טיפולינקס 16 לינקים טיפוגרפיים: קולות קוראים, הרלדיקה בריטית ותערוכות איור והדפס בירושלים

סתיו במגזין אות־אות־אות

לצערנו אין לנו שלכת כמו שיש בסנטרל פארק, אבל יש לנו חצבים, וזה בדיוק התקופה הזו בשנה שקוראים לה כמו אחת הכותבות המוכשרות שלנו (רק בלי היוד'), וזה הזמן שנסכם את מה שהיה לנו הקיץ:

אז כמובן שהייתה לנו התקופה העמוסה של תערוכות הבוגרים, ואחרי שבחרנו את הזוכים של השנה וחילקנו להם פרסים, דאגנו יפה־יפה לראיין את ראשי המחלקות לתקשורת חזותית, ירום ורדימון ועמית טריינין שהפציצו במדור השו"ת. גם חברי סטודיו זהרה באו להתארח, ובאוירה הזו של הפירגון סקרנו גם את הקולגות שלנו בבלוגוספירה, במיוחד בשבילכם. הא, ואם השנה לא הצלחתם לקבל את השנות טובות המיוחדות שלנו, יש לנו טיפ מעולה בשבילכם, פשוט תמיד תשאירו את העמוד שלנו פתוח ותעשו ריפרש בלי סוף.

לינקים טיפוגרפיים לסתיו

יאללה הביתה!

יאללה הביתה!

מאז שעברתי להתגורר (באופן זמני לחלוטין) ביבשת אחרת אני מתגעגעת הביתה. אבל מה זה בכלל בית? אתם מוזמנים להגיש פרשנויות, רעיונות ומחשבות (מאויירות) כתגובה לקול קורא המצורף של לה קולטור במסגרת שבוע האיור המתקרב. מהרו, יש לכם פחות משבועיים.

תפור עליך אותיות

תפור עליך אותיות

טיפוגרפיה ידנית מקורית ומשעשעת במיוחד תוכלו למצוא אצל המעצבת ג'סיקה דאנס, שנותנת יד חופשית למחט ולדמיון שלה.

Prost!

Prost!

ברוך הבא אוקטובר וברוך הבא לאוקטוברפסט, והנה כמה בקבוקי בירה עם עיצוב מוצלח במיוחד.

מצ'כיה באהבה

מצ'כיה באהבה

החודש לפני 13 שנים נפטרה אווה סוונקמירובה, אמנית צ'כית סוריאליסטית שיצרה פוסטרים מוטרפים עם טיפוגרפיה ידנית משוגעת.

אישפוז כפוי

אישפוז כפוי

אם אתם עוד לא מכירים, אז זה הזמן לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק המבדר העונה לשם ״אישפוז כפוי״. בקרוב גם ייצא ספר קומיקס מודפס, כזה שאפשר לדפדף בו ולהריח את הדפים.

לוגו בתלת

לוגו בתלת

המעצב טאקו אומורה לקח לוגו, עשה הוקוס פוקוס, והנה לכם מוצר תלת־ממדי שימושי. אני זהיתי רק את הלוגו של Adobe. בושות.

קאטאקאנה בקטנה

קאטאקאנה בקטנה

בטוח שמעתם על מערכת הכתב היפני קאטאקאנה. אז אין לי ספר שממש תהנו לראות איך הטיפוגרף שו שיבויה השתעשע איתה. תוכלו למצוא הכל באינסטגרם שלו.

בחתימת ידם

בחתימת ידם

כתב יד, חותם אישי, דברים שאולי יעלמו בקרוב מהעולם. אבל עד שהם יעלמו, הנה זה פה, מגזין אינטרנטי שלם שסוקר קליגרפיה מכל רחבי העולם. ויש גם נציגות ישראלית מכובדת.

מחאת ה־A4

מחאת ה־A4

יש לכם על מה למחות? אתם מסוגלים לאייר את זה? מצוין! שבו על זה לפחות כמה שעות ומיד שילחו היישר לעמוד הפייסבוק של קבוצת הקומיקס האלטרנטיבי של ישראל.

מרווח מאויר

מרווח מאויר

במסגרת אירועי פסטיבל מנופים בירושלים, תציג תערוכת המאיירים "מרווח" במוסררה, וגם תערוכה נוספת של אמני הדפס ותחריט בסדנת ההדפס בירושלים. כדאי לעלות לבירה ולשתות בירה.

ממשיכים לזהור

ממשיכים לזהור

סטודיו זהרה שאירחנו אצלנו לא מזמן, מוציאים פנזין באירוע חגיגי וכייפי, ואם תקפצו לשם תרויחו גם סדנת ריזו.

למתג קפה

למתג קפה

שיעור במיתוג על אחד המותגים החזקים בעולם – סטארבקס. הא, וזה קורה גם בבית קפה!

נועלים את זגמייסטר

נועלים את זגמייסטר

אירוע הנעילה החגיגי של התערוכה 'זגמייסטר & וולש: רטרוספקטיבה' מגיע וזה כולל גם הרצאה, סרט וסיור VIP. בקיצור, אם עוד לא הייתם, זאת ההזדמנות האחרונה שלכם.

הסמל של הדוכסית

הסמל של הדוכסית

עכשיו כשמייגן מרקל כבר דוכסית היא חייבת שיהיה לה סמל על פי כל כללי ההרלדיקה הבריטית המלכותית. ובכן הנה, גם פה היא עושה מה שהיא רוצה.

טיפו 101

אם נמאס לכם להסביר מה אתם לומדים או מעצבים לכם שם לאלו שמציקים לכם מעבר לכתף, הנה בשבילכם פתרון נהדר – סרטון הדרכה ישר ולעניין.

עוברים לצד האפל

עוברים לצד האפל

לא משנה אם אתם ממעריצי דארת ויידר ונמשכים אל האופל או שכבר כואב לכם להביט במסך המחשב הבוהק שלכם, בכל מקרה מגיע לכם מאיתנו תוסף מפנק ואפלולי שיעשה לכם שחור בעיניים.