מה חדש בטיפוגרפיה

תערוכת עיצוב לפי הא-ב, הנפקת בולים נוסטלגיים ומילת השנה שהיא בכלל סמל.

כל מה שמעניין בעולם הטיפוגרפיה ומעבר לו: כתבות מחכימות, פונטים חדשים, פרויקטים מסקרנים וסרטונים מעוררי השראה. אם נתקלתם בלינקים מעניינים ורלוונטיים - הרגישו חופשי לפרסם כאן בתגובות או על הוול שלנו בפייסבוק.

הארץ: סיפורה של המעצבת פרנציסקה ברוך

"פרנציסקה ברוך לא ידעה כמעט עברית אבל עיצבה את הדרכון הישראלי הראשון ואת הגופן שבו הודפסה הניירת הרשמית של ישראל, את סמלה של ירושלים, וגם את הלוגו של עיתון "הארץ". למרות זאת, היא מתה לפני רבע מאה אלמונית ונשכחת. המעצבת עדה ורדי פתחה בפעם הראשונה את הארכיון שלה ומצאה שם אוצרות. חלקם מוצגים בתערוכה חדשה במוזיאון ישראל."

תערוכה: אלף־בית של עיצוב

א' אייקון, ב' זה בריף, ג' זה גופן גדול: סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית בשנקר יציגו את מגוון עבודותיהם האקדמיות. אוצרים: קובי פרנקו ורחל דהן.
פתיחה: 13/12/2015 20:00, סטרומה 6, בת־ים.

הארץ: מילת השנה של מילון אוקספורד היא בגלל אמוג'י

"היו מתחרים חזקים אחרים משורה של תחומים, שמפורטים למטה, אבל האמוג'י נבחר כי הוא שיקף בצורה הטובה ביותר את האתוס, מצב הרוח ונושאי העניין של 2015", נכתב באתר של מילון אוקספורד.

פורטפוליו צ׳אט: עם מיכל סהר

"ב־2009 עיצבה מיכל סהר לקרולינה לוגו קווי על בסיס השבירות הארכיטקטוניות של פונט הדסה, "פונט שאני בקשר נפשי איתו שנים, שלא מפסיק להפתיע ולרגש אותי". שש שנים לאחר מכן היא מוציאה לאור את הדסה קו, ומסבירה לרגל פתיחת התערוכה דפוסים משתנים במוזיאון ישראל, מה קורה כשאתה נקשר לפונט מסוים, ונדחף לעשות משהו בעקבותיו".

פורטפוליו צ׳אט: עם ינק יונטף

"לאחר שהסתיים המאבק המשפטי על הזכויות על מפעלו של הנרי פרידלנדר, פנתה משפחתו לינק יונטף בבקשה שיכין גרסה עדכנית, חוקית ורשמית של אות הדסה האיקונית. במשך שנתיים עבד יונטף לפי הסקיצות הרשמיות של פרידלנדר, ובימים אלה – במקביל לפתיחת התערוכה דפוסים משתנים במוזיאון ישראל – הוא מוציא לאור את ״הדסה פרידלנדר".

<span>Xnet:</span> איך צריך להיראות הלוגו של הרכבת הקלה בגוש דן?

Xnet: איך צריך להיראות הלוגו של הרכבת הקלה בגוש דן?

עודד בן־יהודה פנה ל־12 מעצבים וסטודיות לעיצוב עם בקשה דומה: להחליט על שם ולעצב לוגו אקספרמנטלי לרכבת הקלה המתוכננת של גוש־דן.

מגזין אאא: מאיה יופה לוקחת אותנו לסיור עיצובי בפריז

"בשישי שעבר כיבו את האייפל בעיר־האורות, ובכל העולם הדליקו פנסים בשלושה צבעים כדי להאיר את החושך. […] פרט לגסטרונומיה ואופנה, פריז צועדת אל קדמת הבמה עם המון עיצוב מקומי, חנויות עצמאיות ושאר מקומות מלאי קונספט והשראה. הנה התריסר החביבים עלי."

קול קורא: אתה נמצא כאן #2

"אנחנו מחפשים טקסטים על דרכים […] ועל המקומות שאליהם מוביל המסע."
פניות יתקבלו עד 25.11 בלבד לכתובת האימייל: [email protected]

נוסטלגיה ישראלית – סדרת בולים חדשה, בעיצוב סטודיו ברוך נאה ובאיור שרון טרגל, הצפויה לצאת בתחילת חודש דצמבר.

זר לא יבין זאת. איור של נטלי בן־ארי.

אוסף של אותיות משלטי רחוב Broadway בניו־יורק. (שלח: תומר ליכטש)

ערן נוה ואוריאל הר־טוב מדפוס גולם עיצבו כרזה נאה ביותר המורכבת מהדפסים של גלופות עץ שונות. הכרזה ניתנת לרכישה דרך רידזיין שופ.

לקראת חנוכה: האקדמיה לסביבונים.

אריק ספיקרמן מספר על הגישה שלו לטיפוגרפיה ועל תהליך העבודה שלו על פונטים.

שמרו את היום: 6.12 בשעה 20:00

נָגְהַפּ חוזר!

ולסיום בדיחה: מה זה שועל בלי עין?
שול.