יום עבודה ״משרד האישור״ מנפיק אישורים לכל דורש

אחרי תהליך ממושך של התערבויות פלסטיות ובין אישיות במרחב הציבורי נכנסתי לפאזה של תיסכול ותחושת חוסר אונות. הרגשתי שהרשויות הרשמיות הן איטיות, מסורבלות ודכאניות, שלא מקדמות דבר שאני מאמינה בו. מתוך יאוש אופרטיבי נבעה ההחלטה להמציא שליטה על המציאות ולקחת אותה בידי.

משרד האישור מהווה עבורי דרך לעקוף את המערכת הבירוקרטית, קצת ללגלג עליה ובעיקר המחשה ותזכורת חוזרת לעצמי, למאשרים ולמאושרים שמנגנוני הבירוקרטיה הם אנושיים, מתסכלים לרוב, אבל המצאה של אנשים. תמיד יש מישהו/י שמחליט על מתן והנפקה של אישור למשהו, תעודה/אישור שמקנה לי משהו, איזשהי פריווליגיה. אם המנגנונים יכולים להנפיק כל מיני הרשאות, תעודות ואישורים אז גם אני יכולה. וגם אני, כמוהם, מחליטה על מהות האישור וניסוחו, רק שבגרסא הנוכחית האישורים תמיד יהיו מותאמים ואישיים למאושר ולמאשר.

ביום העבודה שלי הקמתי בתל־אביב, בעזרת קבוצת מתנדבים, 2 סניפים של משרד האישור - אחד במרכז והשני בדרום העיר. תהליך הנפקת האישורים פעל כך - עם הגעת מבקש האישור הוא מופנה לעמדת ההמתנה. לאחר תקופת ההמתנה הוא חוזר לעמדת הענקת האישורים שם נערך תהליך בירור של צרכי האישור, ניסוחו וכתיבתו, בחירת מספר על ידי המאושר, ציור פרוטרט של המאושר, חתימת חותמת "אושר" ולמינציה. לבסוף נערך טקס קבלת האישור.

משרד האישור מעניק אישורים והיתרים לפי הקריטריונים הבאים:
1. על בקשת האישור להיות חיובית, משמע לאשר ולא לשלול.
2. האישור לא יכול לפגוע באדם או בסביבתו.
3. בקשת האישור תוענק בהתאם להחלטת הממונה על מתן האישורים.
4. זכאי לאישור כל אחד ואחת ללא הבדל דת, גזע, מגדר, גיל, מעמד וקריטריונים מפלים נוספים.
5. האישור הינו אישי ואינו ניתן להעברה, לא חל עליו תאריך תפוגה ועל המאושר להציגו לפי דרישה. במקרים חריגים שיאושרו מראש על ידי הממונות ינתן אישור לאנשים שאינם נמצאים פיזית מול פקידי המשרד.

תודה לכל מי שעזר ותמך ביום העבודה: אלון הרשקוביץ, אשר ישראלי, הדס גיטה קיפרמן, מורן אביטל, שי, עליזה בן לולו, דני גז ואאא.

מה זה פרויקט יום עבודה?

להלן תיעוד פעילויות המשרד בסניפים מרכז ודרום תל־אביב:


הוסף/י תגובה

4 תגובות