לכל פונט שמצטרף לקטלוג הפונטים שלנו יש את הסיפור הייחודי שלו. מרגע ההשקה, יש את הפונטים שזוכים להצלחה גדולה, אף מסחררת, בעוד שאחרים פחות ״נקלטים״, מסיבות שונות ומגוונות. מכיוון שאנחנו תמיד שואפים לשפר את קטלוג הפונטים שלנו – אחת לכמה זמן אנחנו מסדרים את כל הפונטים מחדש: יש פונטים שזוכים לגרסאות חדשות ואילו אחרים נאלצים לפנות את מקומם בקטלוג, משיקולי עריכה מגוונים, לטובת פונטים חדשים. ב־אאא תמיד נעדיף איכות על פני כמות. לֶס אִיז מוֹר!

כאן בארכיון מופיעים כל הפונטים שיצאו מקטלוג אאא. חלקם עברו אל הפונטימונים, ואחרים חזרו אל מעצב/ת הפונט. לרכישת פונט מהארכיון עיינו באזור ״הקישורים הנלווים״ אצל כל פונט.

חשוב לדעת: אם רכשתם מאיתנו פונט שכבר לא נמצא בקטלוג, אתם אכן יכולים עדיין להשתמש בו כחלק מהרישיון שלכם, ותמיד נעניק לכם תמיכה טכנית. 

 

הפונטים שעברו לפונטימונים

עומס


מעצבת ליה אופיר   שם הפונט באנגלית Omes   בקטלוג אאא 2011–2018

משקלים רגיל, בולד וסטנסיל

על אודות
בדומה לאופן שבו ילדים סקרנים לומדים לכתוב אותיות דפוס לראשונה, הפונט עומס מתחקה בחופשיות אחר צורות השורש הבסיסיות של האות העברית. העבודה על הפונט נעשתה בזמן לימודיה של המעצבת בקורס בהנחיית מיכל סהר במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל.

קישורים נלווים

 

מיקסטייפ


מעצב אברהם קורנפלד   שם הפונט באנגלית Mixtape   בקטלוג אאא 2013–2022

משקלים רגיל, בולד וחלול

על אודות
פונט ידני, צעיר ונונשלנטי הכולל אותיות Uppercase ו־Lowercase באנגלית. הוא הושק בשנת 2013 בקטלוג אאא ובמשך השנים הפך להיות פופלארי ואהוב. בתחילת שנת 2022 הפונט עבר לקטלוג הפונטימונים וזכה לשדרוג, שכלל: שיפור קווי־האות, ניקוד מתוכנת ותוספת של 24 אייקונים חדשים. המשקל החלול נגנז ולא נכלל בגרסה החדשה (במקומו נוסף משקל האייקונים).

קישורים נלווים

 

ספקטרום


מעצב רועי סטרדי   שם הפונט באנגלית Spectrum   בקטלוג אאא 2013–2018

משקלים בסיס (רגיל), שלד א׳, שלד ב׳, קו פנימי, צל תבליט, אאוטליין

על אודות
פונט שכבות מודולרי בעל שבעה משקלים הניתנים לסידור בשכבות במגוון רחב של אפשרויות, כך שכל מעצב יוכל ליצור צורות אות חדשות בעצמו מתוך אינסוף האפשרויות. ניתן להשתמש בחלק מהמשקלים או בכולם, ולהרכיב אינסוף שילובים של שכבות בצבעים שונים.

קישורים נלווים

 

רבקה באו


מעצב יוסף באו   שם הפונט באנגלית Rivka Bau   בקטלוג אאא 2013–2018

משקלים רגיל ובולד

על אודות
אות קורסיבית, חיננית וזורמת שעוצבה על בסיס לטרינג שעיצב יוסף באו בשנות ה־60'. הפונט פותח בשנת 2013 על ידי אאא בשיתוף עם משפחת באו ונקרא על שמו של אשתו של יוסף. בשנת 2018 עבר הפונט באופן רשמי אל הפונטימונים, כאשר חלק מהכנסותיו הולכות לטובת שימור מורשתו של יוסף באו.

