקה של תחומי האחריות. שחר אחראי על ניהול הסטודיו וקשרי הלקוחות ואני מנהלת הקריאייטיב. כפועל יוצא, אני הציפור במעופה ושחר הוא זה שמגדיר את גבולות הגזרה :). אני חושבת שכשעוסקים בתקשורת חזותית מוכרחים להתקיים שני המרכיבים המנוגדים האלו. מעצב יחיד צריך לקיים את שני הצדדים האלו בתוכו וגם זה מרתק לכשעצמו, אבל אצלנו התהליכים מתרחשים באופן כזה שממש אפשר לראות כיוצרים וגם כמשקיפים, איך המותג קורם עור וגידים.

פרויקט בעיצוב סטודיו גרזון

מה היתרונות ומה החסרונות של עבודה בזוג?

הביחד מאפשר לתת ולקבל פידבק בכל שלב של עבודה על פרויקט. זה טוב וזה חשוב. דיאלוג וסיעור מוחות בצוות אלו דברים שלקחנו איתנו מדינמיקת העבודה במשרדי הפרסום והם תמיד מביאים טוב. אנחנו חברים מאוד טובים שלא מפסיקים לצחוק, להתווכח על כל דבר ובכלל לדבר. החסרון הוא שאנחנו יחד נון סטופ. גם על זה אנחנו צוחקים ולפעמים גם בוכים. במקצוע יצירתי כשלנו, יש ערך מוסף להתחברות אמוציונאלית לפרויקטים. קיים יתרון בכך שההכרות המשותפת שלנו כזוג, מאפשרת לנו להבין טוב יותר את הגישה של כל אחד מאיתנו לפרויקט מסויים. האתגר הוא לא לתת לאמוציות להגיע אח"כ הביתה (:

שנינו מעצבים ביחד אבל יש חלוקה באחריות. שחר הוא מנהל הסטודיו וקשרי הלקוחות ואני מנהלת הקריאייטיב

האם יש לכם המלצות לעבודה משותפת טובה?

דינה: אני ממליצה לעבוד בשיתוף מתוך סקרנות והנאה מהתהליך המשותף ומהיתרונות שבו. אוזן קשבת ולב פתוח, כמה שפחות אגו וכמה שיותר למידה והפריה הדדית. וכן, מדי פעם לקחת חופש אחד מהשני.

שחר: קשה מאוד לעבוד בשותפות ללא כבוד הדדי אמיתי. אנחנו מאוד מעריכים אחד את השניה בפן המקצועי ובפן האישי. עבורנו, זה הכרח.

ספרו על פרויקט מעניין שעליו אתם עובדים בימים אלו

ככלל, כל פרויקט שיש בו טוּב אנחנו שמחים להיות מעורבים בו. בימים אלו אנו עסוקים בין היתר במיתוג מיזם חברתי המכין נוער לגיוס מתוך גישה מיוחדת של הכנה לחיים
ולא רק לצבא תוך העצמה ותמיכה, הקניית ערכים והכוונה אישית.

פרויקט בעיצוב הסטודיו

מאיפה אתם שואבים השאה?

אנשים, בגדים, ספרים, יוגה, מוזיקה, סרטים, סדרות, ניירות, אותיות מצויירות, אוכל, עצים, שדות, תערוכות, ריחות, תמונות, להקות רחוב, Pintrest, אודרי הפבורן, אריזות של שוקולד, אריזות של מוצרים מארצות אחרות, עציצים, כסאות, שוק הפשפשים, חנויות יד־שניה, חלונות ראווה, חתולים, קופסאות גפרורים, קטלוגים, כרטיסי ברכה, דברים ישנים, בדים, טקסטורות של חלודה, שוק מחנה יהודה, ניו־יורק, פריז, ברצלונה, לוח מודעות, נורה אפרון, לינה דנהאם, קווים דקים, ציורים של John Holcomb, ספרים של טומי אונגרר, דיוויד הוקני.

מה אתם שומעים בסטודיו?

לאחרונה חורשים הרבה על האלבום "בלונד" של Frank Ocean - מדהים.
אוהבים גם אסף אבידן, דניאלה ספקטור, בוב דילן, keith jarrett, hozier וחווה אלברשטיין.

אישיות

כולם. כל הזמן.

מוטו

לב פתוח.

פונט

Georgia. מתים על פונטים סריפיים באנגלית.

בקרו באתר הסטודיו של דינה ושחר: gerzon-branding.com