רישיון דסקטופ ← otf

פונטים הם קובצי תוכנה, ורישיון דסקטופ (OTF) הוא עבור השימוש בתוכנת הפונט. כל מי שמתקין את קובץ (תוכנת) הפונט על המחשב שלו זקוק לרישיון שימוש. רישיון שימוש מיועד לגוף אחד (לדוגמא: חברה או מעצב) ומוגבל להתקנה על עד 2 עמדות מחשב, כאשר כולם נמצאים באותו מיקום גיאוגרפי (אותה כתובת).

לא קיים "רישיון מסחרי" או "רישיון לא מסחרי", אלא - כל מי שמתקין את הפונטים על המחשב שלו זקוק לרישיון. הרישיון הזה דומה לכל תוכנה אחרת שמותקנת אצלכם על המחשב (למשל פוטושופ או אופיס). במידה ואתם רוצים להטמיע את הפונט כטסקט־חי בתוך אתר אינטרנט או בתוך אפליקציה אתם זקוקים לרישיון נוסף (וובפונט או אפליקציה).

רישיון דסקטופ מורחב

רישיון זה מיועד למקרים הבאים:
במידה ואתם רוצים להתקין את הפונטים על יותר מ־2 עמדות מחשב.
או אם אתם מעוניינים להעביר את קובצי הפונט לחברות צד שלישי (שיכולים להשתמש בפונטים עבור פרויקטים שלכם בלבד).
עלותו של רישיון זה הינו x4 ממחיר המלא של הפונט ברכישת משפחה, ו־x6 ממחיר המלא של משקל ברכישת משקל בודד. לרכישת רישיון מורחב צרו איתנו קשר.

הסכם שימוש בפונטים מסוג דסקטופ

שמות נוספים: אופן־טייפ, otf או פרינט

רישיון וובפונט ← web

רישיון זה מיועד להטמעת הפונט כטקסט חי בתוך אתר אינטרנט. רישיון שימוש זה צריך להיות רשום על שם בעל האתר והוא מיועד לשימוש בתוך אתר (דומיין) אחד ובלבד שסך צפיות העמודים החודשיות שלו (pageviews) אינו עולה על 1 מליון. רישיון זה אינו מיועד להתקנת הפונטים על מחשב (בשביל זה עליכם לרכוש רישיון דסקטופ).
נהוג שבעל האתר הוא זה שאחראי לרכוש את הרישיון. (אנחנו ממליצים למעצבים ולמשרדי עיצוב להכניס עניין זה לתוך החוזה לצד התשלום על שם הדומיין ושטח האחסון כאחריות של הלקוח). סוכנויות האחראיות למספר רב של אתרי לקוחות, כמו חברות עיצוב או ספקי אירוח, לא יכולות לשתף רישיון וובפונט יחיד על פני מספר רב של אתרי לקוחות. לאחר רכישת הפונטים תקבלו חבילה ובה קובצי הוובפונט שרכשתם יחד עם הוראות הטמעה. את הקבצים יש להעביר למתכנת מקצועי שיטמיע את הפונטים לפי מדריך ההטמעה שלנו.

מידע למתכנתים: חבילות הפונטים שלנו כוללות קובצי פונטים בפורמטים: EOT ,TTF(web-only) ,WOFF - ויש להטמיע אותם בטכנולוגיית @font-face שנתמכת ע"י הדפדפנים ברשימה כאן.

רישיון וובפונט מורחב

אתרים בעלי יותר מ־1 מליון צפיות חודשיות זקוקים לרישיון וובפונט מורחב. רישיון זה הוא ללא הגבלת צפיות וללא הגבלת כמות אתרים, ובלבד שכל האתרים בהם מוטמע הפונט הם בבעלות בעל הרישיון או לקוחותיו הישירים אם הוא מספק שירותי עיצוב או בניית אתרים. מחירו של רישיון זה הוא x4 מהמחיר המלא של הפונט ברכישת משפחה, ו־ x6 מהמחיר המלא של משקל ברכישת משקל בודד. יש צורך ברישיון מורחב גם במקרים בהם מעוניינים לאפשר למשתמש הקלדה עם הפונט. לרכישת רישיון מורחב צרו איתנו קשר.

הסכם שימוש בפונטים מסוג וובפונט

שמות נוספים לרישיון וובפונט: גופן־רשת, web או [email protected]

רישיון אפליקציה ← app

רישיון זה מיועד להטמעת הפונט (embed) בתוך אפליקציה. הרישיון הוא עבור אפליקציה או תוכנה אחת עד 50,000 התקנות/הורדות, ובפלטפורמה אחת בלבד (למשל Android או Apple). בדומה לרישיון ווב גם רישיון זה צריך להיות רשום על שם בעל האפליקציה ולא על שם המעצב או המתכנת. ברישיון אפליקציה ניתן לרכוש רק את המשפחה המלאה ולא משקלים בודדים.

רישיון אפליקציה מורחב

אפליקציות אשר עוברות את ה־50,000 התקנות/הורדות ו/או ניתנות להורדה דרך יותר מפלטפורמה אחת זקוקות לרישיון מורחב. רישיון מורחב זה אינו מוגבל בכמות ההתקנות/הורדות של האפליקציה ואין לו הגבלות על כמות הפלטפורמות בהן הפונט יכול להיות מותקן. מחירו של רישיון זה הוא x4 ממחיר הפונט המלא ברכישת משפחה, ו־ x6 ממחיר הפונט המלא ברכישת משקל בודד. לרכישת רישיון מורחב צרו איתנו קשר.

הסכם שימוש בפונטים מסוג אפליקציה

שמות נוספים לרישיון אפליקציה: oem או app

***

כל הרישיונות ניתנים לרכישה דרך האתר (למעט רישיונות מורחבים). המחירים מופיעים בעמוד של כל פונט. במידה ועדיין יש לכם שאלות הרגישו חופשי לשאול אותנו דרך טופס יצירת הקשר.עמוד זה עודכן בתאריך 16.09.2018 | t קיש־צור: https://alefalefalef.co.il?p=4009 |  דיווח על שגיאה בעמוד