צמד חמד רונלי ונטי מעצבות ביחד, בסטודיו 'Bagaz

אנחנו ממשיכים עם מדור חדש של ראיונות עם צמדי מעצבים והפעם ביקרנו בסטודיו בגאז' וביררנו - מי עושה מה? איך הן מחלקות את החלל? ומה הן ממליצות לאכול בעבודה?

רונלי מחיפה והגיעה ללמוד בתל אביב, נטי מתל אביב והלכה ללמוד בחיפה. שתיהן בוגרות תואר בתקשורת חזותית. ההיכרות ביניהן הייתה במסגרת עבודה בסטודיו 0304, שם ציוותו אותן לעבוד יחד על כמה פרויקטים. כשהן קלטו שיש חיבור טוב והבנה משותפת, התחילה המחשבה על פתיחת סטודיו משותף.

סטודיו בגאז', ממוקם ברחוב דיזנגוף בתל־אביב, בין בר לבין מסעדה טבעונית. "ההתמחות שלנו", הן מספרות, "היא בעיקר בפרינט, מיתוג ואיור, למרות שהן חוטאות לעיתים בעיצובים לווב ולמובייל. כל תהליך אנחנו מתחילות משלב החזון ועד לתוצאה הסופית והמרגשת."

איך העבודה בצמד?

החיבור שלנו התחיל כחברוּת טובה שלא קשורה בכלל לעבודה, וכשגילינו שאנחנו גם עובדות טוב יחד אז בכלל הבנו שמצאנו את יעודנו. רוב היום אנחנו עובדות אחת מול השנייה, כאשר כל אחת מנסה לקמבן עוד ס"מ מהשולחן עליו אנחנו עובדות.

מהי חלוקת התפקידים?

כשפתחנו את הסטודיו החלטנו ששתינו נהיה מעורבות בכל פרויקט, גם אם לא באופן מעשי, אז בתמיכה ובתהליך החשיבה. העבודה כצוות עוזרת לנו למקסם את היכולות שלנו וחוצמזה בויקיפדיה כתוב שעבודה משותפת היא נעימה יותר :)

מה היתרונות ומה החסרונות של עבודה בזוג?

אנחנו זוכות להיות עצמאיות בעלות סטודיו משלנו. לקבל החלטות, להנות מהתוצאות ותמיד יש לנו עם מי לדבר, להתייעץ ולחוות את היומיום. כרגע החסרון הוא שאנחנו יכולות להמשיך לעבוד עד לפנות בוקר אם אף אחד חיצוני לא עוצר אותנו.

האם יש לכם המלצות לעבודה משותפת טובה?

הקשבה, יוזמה, חברות טובה וערימות של שוקולד.

פרויקט מעניין שעבדתם עליו או שאתם עובדים עליו בימים אלו.

כרגע אנחנו עובדות על מיתוג פסטיבל סרטים בין־לאומי, שיתקיים בקיץ. פרויקט מאד מהנה ומאתגר שמשלב את האהבה שלנו לעיצוב ומיתוג עם תחומים אחרים מעולם האומנויות. זאת נישה מאד מעניינת בעולם העיצוב ומקוות להתפתח בה.

"כרגע החסרון הוא שאנחנו יכולות להמשיך לעבוד עד לפנות בוקר אם אף אחד חיצוני לא עוצר אותנו"

השראה

– מוזיקה:

רונלי היא הדיג'יי, תלוי מה נטי מזמזמת.

– אישיות

פפה (הכלב של רונלי).

– מוטו

חובה לראות את השמש כל יום.

– פונט

כל מה שדו־לשוני.

אתם מוזמנים/ות לעקוב אחרי העשייה שלהן בדף הפייסבוק של ׳studio bagaz