קישורים נלווים

 

מוזיאון


מעצב ערן בכרך   שם הפונט באנגלית Museum   בקטלוג אאא 2012–2018

משקלים לייט, רגיל, בולד וכבד

על אודות
פונט כיפי ומשוחרר בעל טעם לטיני מתוחכם, שנולד בעקבות הצורך לשלב אותיות עבריות עם אותיות לטיניות מסוג סלאב־סריף.

קישורים נלווים

 

יידישקייט


שם הפונט באנגלית Yiddishkeit   בקטלוג אאא 2016–2018

משקלים רגיל, בולד (חינמי) ושחור

על אודות
פונט מחוספס שנולד מתוך כותרות עיתונים יידישאים משנות ה־40' שהודפסו בדפוס בֶּלֶט. הפונט הקלאסי שעליו יידישקייט מבוסס עוצב במאה ה־19 במזרח אירופה והוא וריאציה צרה של גופנים אשכנזיים־מרובעים מסגנון "דרוגו־וילנא".

קישורים נלווים

 

פרשנדתא (לשעבר: פרשת השבוע)


מעצבת שני ברבר   שם הפונט באנגלית Parasha   בקטלוג אאא 2011–2012

משקלים לייט, רגיל ובולד

על אודות
הפונט מתבסס על צורותיהן המיוחדות של אותיות כתב רש"י, אך משתמש בכלי מודרני – קו אחיד וממוחשב. המטרה בעיצוב הגופן הייתה ליצור חיבור גרפי טיפוגרפי, שתפקידו לחדש את הקשר בין עיצוב עדכני וחילוני לבין פנייה דתית מסורתית.

הפונט הופיע בקטלוג אאא למשך תקופה קצרה תחת השם ״פרשת השבוע״. בסוף שנת 2017 הפונט נבנה מחדש והושק בקטלוג הפונטימונים, תחת השם ״פרשנדתא״.

קישורים נלווים

 

אייקונימונים (לשעבר: אלמוניקונים)


מעצב סטודיו אאא   שם הפונט באנגלית Iconimonim   בקטלוג אאא 2016–2018

משקלים סט אייקונים

על אודות
סט הולך וגדל של 400+ אייקונים שימושיים למעצב העברי והבין־לאומי, לדיגיטל ולפרינט. הסט נוצר בשנת 2016 על ידי אאא, אז הושק בשם ״אלמוניקונים״. בשנת 2018 עבר באופן רשמי אל הפונטימונים ושינה את שמו ל״אייקונימונים״. הסט כולל סמלים בנושאים: טכנולוגיה, טבע, תרבות עברית, יהדות, תחבורה, משרד, חיצים, וכמו כן סמלים של כל הרשתות החברתיות הנפוצות.

קישורים נלווים

 

הפונטים שיצאו מקטלוג אאא

פואטי


מעצב ערן בכרך   שם הפונט באנגלית Poeti   בקטלוג אאא 2013–2018

משקלים לייט, רגיל ובולד

על אודות
פונט בעל קו אינטליגנטי ורגיש המשלב בין חדש לישן ובין יציבות לזרימה. ההשראה לעיצובו לקוחה ממערכות שילוט ישנות משוק מחנה יהודה בירושלים ומגופני מקורות קלאסיים. הפונט עבר טיפול 'הינטינג' על ידי ניר ייני כדי להתאימו לתצוגה באתרי אינטרנט עבור טקסטים רצים.

קישורים נלווים

 

מקלות ואבנים

מעצב נדב ברקן   שם הפונט באנגלית Sticks & Stones   בקטלוג אאא 2011–2013

פונט אייקונים המסמן תחנות משמעותיות בהתפתחות הנשק. זמין להורדה כפונט חינמי.

 

ארכיון פרויקטים, מיזמים ומיניסייטים

מספר עמודי־נחיתה ואתרונֵי־לוויין שהקמנו במהלך השנים, וששימשו אותנו במגוון פעילויות בהן היינו מעורבים. הקליקו להנאתכם.